Προς το περιεχόμενο

BFD Deluxe samples problem


Warlord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι παράνομο να sampl-άρουμε τούς ήχους ενός hard-synth και να τους χρησιμοποιούμε σε ένα sampler (πχ halion)??

 

Όχι δεν είναι παράνομο. Δεν ξέρω τι γίνεται αν το σαμπλάρισμα το κάνεις για να πουλήσεις μετά τους σαμπλαρισμένους ήχους αναφέροντας (σαν κράχτη) το synth από το οποίο σάμπλαρες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

¶σχετο αλλά δεν κρατήθηκα: Όταν βλέπαμε αυτήν την με την παρέα μου, ο ένας από εμάς είχε πωρωθεί άγρια. Μα πολύ άγρια σας λέω. Προς το τέλος της ταινίας που πάει να λυθεί το μυστήριο, του σκάει μήνυμα στο κινητό που έλεγε: 7 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΛΙΟΜΑΛΑΚΑ!!!! Ε την συνέχεια την φαντάζεστε :lol: :lol: :lol: :lol: Το μόνο κακό είναι ότι χάλασε το τέλος έτσι, αλλά δεν με πολυενδιέφερε, επειδή είχα ήδη δει την γιαπωνέζικη έκδοση, που είναι έτη φωτός μπροστά σε σχέση με το αμερικανικό ριμεικ!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα ήδη δει την γιαπωνέζικη έκδοση' date=' που είναι έτη φωτός μπροστά σε σχέση με το αμερικανικό ριμεικ![/quote']

 

+100000000000000000000000000

0000000000000000000000000000

0000000000000000000000000000

0000000000000000000000000000

000000000

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά τώρα τι σκατά Γιαπωνεζόπληκτος θα ήμουν! long live Takeshi Kitano

 

Eye οι ήχοι των synths και των presets που τα ακολουθούν δεν είναι για ελεύθερη χρήση; Έτσι ο καθένας δεν μπορεί να τα σαμπλάρει; Και από την στιγμή που διατίθενται τσάμπα δεν νομίζω να παίζει πρόβλημα. Τώρα αν ζητάνε λεφτά, λογικά θα έχουν την άδεια της εταιρίας, αλλιώς μου φαίνεται πολύ αφελές και επικίνδυνο εκ μέρους τους!

 

Ειδικότερα για το kvr αυτά είναι Presets από διάφορα vsts, οπότε πρόκειται για προσπάθεια μίμησης του μηχανήματος (πολλές φορές όχι και αρκετά πετυχημένη) και όχι κάποια αντιγραφή του.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα βρε παιδια γιατι μου τη πεσατε ολοι??? αναφερω πουθενα στο ποστ μου οτι τα BFD ταχω σπασμενα????????? :roll: :lol:

αλλα ναι οποιος εχει τη μυγα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα βρε παιδια γιατι μου τη πεσατε ολοι??? αναφερω πουθενα στο ποστ μου οτι τα BFD ταχω σπασμενα????????? :roll: :lol:

αλλα ναι οποιος εχει τη μυγα... :P

 

Έτσι γίνεται εδω συνήθως. Είσαι ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

problem solved:

απο προηγουμενη εγκατασταση του BFD v1.0 ειχαν μεινει τα παλια .dll στο φακελο vst plugins του cubase χωρις να αντικατασταθουν απτα νεα του v1.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα βρε παιδια γιατι μου τη πεσατε ολοι??? αναφερω πουθενα στο ποστ μου οτι τα BFD ταχω σπασμενα????????? :roll: :lol:

αλλα ναι οποιος εχει τη μυγα... :P

 

Ποιος σου την έπεσε;

 

'Ισα ίσα, εγώ πρώτος σου υπενθύμισα ότι έχεις την υποστήριξη της Fxpansion.

Τόσα έδωσες.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου