Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ GIBSON SG STANDARD


guitarunner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω ολους τους φιλους..μετα απο παρα πολλα χρονια αποφασισα να παρω κιθαρα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ...και οχι μεταχειρισμενη....τοσα χρονια ειμαι της σχολης FENDER και παραμενω ομως ηρθε η ωρα να εκπληρωθει και το απωθημενο για μια GIBSON SG STANDARD...Mιας και θα παρω καινουργια κοιταζω τα μοντελα 2017-2018 για τα οποια εχω διαβασει σε γενικες γραμμες πολυ καλα σχολια..καποιοι μαλιστα αναφερουν πως ειναι απο τα καλυτερα μοντελα sg εδω και χρονια...οσο για τους μαγνητες ειμαι ok και με τα 2 μοντελα,και με τους classic 57 και  με τους 61..επισης μου αρεσει και ο slim taper neck..αυτο που θα ηθελα να ρωτησω και επειδη ΔΕΝ υπαρχει η δυνατοτητα να δοκιμασουν οι κιθαρες ειναι η αποψη σας για τη γενικη εικονα των μοντελων αυτων..ειναι καλοφτιαγμενα;ειναι στιβαρα στην κατασκευη;και γενικα ποιο ειναι το overal impression....αν υπαρχει κανεις που να αγορασε ας βαλει ενα χερι..επισης βλεποντας αυτη τη στιγμη στον ΘΩΜΑ δεν νομιζω να πωληθηκε ποτε στην ιστορια standard sg μοντελο σε τετοια τιμη... κατω απο 1000 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, guitarunner είπε

επισης βλεποντας αυτη τη στιγμη στον ΘΩΜΑ δεν νομιζω να πωληθηκε ποτε στην ιστορια standard sg μοντελο σε τετοια τιμη... κατω απο 1000 ευρω

 

Αν μιλας για αυτη,μπερεκετι πραμα μου φαινεται :classic_biggrin:

 

https://www.thomann.de/gr/gibson_sg_standard_2018_hc.htm

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!Είχα μια sg standard, μοντέλο του 13',(μεταχειρισμένη) η οποία είχε μερικά θεματάκια.Για παράδειγμα κατά μήκος του binding,στο σημείο που συναντούσε το ξύλο,υπήρχε εγκοπή.Την πούλησα.Πρίν μερικούς μήνες πήρα μια του 09',μεταχειρισμένη επίσης,η οποία σκοτώνει!Δεν λέω ότι το 13 ήταν κακή χρονιά και το 09 καλή.Απλά όσο είναι εφικτό να είσαι προσεκτικός.Γενικά είναι πολύ άνετες και ωραίες κιθάρες!Πάντως υπάρχει μια στις αγγελίες,που αν κρίνω από το χρώμα και το άσπρο binding,πρέπει να είναι μοντέλο 16' ή πιο καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomann = 30-Day Money-Back Guarantee  

τουτέστιν αν δεν σου αρέσει τη στέλνεις πίσω και παίρνεις άλλη ή παίρνεις τα λεφτά σου πισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κοιτάς βέβαια και αλλου γιατί εχω δει κάτι πολυ καλύτερες τιμές σε μερικα πραγματα 

https://www.musicstore.de

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι φιλε SUPERFUNK γι'αυτην ακριβως μιλαω...και τωρα που ποσταρες παρατηρω το εξης περιεργο...αλλαξανε και την τιμη...χθες το βραδυ αλλα και σημερα νωρις το πρωι που την ειδα ηταν στα 998!!! Σχεδον το εχω παρει αποφαση παιδια..και μια και δεν ακουσα και καποιον να λεω το ΟΧΙ τη Δευτερα το πρωι με το καλο λεω να την παραγγειλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς την ίδια πήρα και εγώ.

 

Χτύπα την όσο προλαβαίνεις. Τζάμπα πράγμα. Η standard 2019 κάνει 350 ευρώ παραπάνω και έρχεται ΧΩΡΙΣ σκληρή θήκη και με 490R / 490T, ενώ η νέα σειρά, SG'61 2019 κοστίζει 450 ευρώ παραπάνω, και είναι ακριβώς η ίδια κιθάρα με αυτήν που ψήνεις (του 2018), με τους ίδιους μαγνήτες, με μια διαφορά στο φινίρισμα συν το ότι ΔΕΝ έχει locking κλειδιά. Μην το σκέφτεσαι καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, guitarunner said:

Nαι φιλε SUPERFUNK γι'αυτην ακριβως μιλαω...και τωρα που ποσταρες παρατηρω το εξης περιεργο...αλλαξανε και την τιμη...χθες το βραδυ αλλα και σημερα νωρις το πρωι που την ειδα ηταν στα 998!!!

 

Μήπως την είδες στο "αγγλικό" του site?

 

https://www.thomann.de/gb/gibson_sg_standard_2018_hc.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZ2IiLCJjdXJyZW5jeSI6IjIiLCJsYW5ndWFnZSI6ImVuIn0%3D

  • Like 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου