Προς το περιεχόμενο

Είναι δυνατόν....;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το άλλο πολύ ενδιαφέρον που είπε,είναι πως η όλη μπίζνα γίνεται με την ανοχή,ή τις ευλογίες,της Gibson για να πουλάει ανταλλακτικά...

  Απ'ότι ξέρω η Gibson δεν ανήκει σε Ελληνικά χέρια..... ;)  οπότε αυτό μοιάζει με σενάριο ή του Loukas ή του Spielberg ή του αχώνευτου του Cameron! 

  Πάντως αυτά τα μαδέρια ακόμα και με αλλαγή όλων των parts τους (μαγνήτες κλειδιά, ηλεκτρικά, πλανιάρισμα τάστων 8) κ.τ.λ.) πάλι δεν θα φτάνουν σε "ποιότητα" τις Vintage, Fender Affinity, Epiphone, Yamaha etc, παρ'όλο που πλέον θα τις έχουν ξεπεράσει στην τιμή.....

   

  Όσο για το "η δυσφήμηση είναι και διαφήμιση", δεν είναι πάντα σωστό...! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σωστό εν γένει,αλλά γιατί το λες εν προκειμένω;

 

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να σχολιάσω τα περί συνομωσίας πως "η όλη μπίζνα γίνεται με την ανοχή ή τις ευλογίες της Gibson για να πουλάει ανταλλακτικά". Χαριτωμένο, δεν λέω, αλλά είπαμε: πείτε όχι στα ναρκωτικά, δεν φτάνουν για όλους.

 

Το άλλο κουφό που λέει για "μαγνήτες Epiphone" πάλι τι είναι; Τι εννοεί ο ποιητής; Οτι:

 

α) ο κινέζος αγοράζει Epiphone, τους βγάζει τους μαγνήτες, και τους κολλάει στις κιθάρες του;

β) τρυπώνει στο εργοστάσιο που βγάζει τους μαγνήτες η Epiphone το πεντάλεπτο που κάνουν διάλειμα για την κούπα ρύζι τους οι εργάτες και κλέβει μαγνήτες από την γραμμή παραγωγής;

γ) δεν υπάρχει Epiphone, όλα είναι μια συνομοσία των εβρέη;

 

973510683_.jpg.9432f8952f533def0a1b4f7feccbd590.jpg

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σε πω και εγώ..Αν καταφέρω θα ανεβάσω το βίντεο.Ο τύπος απλά ανέφερε τη θεωρία συνομωσίας,δε νομίζω πως την ασπάζεται.

 

Διεθνης Σιωνισμός. Απλα και ξαστερα. Τα διευθυντήρια μας θέλουν αβουλους και υπακουους. Νεα ταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό εν γένει,αλλά γιατί το λες εν προκειμένω;

 

δαιν φατνι που ι σιονιστες ΚΕ ΤΑ ΔΙΕΦΘΙΝΤΗΡΙΑ μας αιβαλαν στα μνιμονια γεια να μας παρρουν της παραλιαις κε τα απαραμιλις εσθιτικις εκσωχικα μας,δαιν φτανι που οι λεσχι μπιλντερμπαιργκ σινομοτι γεια να μας αιξαφανισι,τορα μας κλαιβουν κε τοις Γκιμπσον....λαΓε κσυπνα! ΔΕΙΑΔΟΣΑΙ ΤΩ!!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Edit:  bouzoukleri λες να θέλουν ταστοδουλειά, αλλαγές σε ηλεκτρικά, μαγνήτες και γέφυρα-κλειδιά;  ::) ;D

 

Αυτές τις ημέρες "εργάζομαι" , μάλλον μαζοχίζομαι είναι η ορθή τοποθέτηση, να καταφέρω να κάνω όργανο μια κινεζιά .

Mια κιθάρα υψηλού ταπαραμέντου μάρκας Les Paul. Όπως θα έλεγε γνωστός δημοσιογράφος.

Το μόνο που είναι της προκοπής πάνω της , είναι το σταυροκατσάβιδο μου.

Όλα στραβά. Δεν υπάρχει κάτι που να μη θέλει routing ή σκαρπέλο ή στοκάρισμα ή ...... βάλτε ότι θέτε.

Θα καταντήσω να αγοράσω νέα Gibson Standard με τα ανταλλακτικά που ήδη έχω αντικαταστήσει.    ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Καλά να πάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως απο τα βιντεο που εχω δει γιουτουμπ,οι αποψεις ειναι μοιρασμενες...μη πω οτι η ελαφρα πλειοψηφια ειναι υπερ...το οποιο με κανει να καταληγω σε 2 συμπερασματα...ή δεν υπαρχει κονσιστενσυ στις κατασκευες,ή υπαρχουν πωλητες με καλυτερη ποιοτητα απο αλλους!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως απο τα βιντεο που εχω δει γιουτουμπ,οι αποψεις ειναι μοιρασμενες...μη πω οτι η ελαφρα πλειοψηφια ειναι υπερ...το οποιο με κανει να καταληγω σε 2 συμπερασματα...ή δεν υπαρχει κονσιστενσυ στις κατασκευες,ή υπαρχουν πωλητες με καλυτερη ποιοτητα απο αλλους!

Aυτό εκ πείρας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου