Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με squier std telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες παρατηρησα οτι οι χορδες δεν εχουν σωστη θεση πανω στην ταστιερα, καθως η χοντρη Μι κοντευει να βγει εκτος ταστιερας στα τελευταια ταστα.  Τα saddles ειναι ισια, αρα παιζει η γεφυρα να ειναι τοποθετημενη σε λαθος θεση. Συγκρινοντας τη με εκεινη της fender, βλεπω οτι ειναι τοποθετημενη αρκετα χιλιοστα ψηλοτερα.

 

Την εχω 8-9 μηνες. Αρα ακομα εχει εγγυηση. Την παω στον Νακα και ζητω αντικατασταση?

20180612_023147.thumb.jpg.4bafca8da5f12798bc2b8070c0bd8ec1.jpg

20180612_023227.thumb.jpg.d1d1868f8250d5e4e3ae7d0c0e481dc7.jpg

20180612_023314.thumb.jpg.1282b4cefb8b0cbb1a2888001666ac56.jpg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με βάση την δεύτερη φωτό, εάν δεν έχει φάει καμιά αγαπησιάρα σφαλιάρα το μπράτσο, η κιθάρα θέλει λύσιμο και ξαναμανά ρύθμιση. Ρωτάς (λόγω εγγύησης) και σου απαντούν. Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια κλήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μετρησει τις αποστασεις και 99% η γεφυρα ειναι βιδωμενη λιγο πιο ψηλα απ' οτι πρεπει. Η ταστιερα ειναι ισια. Πολυ παραξενο παντως. Το googlαρα, κιολας, και δεν μπορω να βρω παρομοια περιπτωση στο νετ.

 

Ειμαι σε επικοινωνια με Νακα και βλεπουμε.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικο "προβλημα" bolt on κιθαρας.Ξεβιδωσε λιγο το μπρατσο και φερτο στη σωστη θεση και φυσικα ξαναβιδωσε ,problem solved.

 

Η γεφυρα ειναι φυσικα μια χαρα τοποθετημενη (μη την συγκρινεις με τη Fender εχει εντελως διαφορετικο footprint)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν εννοεις το truss rod αλλα τις πισω βιδες. Και προφανως εκμεταλευεσαι την αδαημοσυνη μου... :)

 

Ασε, και εχει διαθεσιμη την ξανθια που μου αρεσει περισσοτερο....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν εννοεις το truss rod αλλα τις πισω βιδες. Και προφανως εκμεταλευεσαι την αδαημοσυνη μου... :)

 

Ασε, και εχει διαθεσιμη την ξανθια που μου αρεσει περισσοτερο....

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δεν μου εκανες πλακα....

 

Μολις μιλησα με Ναυαρινου και μου ειπαν το ιδιο.  Ευθυγραμμιση χρειαζεται. Να το επιχειρησω μονος, ειναι κατι ευκολο?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα.

Δες το βιντεο που λινκαρα.

 

αυτό που πραγματικά γουστάρω σ αυτό το forum ειναι ότι όχι μόνο κυκλοφοράνε πολλές γάτες ,αλλά βοηθάτε και πολύ τον κόσμο

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ρε φίλε !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι το φορουμ με τα εκλεκτα μελη του βοηθουν ακαταπαυστα και ενα μεγαλο μπραβο σε ολους!! Μπορει να μην λυνονται, παντα, τα προβληματα με τη συζητηση, αλλα σιγουρα φευγει το αγχος, καθως αποκταται γνωση.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου