Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου για ηλεκτρονικη μουσικη


VN_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Ενδιαφερομαι να αγορασω μια καρτα ηχου interface η απλη για τον υπολογιστη μιας που αυτη που εχω η tascam us2x2 ανα διαστηματα μου κανει κατι στατικους ηχους.... το μπατζετ 250 βλεπω την mackie καρτα ηχου που εχει γυρω στα 99 την εχει κανεις ? εχω τα φοκαλ αλφα 50 αλλα θα τα αλαξω μαλον και γιαυτο σκεφτομαι τα mackie ηχεια να τα συνδιασω με αυτην μιας που νομιζω οτι το αποτελεσμα θα ειναι καλο ''ειδια καρτα εταιριας '' μηπως να συνδιασω καποια αλλη με αυτα ποια η γνωμη σας? αλλες καρτες ηχου? ειχα την scarlette 2i2 και την εδωσα οποτε δεν θα ηθελα να ψαχτω με αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς ?

 

Η επόμενη λογική επιλογή, μετά από αυτή που είχες, θα ήταν η Native Instruments Komplete Audio 6. Παρ' όλα αυτά, δεδομένου ότι γράφεις για παράξενους ήχους, και δεδομένου ότι και οι Tascam αρκετά καλές είναι, θα προτείνω να εντοπίσεις την πηγή του προβλήματος, ΠΡΙΝ αγοράσεις νέα κάρτα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλον κατι με τον υπολογιστη γινετε γιατι μου κανει στατιστικους θορυβους και με τα ηχεια απο το jack.

 

Τωρα που το σκευτομαι ενα dac για να τα συνδεσω πανω οπως https://www.skroutz.gr/s/7632702/Taga-Harmony-THDA-200T.html

 

η https://www.skroutz.gr/s/6149745/Audioengine-D1-Premium-24-bit-DAC.html

 

αξιζει ?

 

την καρτα θα την αλαξω ουτως η αλλιως απλα επιδη δεν γραφω τραγουδια σκεφτομαι καποια consumer grade για ακροαση με τα μονιτορς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλον κατι με τον υπολογιστη γινετε γιατι μου κανει στατιστικους θορυβους και με τα ηχεια απο το jack.

 

την καρτα θα την αλαξω ουτως η αλλιως απλα επιδη δεν γραφω τραγουδια σκεφτομαι καποια consumer grade για ακροαση με τα μονιτορς

 

Οπότε θέλεις ένα σύστημα για να ακούς, όχι για να γράφεις τη δική σου μουσική. Ισχύει λοιπόν αυτό που σου έγραψα (η Komplete Audio 6 θα "παίζει καλύτερα" από ένα DAC σε αυτή τη κατηγορία τιμής), αλλά με την επισήμανση πως - επί της ουσίας - χρειάζεσαι συμβουλές Hi-Fi, που ίσως είναι κάπως έξω από το αντικείμενο του φόρουμ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου