Προς το περιεχόμενο

Προταση budget ηχειου για modeling processors


ppanousos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει καποιος να μου προτεινει καποιο οικονομικο αυτοενισχυομενο ηχειο 12 ιντσων για χρηση με modeling processors τυπου pod κλπ;Το ευρος τιμης ειναι μεχρι 180 ευρω.Να τονισω οτι με ενδιαφερει και χρηση σαν stage μονιτορ .Μια προταση που βρηκα ειναι το alto ts212 απλα δεν υπαρχει στην ελλαδα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θελεις.....

το εχω κι εγω....

Μου εχει λυσει τα χερια οταν δεν εχω τοπ απαιτησεις για κεφαλια καμπινες κτλ

 

https://www.sweetwater.com/store/detail/PowerEng112--tech-21-power-engine-60-60-watt-1x12-inch-powered-cabinet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος να μου προτεινει καποιο οικονομικο αυτοενισχυομενο ηχειο 12 ιντσων για χρηση με modeling processors τυπου pod κλπ;Το ευρος τιμης ειναι μεχρι 180 ευρω.Να τονισω οτι με ενδιαφερει και χρηση σαν stage μονιτορ .Μια προταση που βρηκα ειναι το alto ts212 απλα δεν υπαρχει στην ελλαδα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αφού θα συνδέσεις processor πάνω δεν έχεις κάποιο θέμα με το μέγεθος του ηχείου, δεν θα σου αλλάξει κάτι στον ήχο εκτός από την ένταση και τις χαμηλές συχνότητες (είναι ηχείο full range όχι κιθάρας). Ότι και να βάλεις το αποτέλεσμα θα είναι παρόμοιο. Ένα φτηνό PA ηχείο θα ακουστεί σαν ένα φτηνό PA ηχείο. Όσο πιο ακριβό ηχείο τόσο πιο καθαρό αποτέλεσμα θα έχεις (τα καλά PA είναι πιο ακριβά από ενισχυτές κιθάρας). Ελπίζω να σε κάλυψα. Mackie Thump 12A και Electro-Voice ZLX-12P

νομίζω είναι καλές επιλογές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αφού συμφωνήσω με τον φίλο justinsignup (και με τις must επιλογές που αναφέρει), εναλλακτικά σου προτείνω να κοιτάξεις και για το dB Technologies B-Hype 10 που είναι πολύ πιο κοντά στο μπάτζετ που έθεσες...

 

B·Hype 10

 

έχει πραγματικά πολύ καλό ήχο για τα λεφτά του και κατεβαίνει επαρκώς χαμηλά υπερκαλύπτοντας φυσικά τις ανάγκες της κιθάρας σου (τα περί διαμέτρου του γούφερ σαν μοναδικό κριτήριο επιλογής τα έχουμε πει πολλές φορές μην τα επαναλαμβάνουμε  ;) )...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχει ένας φίλος το Alto TS212 και έχω περάσει χρόνο μαζί του, κουμπώνοντας πάνω Axe Fx Ultra και Kemper. Πάρα πολύ τίμιο για τα λεφτά του, θα νιώσεις ότι χρειάζεσαι αναβάθμιση αρκετό καιρό μετά.

 

Edit: Βέβαια βλέπω ότι πάει στα διπλά λεφτά από το budget σου, δεν ξέρω πού το βρήκες 180. Αν το βρήκες Ευρώπη είναι τρομερή ευκαιρία. Αν το χρειάζεσαι άμεσα τσέκαρε τις προτάσεις των παιδιών.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος να μου προτεινει καποιο οικονομικο αυτοενισχυομενο ηχειο 12 ιντσων για χρηση με modeling processors τυπου pod κλπ;Το ευρος τιμης ειναι μεχρι 180 ευρω.Να τονισω οτι με ενδιαφερει και χρηση σαν stage μονιτορ .Μια προταση που βρηκα ειναι το alto ts212 απλα δεν υπαρχει στην ελλαδα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

μονο σε μια περιοδια φχαριστηθηκα μονιτορ με πεταλιερα, αλλα οταν τα εψαξα να δω κοστος, το ξεχασα.

L acoustics

WP_20170729_21_05_57_Pro.thumb.jpg.4c08f77832b0682f6f9aba92946730c4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου