Προς το περιεχόμενο

Steinberg ur22 mkII recording pack γνωμες


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum 

Εδώ και καιρό θέλω να αλλάξω κάρτα ήχου στο home studio όχι γιατι έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την lexicon lambda μου που με συντροφεύει πολλά χρόνια, αλλά επειδή θέλω

να την χρησιμοποιήσω για ένα άλλο setup στο εξοχικό. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις μιας και μονο ενα synth θα συνδέσω μεσω audio in και midi και ήθελα κάτι ανάλογο με την lambda

 

 Δεν το είχα στα άμεσα σχέδια, και είχα μάλιστα άλλη υπόψη μου, αλλά με διαφημίσεις μου έπεσε στην αντίληψη αυτό το βίντεο του bundle της εκδοσης MK II

 

 

 

 δεν με επηρέσε η διαφήμιση τόσο (  τι μο#!#@#@αρα είσαι μανάρι μου, με τρέλανες, τι πλάσμα αγγελικό και τι φωνάρα. Με τον άλλο το λαπά που ηχογραφείς, έλα σε εμένα, για πλάκα τον έχω τον ψευτοπιανίστα τον άσχετο, δεν πιάνει μια στο ταλέντο του ΑΜΤΜΛ. Έλα σπίτι κουκλάρα μου να σε ηχογραφήσω από όλες............ το εύρος. Τι μας κάνουν οι αλήτες για να προτιμήσουμε τα προϊόντα τους χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχχ) αλλά την παραθέτω μιας και μου ξύπνησε την ανάγκη.

https://www.steinberg.net/en/products/audio_interfaces/ur_series/bundles/ur22mkii_recording_pack.html

 Βλέπετε κύριοι τι περιέχει το πακέτο και επειδή δεν έχω και ανάλογο μικρόφωνο, αλλά το θέλω, μπας και έρθει κανενας η καμια να γράψουμε όπως παλιά.

 Σκέφτομαι να την πάρω.

 

 Ηθελα να ακουσω απόψεις αν θέλεί κανενας να πει κάτι που πιθανώς τα έχει και ξέρει.

 Τα ακουστικά (που θέλω να αλλάξω) θα κάμουν δουλειά? Είναι τιποτα?

 Το μικρόφωνο λέει?

 Δουλεύει standalone που λένε μιας και έχει υποδοχή με μετασχηματιστή, το έχει δοκιμάσει κανένας. Καπου διάβασα για μονοφωνικό αποτέλεσμα στην έξοδο σε τετοιο mode, αλλα δεν νομίζω............

 

 Τι να πώ.

 Έχω βέβαια γνώσεις απο τα home studi-ακά  αρκετές, το ΞΕΡΕΤΕ χαχαχα,  αλλά ήθελα να πάρω και μια γνώμη.

 

 Να προχωρήσω?

 Βρισκετε κανα λόγο να μην το κάνω?

 Μήπως εχετε αντιπροτάσεις με ταβάνι τα 300?

 Οπως είπα η lambda ήδη με καλύπτει, δεν θέλω κατι άλλο, κατι ανάλογο θέλω

 Αν ειναι και καλύτερη απο τη lambda , ακομα καλύτερα.

 

 Αυτά.

 Α, το setup μου φαίνεται στο profile μου του forum

 Λειτουργικό w7 x64

 

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 χαχαχα, αντι για επεξεργασια πάτησα παράθεση.

 Σορρυ. Ας σβηστει παρακαλώ αν το δει κανας mod υπηρεσίας.

 

 

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Καλησπέρα στο forum 

Εδώ και καιρό θέλω να αλλάξω κάρτα ήχου στο home studio όχι γιατι έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την lexicon lambda μου που με συντροφεύει πολλά χρόνια, αλλά επειδή θέλω

να την χρησιμοποιήσω για ένα άλλο setup στο εξοχικό. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις μιας και μονο ενα synth θα συνδέσω μεσω audio in και midi και ήθελα κάτι ανάλογο με την lambda

 

 Δεν το είχα στα άμεσα σχέδια, και είχα μάλιστα άλλη υπόψη μου, αλλά με διαφημίσεις μου έπεσε στην αντίληψη αυτό το βίντεο του bundle της εκδοσης MK II

 

 

 

 δεν με επηρέσε η διαφήμιση τόσο (  τι μο#!#@#@αρα είσαι μανάρι μου, με τρέλανες, τι πλάσμα αγγελικό και τι φωνάρα. Με τον άλλο το λαπά που ηχογραφείς, έλα σε εμένα, για πλάκα τον έχω τον ψευτοπιανίστα τον άσχετο, δεν πιάνει μια στο ταλέντο του ΑΜΤΜΛ. Έλα σπίτι κουκλάρα μου να σε ηχογραφήσω από όλες............ το εύρος. Τι μας κάνουν οι αλήτες για να προτιμήσουμε τα προϊόντα τους χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχχ) αλλά την παραθέτω μιας και μου ξύπνησε την ανάγκη.

https://www.steinberg.net/en/products/audio_interfaces/ur_series/bundles/ur22mkii_recording_pack.html

 Βλέπετε κύριοι τι περιέχει το πακέτο και επειδή δεν έχω και ανάλογο μικρόφωνο, αλλά το θέλω, μπας και έρθει κανενας η καμια να γράψουμε όπως παλιά.

 Σκέφτομαι να την πάρω.

 

 Ηθελα να ακουσω απόψεις αν θέλεί κανενας να πει κάτι που πιθανώς τα έχει και ξέρει.

 Τα ακουστικά (που θέλω να αλλάξω) θα κάμουν δουλειά? Είναι τιποτα?

 Το μικρόφωνο λέει?

 Δουλεύει standalone που λένε μιας και έχει υποδοχή με μετασχηματιστή, το έχει δοκιμάσει κανένας. Καπου διάβασα για μονοφωνικό αποτέλεσμα στην έξοδο σε τετοιο mode, αλλα δεν νομίζω............

 

 Τι να πώ.

 Έχω βέβαια γνώσεις απο τα home studi-ακά  αρκετές, το ΞΕΡΕΤΕ χαχαχα,  αλλά ήθελα να πάρω και μια γνώμη.

 

 Να προχωρήσω?

 Βρισκετε κανα λόγο να μην το κάνω?

 Μήπως εχετε αντιπροτάσεις με ταβάνι τα 300?

 Οπως είπα η lambda ήδη με καλύπτει, δεν θέλω κατι άλλο, κατι ανάλογο θέλω

 Αν ειναι και καλύτερη απο τη lambda , ακομα καλύτερα.

 

 Αυτά.

 Α, το setup μου φαίνεται στο profile μου του forum

 Λειτουργικό w7 x64

 

σε έχω τουλάχιστο μία εναλλαχτική

https://www.athensproaudio.gr/el/focusrite-scarlett-2i2-studio-2nd.html

 

δεν ξεύρω βεβαίως τι παίζει με την μ@#%#$@ρα

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεν ξεύρω βεβαίως τι παίζει με την μ@#%#$@ρα

 

έλα κάτι βρήκα

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα κι άλλη μια...

λίγω χλωμή βέβαια, αλλά μπορεί να έγινε εξεπίτηδες για να βγεί το κοκκινάκι απ το εργαλείο...

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πειτε τίποτα πρακτικό ή θα μας φτιάξετε βραδυάτικα??

 χαχαχαχαχαχχα

 

 Την φοβάμαι λίγο τη scarlett.

 Έχω διαβάσει για προβληματάκια αν θυμάμαι καλά.

 Και το κόκκινο δεν μου παει αισθητικά, θελω κατι ουδέτερο.

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

γιατί ρε, και εγώ τέτχια έχω.

Τα ιδια ειναι.

 Αυτή δουλεύει standalone?

 Για τα ακουστικά και το μικρόφωνο?

 Τα θεωρείς καλύτερα από το bundle της steinberg?

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τωρα, ειναι δυσκολο να καταλαβεις οτι με τα λεφτα που δινεις στο Bundle, δεν μπορεις να περιμενεις θαυματα και απο τα συνοδευτικα πιατα της καρτας?
Εγω θα τσιμπαγα μια καρτα απο τις αγγεολιες (ειχα δει λιγο παλιοτερα μια με 80ε) και με τα υπολοιπα 120 του πακετου, θα επαιρνα ενα μικροφωνο α κλασσης στο entry level, και εφοσον θετεις τοπ τα 300, με τα υπολοιπα 100 συν κανα εικοσαρικο, θα επαιρνα κι ενα καλο ζευγαρι ακουστικα.
Ετσι θα ηταν ολα σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου