Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για squier strat vm 70'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα αποφασισα οτι δεν αντεχω τους duncan designed μαγνητες της εν λογω strat. Δεν εχουν το κατι που θελω. Στο κοκκινο καναλι του dsl μολις περασει τη μεση το gain, o ηχος ειναι λασπη σκετη, τη στιγμη που με τη squier std tele ο ηχος ειναι αυτος που πρεπει, και με τερμα gain. Προφανως, ειναι low gain μαγνητης και δεν μπορει να αποδωσει σε medium tο high gain καταστασεις.

 

Τι σετ μαγνητων μπορω να βαλω (μεχρι 150 us dollars). Θελω να σηκωνουν gain, οπως η tele μου και να εχουν σχετικα vintage ηχο. Blues και hard rock καταστασεις 70' και 80'. Θα ερθει ενας ξαφερφος απο Αμερικα και θα του πω να μου τους φερει. Λογικα εκει θα ειναι οικονομικοτεροι.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μεταχειρισμένοι Fender Custom Shop Fat 50s. Καινούργιοι κάνουν 199 US dollars, τσίμπα τους από ebay και θα έχεις ένα τρομερά versatile set, ειδικά για τα είδη που θέλεις.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένοι Fender Custom Shop Fat 50s. Καινούργιοι κάνουν 199 US dollars, τσίμπα τους από ebay και θα έχεις ένα τρομερά versatile set, ειδικά για τα είδη που θέλεις.

 

Κατι πιο οικονομικο και μονο καινουργιο θα προτιμησω. 100-120, αντε μεχρι 150 για κατι εξαιρετικο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα γούστου,τον ήχο δεν μπορώ να τον καταλάβω από το βίντεο ,μου ακούγεται πολύ στάνταρ στρατ ήχος.

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι Lindy Fralin Vintage Hot αλλά είναι ακριβοί .

Θα σου έλεγα να κάνεις μια βόλτα από τον GAS http://www.gaspickups.gr/ (Γιάννης Παπαδαντωνάκης) και να ακούσεις τους  μαγνήτες που φτιάχνει ,ρώτησέ τον ,ίσως να μπορεί με κάποιες μικροδιορθώσεις να βγάλει αυτό που θέλεις.

Στην δική μου περίπτωση με μια απλή αλλαγή στο ύψος που έκανε  η κιθάρα άλλαξε τελείως χαρακτήρα. Τελικά κράτησα τους μαγνήτες που πήγα να αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου