Προς το περιεχόμενο

Νέα BOSS GT-1000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεσαι άδικος και γενικευεις (αν οχι τρολάρεις.) Δεν παίζω σπίτι μου, δεν κανω ενα λαιβ τον χρόνο, ειμαι επαγγελματίας και έχω πετάλια/ενισχυτες μόνο και παω και αμερικη αυστραλία.

Αυτες οι γενικεύσεις που καταλήγουν οτι ο αλλος "δεν ξέρει, εγω ξέρω" μονο σαν τρολ μπορω να τις δω.

Μάλλον δεν κατάλαβες το πνεύμα του ποστ. Αν το ξαναδιαβάσεις με άλλη οπτική τότε ίσως αναθεωρήσεις την άδικη κριτική εις βάρος μου  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον δεν κατάλαβες το πνεύμα του ποστ. Αν το ξαναδιαβάσεις με άλλη οπτική τότε ίσως αναθεωρήσεις την άδικη κριτική εις βάρος μου  ;)

 

Χώρος υπάρχει για όλες τις απόψεις. Όποιος θέλει να ταβλώνει σπίτι του παίρνει τον λάμπατο, όποιος είναι επαγγελματίας και γυρνάει όλη την Αμερική με tour-bus και παίζει σε κλαμπ θα πάρει το μόντελινγκ.

 

Εγω δεν κατάλαβα ή εσύ είπες το παραπάνω?

 

Ακριβως γιαυτο αποκαλώ τρολαρισμα το παραπανω ποστ. Ενω δήθεν μιλας με "ισες αποστάσεις" (χώρος υπαρχει για ολες τις αποψεις, οπως λες) αμέσως μετά πετάς και το υπόλοιπο, και όποιος τσιμπησει τσίμπησε. Και ναι, τσιμπάω εγω και απαντάω.

Αν μιλουσαμε όλοι με τετοιες γενικευσεις, θα ακουγες και μια αλλη που θα μπορουσε να λεει οτι "υπαρχει χωρος για ολες τις αποψεις, αλλα όποιος βαριεται να κουβαλάει και θέλει μονο να δείχνει μουρη στο λαιβ παίζει με κουτακι μόντελινκγ  μιας και ειναι δευτερευον θεμα ο ήχος του".

Βλεπεις ποσο άσχημο δείχνει ή να συνεχίσω?  Θα τσιμπούσε κόσμος και θα το έπαιρνε προσωπικά ή όχι? ποιο το νόημα να γραψει κάποιος το παραπανω (και αυτο που εγραψες) αν οχι να προκαλέσει την μια απο τις δύο ομάδες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Τι να μας πουν τώρα και οι μετάλλικα, οι μέγαδετη, οι δρεαμ τηεατερ και τόσοι άλλοι τυχάρπαστοι που παίζουν με μόντελινγκ και δίνουν τόσα λάηβ το χρόνο. Εγώ που παίζω ένα μεγάλο λάηβ το χρόνο στην κάτω ραχούλα θέλω να παίρνω μαζί μου τον λαμπάτο και ένα κάρο πετάλια, να πουλήσω και λίγο μούρη να με χτυπάει και το νράγκα ντρούγκα απ' το ηχείο να αισθάνομαι ωραία.

 

2. Αφού είναι να παίζω ένα-δυο λάηβ το χρόνο τουλάχιστον ας το χαρώ με τον λαμπάτο μου και τα όλα μου.

 

Χώρος υπάρχει για όλες τις απόψεις. Όποιος θέλει να ταβλώνει σπίτι του παίρνει τον λάμπατο, όποιος είναι επαγγελματίας και γυρνάει όλη την Αμερική με tour-bus και παίζει σε κλαμπ θα πάρει το μόντελινγκ. 

 

 

Koίτα, καταρχάς αυτές οι μπάντες έχουν έναν πολύ ιδιαίτερο heavy ήχο (και τα καθαρά τους είναι αρκετά ''καρεκλάδικα'' που λέει και ο SF  ;D ) και μπορεί να μην έχουν άλλη επιλογή για να αναπαράγουν πιο πιστά τον στουντιακό τους ήχο, δεδομένου ότι παίζουν σε τόσα διαφορετικά μέρη/στάδια που πρέπει να έχουν τον μέγιστο δυνατό έλεγχο στον ήχο τους. Κατα δεύτερον, οι περισσότεροι ''μεγάλοι'' ακόμα ενισχυτές χρησιμοποιούν.

 

Τρίτον, δεν είναι κακό να γουστάρεις να σου σκάει ο ήχος στην μάπα κλπ. και ένα λάιβ τον χρόνο να κάνεις. Οι Metallica και οι Megadeth μπορεί μετά το λάιβ να παίζουν σφαλιάρες μεταξύ τους, τι με νοιάζει τι κανουν? Εγώ το κάνω και για να περάσω καλά αλλά και για να βγάλω χρήματα (όχι τα εκατομμύρια που βγάζουν αυτοί... ;) ) Κάνουμε πάνω από 120 λάιβ τον χρόνο, αλλά ακόμα και σε τρύπα να μας χώσουν να παίξουμε, θα χωρέσω κάπου τον ενισχυτάκο, έστω και πλάγια ή σαν μόνιτορ. Αν δεν υπάρχει λύση και πρέπει να πάρω μόνο την πεταλιέρα, ειλικρινά προτιμώ να κάτσω σπίτι μου. Αν έπαιζα σε μπουζούκια ναι θα πήγαινα με το super duper DIGIBOSS FX aXe και θα την προγραμματιζα να παίζει μόνη της και να μου παραγγέλνει και το ουίσκι.... είναι θέμα της ιδιοτροπίας που φέρει ο καθένας μας. Εγώ σαν goumis δηλώνω ότι όχι απλά προτιμώ τον πραγματικό Plexi από την εξομοίωση, αφού δεν έχω plexi, αλλά προτιμώ έναν απλό/μέτριο λαμπάτο των 300 ευρώ από την καλύτερη εξομοίωση plexi.

 

Aυτό δεν σημαίνει ότι η άποψή μου είναι σωστή σε καμία των περιπτώσεων, απλά έτσι λειτουργώ εγώ, έτσι μπορώ να παίξω. Και βλέπω παιχταράδες να κάνουν το ακριβώς αντίθετο. Και πολύ καλά κάνουν, είναι πιο επαγγλεματίες και κάνουν την ζωή τους πιο εύκολη  ;)

 

Τα παραπάνω κουβέντα να γίνεται, το modelling είναι ένα απίστευτο εργαλείο το οποίο σίγουρα έχει ''σώσει'' κόσμο και κοσμάκη, όπως σωστά λες χωρος υπάρχει για όλους

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου