Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμός Session Guitarist


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, ιδιως στη σημερινη εποχη που δεν πληρωνουν οι δουλειες.

Και πλεον τιθεται το ερωτημα, σε καλουν για ηχογραφηση δισκου πρωτοκλασάτου καλλιτέχνη, κι ενω εχεις τα παντα απο εξοπλισμο, τα χρηματα που δινουν ως αμοιβη ειναι ντροπη, τι κανεις?

α) πας με τα ακριβα? (και εισαι κυριος, γιατι ο ακροατης δεν ενδιαφερεται ποσα χρηματα παιρνεις, αλλα πως ακουγεσαι),

β) με μια πεταλιερα και μια squier? (και οτι πληρωνουν τους δινεις αλλα γινεσαι ρομπα)

ή γ) δεν πας καθολου? (και δεν παιρνεις ουτε τα λιγα)

Το 2ο. Σωστό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Μήπως μπορείς να αναφέρεις κάποια άτομα; Αν θυμάσε

O Faltso...που εχει καιρό να γράψει...εχει 2-3 δωμάτια κιθάρες! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΒΑΡΆ! Υπάρχουν session guitarsts που χρησιμοποιούν squier;

 

Βεβαια. Εγω πχ εχω 2.

Τη fender την σφηνω σπιτι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια. Εγω πχ εχω 2.

Τη fender την σφηνω σπιτι

Αυτήν με τους διπλούς λες...; :P  Γι'αυτό την αφήνεις σπίτι, ντρέπεσαι...;  ;D ;D ;D 

  Πλάκα πλάκα όμως πόσα παίρνεις για δύο μισόλεπτα σόλο; Άντε γιατί έχω ένα κομμάτι μου, σίγουρο χιτ και μου λείπουν 2 jazzίστικα σόλο.... :laugh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

β) με μια πεταλιερα και μια squier? (και οτι πληρωνουν τους δινεις, αλλα γινεσαι ρομπα - αν και λιγοι το καταλαβαινουν)

 

 

γιατί να γίνεις ρόμπα ;; Απλά να ακούγεσαι χρειάζεται . Ο κόσμος δεν ξέρει για να κρίνει , ο συνάδελφος φαντάζομαι ξέρει και καταλαβαίνει....

 

έχω την άποψη , για τους περισσότερους τομείς αλλά και επαγγέλματα, ότι για όσα τραβάμε ευθυνόμαστε αποκλειστικά εμείς. Οπότε και θεωρώ πιο σωστό να αποδώσεις ό,τι σε πληρώνουν . Γιατί με το φιλότιμο μόνο εκμετάλλευση θα λάβεις

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν με τους διπλούς λες...; :P  Γι'αυτό την αφήνεις σπίτι, ντρέπεσαι...;  ;D ;D ;D 

  Πλάκα πλάκα όμως πόσα παίρνεις για δύο μισόλεπτα σόλο; Άντε γιατί έχω ένα κομμάτι μου, σίγουρο χιτ και μου λείπουν 2 jazzίστικα σόλο.... :laugh:

 

Της εφοριας εισαι??

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε για ποιόν λόγο να στείλεις κάτι τέτοιο; Οι άλλοι δεν είχαν πρόβλημα να απαντήσουν ή όσοι δεν ήξεραν ή δεν ήθελαν απλός το προσπέρασαν. Τέλος πάντων, την άλλη φορά δεν χρειάζεται να μας δείξεις τα προσόντα σου, εκτός και αν ανοίξουμε θέμα για κάτι τέτοιο.

 

 

Ήθελα να γράψω απλά ότι ο βασικότερος εξοπλισμός είναι να είσαι μουσικός με @ρχίδι@, αλλά σκέφτηκα ότι η εικόνα από το αποθεωτικό επεισόδιο του South Park θα είχε πιο πλάκα.  ;D ;D ;D  Άλλωστε το ερώτημα είναι εντελώς άκυρο, ένας session ή έστω και ένας wannabe session μουσικός έχει μεταξύ άλλων μεγάλη εμπειρία από στούντιο και live, και αν μη τι άλλο οι ερωτήσεις του είναι συγκεκριμένες και όχι τόσο γενικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλωστε το ερώτημα είναι εντελώς άκυρο, ένας session ή έστω και ένας wannabe session μουσικός έχει μεταξύ άλλων μεγάλη εμπειρία από στούντιο και live, και αν μη τι άλλο οι ερωτήσεις του είναι συγκεκριμένες και όχι τόσο γενικές.

 

oπότε σε συνδυασμό και με τα άλλα θέματα (εξοπλισμός μπάντας, εξοπλισμος μουσικού του δρόμου) που καταλήγουμε;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oπότε σε συνδυασμό και με τα άλλα θέματα (εξοπλισμός μπάντας, εξοπλισμος μουσικού του δρόμου) που καταλήγουμε;

 

 

Ότι ο φίλος είναι μικρός σε ηλικία και δεν έχει μια σαφή εικόνα του τι παίζεται.

 

 

https://www.noiz.gr/index.php?topic=214050.msg942684#msg942684

 

 

Θα του πρότεινα να ξεκινήσει από το South Park.  ;D Πρώτα η δουλειά και μετά η διασκέδαση.  ;D ;D ;D

 

 

South Park - Watch Full Episodes, Clips & More | South Park Studios

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ότι ο φίλος είναι μικρός σε ηλικία και δεν έχει μια σαφή εικόνα του τι παίζεται.

 

 

https://www.noiz.gr/index.php?topic=214050.msg942684#msg942684

 

 

Θα του πρότεινα να ξεκινήσει από το South Park.  ;D Πρώτα η δουλειά και μετά η διασκέδαση.  ;D ;D ;D

 

 

South Park - Watch Full Episodes, Clips & More | South Park Studios

 

Μικρος εγω δεν ηξερα τι ειναι ο session κιθαρίστας. Αλλα θα μου πεις, τι ξερω κι εγω! Ξεραδια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου