Προς το περιεχόμενο

A Downtown Tale


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αρκετή ταλαιπωρία λόγω ζέστης και διαφόρων άλλων πρακτικών δυσκολιών, τελείωσα την εγγραφή ενός καινούριου κομματιού. Βγήκε μεγαλούτσικο οπότε σας δίνω το soundcloud link:

 

http://soundcloud.com/jazzjoker/downtown-tale

 

Άμα δε βαριέστε ρίξτε μιαν ακρόαση.

 

Υ.Γ. Ακούγεται δυνατούτσικα

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ όμορφο κομμάτι, πολύ ωραία φωνητικά (ειδικά στο refrain τα σπάνε) που στο κουπλέ θα τα ήθελα λίγο πιο τσαμπουκαλίδικα, έξυπνο συνθετικά, και με ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΟΛΟ (το phrasing που έχεις είναι όλα τα λεφτά)!

Μου αρέσει πολύ.

Μπράβο ρε Σπύρο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κομμάτι, πολύ ωραία φωνητικά (ειδικά στο refrain τα σπάνε) που στο κουπλέ θα τα ήθελα λίγο πιο τσαμπουκαλίδικα, έξυπνο συνθετικά, και με ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΟΛΟ (το phrasing που έχεις είναι όλα τα λεφτά)!

Μου αρέσει πολύ.

Μπράβο ρε Σπύρο!

  +1 σε όλα εκτός απ' τα φωνητικά που προσωπικά μου άρεσαν περισότερο στο κουπλέ,μου θύμισαν λίγο Gallagher,και λιγότερο στο ρεφραίν.Το σόλο σου τα σπάει!Μπράβο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε παιδιά! Στην αρχή με ξένισε το ρεφραιν (ειδικά όπως μπαίνουν τα φωνητικά) αλλά τελικά ίσως είναι αυτό που σου κάνει το κλικ! Και ηχητικά πολύ όμορφο (το παίξιμο είναι στο στύλ που αγαπώ, κάτι ανάμεσα σε rory και Knopfler

 

Επίσης, ειδικά ρισπεκτ για τον ήχο των ντραμς!! Σε στούντιο τα γράψατε όλα ε? Που μπορούμε να βρούμε τους στίχους (αν και τα πιάνω τα περισσότερα  )

 

Και τώρα ριπιτ, πολύ ευχάριστο! Μπράβο :)

 

 

Ώπα, τώρα ακούω και το For You και ισοπεδώθηκα! Το αφήνω να παίξουν όλα!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο σπυρο!

παρα πολυ ωραιο κομματι

 

πολυ ωραια φωνιτικ και το ρεφραιν τα σπαει!

οσο αφπρα το σολο ψηλα το επειπεδο οπως παντα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο ακούω τα κομμάτια σου και πέρα από το παίξιμο το οποίο είναι σε "άλλα επίπεδα" ειδικά απο θέμα αισθητικής και συναισθήματος, ήθελα να σε ρωτήσω αν δε σε πειράζει για μια σύντομη περιγραφή του πως ηχογραφείς, να φανταστώ είναι όλα με μικρόφωνο, ""the right way"" ε? Μπράβο! Υπάρχει κάποιο δισκάκι ?

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγχαρητήρια, νομίζω είναι ό,τι πληρέστερο έχεις δημιουργήσει.

Δεν το βρήκα καθόλου μεγάλο, αντίθετα, πιστεύω πως είναι καλαίσθητο, ολοκληρωμένο κι επαγγελματικό με την καλύτερη των εννοιών.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου