Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "The Sun of Silence" 2018 song


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλη χρονια.  σε ολους τους φιλους!

Δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να παιζεις μουσικη οπως θες, οποτε θες,αυτο που θες.

Χωρις υποδείξεις. και πολλα "πρεπει".

Αυτο κανει και ο φιλος μου ο cos (και αλλοι εδω στο noiz) και γιαυτο τον γουσταρω.

Μπραβο φιλε και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύπνησα πρωί πρωί,

με την τσίμπλα μεσ' το μάτι,

σηκώθηκα απ΄το κρεβάττι.

 

Τράβηξα πρός την κουζίνα,

να ετοιμάσω έναν νές,

αλλά έλειπε ο καφές,

μας τελείωσε και πού λές,

τί να κάνω τί να κάνω

βράζω έναν ελληνικό προτού αποθάνω.

 

Ενεργοποιώ το πισι(νο),

φορτώνω το νόιζ,

βλέπω το νήμα αυτό,

ούπς, λέω, εδώ είμαστε

το βάζω να παίξει και ας είναι έτοιμος ο καιρός να βρέξει,

ο καφές βρασμένος στο γραφείο μπροστά στην οθόνη,

το κομμάτι ξεκινά και η τσίμπλα του ματιού αφανίζεται αυτόματα,

 

τί υπέροχο κομμάτι να ξεκινάς την μέρα σου with,

εκπληκτικό από όπου και να το πιάσεις,

όσο εξελίσσεται τόσο ωραιότερο γίνεται

και τσούπ, νάτην η εκπληξάρα στο τέλος,

ποιός θα περίμενε να ακούσει μία βαρυμεταλιά για το κλείσιμο

της μουσικής ετούτης πανδαισίας!!!

 

...και ο καφές ακόμα κρυώνει ανάγγιχτος, εντάξει δεν πειράζει, ελληνικός είναι, ας περιμένει, στην ελλάδα όλα καθυστερούν, τα ελτα καθυστερούν, τα ελτα καθυστερούν, τα ελτα καθυστερούν, τα ελτα καθυστερούν, ε ο καφές μας μάρανε τώρα. O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο και ωριμο.

 

Μια χαρα & η κιθαρα.

 

έστω κάτι ρυθμικό

 

Μα ολη η ιστορια στην κιθαρα ΕΙΝΑΙ το σωστο και ευφανταστο ρυθμικο παιξιμο ,σολα παιζει και η κουτση Μαρια  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θα πω τώρα κι εγώ yo.

 

Μπράβο στον Κώστα για την εξαιρετικό κομματάκι. Ωραίο είναι σε γενικές γραμμές και έχει και ωραίο σόλο. Ωραίο και το V-synth, για αρμόνιο κάνει καλή δουλειά. Εντάξει. It's ok

 

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, θα σταθώ σύντομα σε κάποιες παρατηρήσεις.

 

 

επίσης απόλυσε τον τραγουδιάρη στο τέλος...

 

 

Δεν γίνεται, είναι συμβασιούχος και έχει και κονέ στους τωρινούς, μας τον φορτώσανε και θα κάτσει τώρα, του ψάχνουμε γραφείο, γιατί ειναι ξέρεις, από τις φάσεις που πρώτα εκτελούνται οι προσλήψεις και μετά από κανα τρίμηνο τους δίνουν χώρο. Τον βάζουμε τώρα και κάνει κανα take, καμιά εξωτερική δουλειά...............  και βλέπουμε. Μήπως τον μετατάξουμε στην Υπηρεσία Διαστήματος .χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

Κατά τα άλλα....πολύ ωραία τα χαμηλά που ξεκινούν εκεί γύρω στο 0.30 και γενικά περπατάνε εκεί μαζί με τα θέματα. Δεν ξέρω πως το κάνεις με τα πλήκτρα ωραία μου έρχεται.

 

Εκανα ένα πολύ ωραίο σόλο με το καινούργιο μου sim πάνω στο τελευταίο μέρος, αλλά...δεν πάτησα το rec.

Αμα θες στο ξανακάνω.

 

Καλή χρονιά.

(βελτιώνεσαι....επικίνδυνα)

 

Ε ναι, άλλες φορές πετυχαίνω μια αξιοπρεπή μίξη, άλλες όχι. Είναι και ο χρόνος, τα κέφια, το στύλ. Εντάξει, όλα μόνος μου τα κάνω,

 

Τα χαμηλά περπατάνε, όπως τα περπατάω, παίζοντας τα με ανάλογους ήχους και με tempo synced effects και φιλτρα.

 

 

Το σόλο που έκανες....... φυσικά. Γράψτο και στείλτο μου να το χώσουμε να δουμε πως ακούγεται. Γιατί όχι. Στείλτο όποτε θες. pm me!

 

Σίγουρα εσύ παίζεις κιθάρα ή μας δουλεύεις;    ???

 

 

Μ' άρεσε πολύ αυτό που άκουσα. Σαν να βγήκε από LP  των Art of Noise.

 

Φυσικά εγώ παίζω αλλά όπως είπαν οι απο κάτω φίλοι. Άμα έπαιζα έτσι σόλο στην κιθάρα με ........ κιθάρα..............

Τα ρυθμικά παίζω στο τέλος το death με την κιθάρα μου, ότι μπορούσα και αυτό με δυσκολία. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο ,δεν νομίζω να παίξω ποτέ κάτι καλό, δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να μελετήσω όπως πρέπει και γενικά δεν πάει το χέρι μου. Αυτό με στεναχωρεί γιατί ας πούμε στα πλήκτρα από 5 χρονών που ασχολήθηκα στα μαθήματα πιάνου, ήμουν φυσικός. Στην κιθάρα νιώθω πολύ unnatural. Επειδή έχω φίλους κιθαρίστες και ένας μάλιστα του παλιού μου group μου έχει δώσει και ασκήσεις και έχω υλικό να δουλέψω.......... πάραυτα δεν το νιώθω. Σίγουρα με την εξάσκηση θα το ξεπεράσω, αλλά θέλω ώρες που δεν μπορώ να διαθέσω αυτόν τον καιρ

Έχω διαβάσει όμως πολλά πράγματα, έχω καταλάβει την λογική, τον συγκερασμό και έχω μια Α μουσική παιδεία οπότε................. Κούτσου κούτσου......... τα κλασσικά. Σαν εσένα που σε έχω δει κιόλας κε Νέστορα πάντως δεν θα παίξω ΠΟΤΕ, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. χαχαχαχα ;D

 

Ευχαριστώ!!!

 

Σαν τον Στηβ τον Βάι μοιάζει.

Πολύ ωραίο, ως καταπληκτικό. :)

 

 

Εγώ είμαι ο Στιβ. Όποιος θέλω είμαι!!! χαχαχαχχαχα

thanks!!!!

 

Διαβάστε ρε τι γράφει  ο άνθρωπος.

Το σολο κιθάρας το παιζει φυσικά ο ίδιος, όπως όλα, αλλα με πλήκτρο.

Η ρυθμική στο τέλος είναι με κανονική κιθάρα (μην την φοβάσαι by the way, σήκωσε την κι αλλο μην έχεις ανασφάλεια) 

Το σόλο εχει φανταστικό phrasing και σκέπτεσαι κιθαριστικά  και το παιζεις και καθαριστικά. ...εξαιρετικό.

 

Ααααααααακριβώς αυτό κύριε συνήγορε!

 

Την φοβάμαι λίγο. Κάτσε λίγο να είμαι σίγουρος και θα την σηκώσω σε καμια 10ρια χρόνια  ;D ;D ;D

Thank you.

Στα πλήκτρα ανέκαθεν κεντούσα, είμαι πολύ δυνατός και δεν είναι τυχαίο. Και όταν είμαι και σε φόρμα (ιδιαίτερα στο παρελθόν) είμαι world class, τέλος και δεν είμαι ψωνάρα, λέω απλά το γεγονός  Έτσι είναι, έτσι !!!!!! χαχαχαχαχα ;D ;D ;D

 

Τα σόλο που ακούς είναι από το αρμόνιο, στο τέλος παίζει λίγο ρυθμική  :-*

 

Εεεεεεεε, όχι και αρμόνιο :o :o το πιο ΑΞΙΟΛΟΓΟ, KAINOTOMΟ και ΑΠΑΡΑΜΜΙΛΗΣ ΣΥΝΔΥΑΣΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ καθαρόαιμο SYNTH που κατασκευάστηκε ποτέ στην ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ του ΓΝΩΣΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ με δυνατότητες που μέχρι και σήμερα θεωρούνται ασυναγώνιστες τουλάχιστο στον τομέα του sample editing.

 

Γιατί το είπες αυτό τώρα, δηλαδή γιατί γιατι γιατι γιατι. Μα είναι δυνατόν? Μην με στεναχωρείς τώρα.................. χαχαχαχχαχαχχαχα

 

Thanks my friend!!!

 

Κιθαριστικο κι ωραιο.

Απο παλια το λεγαμε οτι πρεπει να πιασεις και κιθαρα.

Αξιος. ;D

 

Τhank you my friend!!!

 

Ξύπνησα πρωί πρω..................................

, ε ο καφές μας μάρανε τώρα. O0

 

Ευχαριστώ φιλε μου!!!!

 

Καλη χρονια.  σε ολους τους φιλους!

Δεν υπαρχει πιο ωραιο πραγμα να παιζεις μουσικη οπως θες, οποτε θες,αυτο που θες.

Χωρις υποδείξεις. και πολλα "πρεπει".

Αυτο κανει και ο φιλος μου ο cos (και αλλοι εδω στο noiz) και γιαυτο τον γουσταρω.

Μπραβο φιλε και παλι.

 

Γράφουμε μουσική, χωρίς ΠΡΕΠΕΙ και ΓΙΑΤΙ

Άρα υπάρχουμε!

χαχαχαχαχαχα

Thanks!!!!!

 

Πολυ καλο και ωριμο.

 

Μια χαρα & η κιθαρα.

 

Μα ολη η ιστορια στην κιθαρα ΕΙΝΑΙ το σωστο και ευφανταστο ρυθμικο παιξιμο ,σολα παιζει και η κουτση Μαρια  ;)

 

Aφού λέτε οτι είναι μια χαρά, ΟΚ. Εσύ ξέρεις καλύτερα.

Εντάξει, δεν την ψωνίζω πάντως.

Πάντως ένα απλό ρυθμικό στην παρούσα φάση μου φαίνεται πιο εύκολο από ένα σόλο που μου φαίνεται προς το παρόν από δύσκολο εως ακατόρθωτο.

Thank you!!!! Thank you!!!!

 

Πολλά είπα, είπα να γράψω δυο λόγια, άλλα έγραψα κάτι για όλους, ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν.

Τα λέμε την άλλη φορά!!!!

Γεια σας, γεια σας!!!!!

 

Και να ευχαριστήσω και το V-synth που υπάρχει και συμβιώνουμε τους τελευταίους 9 μήνες και τα πάμε πολύ καλά. Τόσο καλά που το έχω μετανιώσει που δεν το είχα πάρει από την μέρα που βγήκε, έχω γράψει πράγματα γι αυτό. Είχα τη δυνατότητα αλλά δεν το έκανα και ήταν ΛΑΘΟΣ μου γιατί  μου ταιριάζει προσωπικά από όλες τις απόψεις και με διασκεδάζει αφάνταστα και αυτό το συναίσθημα δεν το έχω νιώσει με τίποτα άλλο από αυτά που κατείχα.

Ε, τι λέει ο λαός.

  Κάλλιο αργά παρά ποτέ.χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

αυτά λοιπόν.

Αυτά.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έμενα με άρεσε μάστορα...κάποια στιγμή μου έλειψε ένας πραγματικός drummer...για να απογειωθεί!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έμενα με άρεσε μάστορα...κάποια στιγμή μου έλειψε ένας πραγματικός drummer...για να απογειωθεί!

 

πραγματικός είναι πάντως (τουλάχιστο στο τέλος στο death).

Τον "τράβηξα" από το youtube και τον έριξα στο σύνθι.

Μπορεί να μην τον μίξαρα καλά.

 

Τα άλλα drums βεβαια είναι παρμένα από το damage και  ριγμένα και επεξεργασμένα στο σύνθι.

 

Ευχαριστώ τρισμέγιστε!!!!

 

edit ευχαριστώ! ήθελα να πατήσω και πάτησα χαχα!

χαχαχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξανακουσα τώρα....

πολύ Tony Banks ε?

 

αλλά επιμένω για τον τραγουδιάρη...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξανακουσα τώρα....

πολύ Tony Banks ε?

 

αλλά επιμένω για τον τραγουδιάρη...

 

 

εντάξει, ε καλός είναι ο Tony. Αυτός που ήταν με τον Φιλ Κόλινς ε? Στους πως τους λέγανε? Τους Μπήτλς? χαχαχαχαχα

 

Καλά θα τον διώξω, θα φέρω άλλον.

Ασε γιατί με τις μ$#@$@ που έκανα (είχα λυθεί δε στα γέλια για να το γράψω, έπρεπε να κρατήσω τα takes που ξεκαρδιζόμουν, δεν μπορούσα να τα πώ  χαχαχα) μου έκλεισε και λίγο ο λαιμός.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η άλλη η γκόμενα που τραγουδάει στην αρχή είναι ΟΚ

 

ΑΥΤΗΝ να κρατήσεις... :P

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου