Προς το περιεχόμενο

metal zone ή hot British της radial?


DELAGOHN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλά με Φεντερ δεν ξέρω αν θα βγάλεις αυτό που ζητάς. Δεν είπες και μοντέλο

 

δεν θυμαμαι μοντελο γιατι το στουντιο ειναι καινουριο και δεν το εχω προσεξει.Παντως το ραντιαλ εχει τριπλο gain και αν και δεν εχει και πολυ σημασια ,το χρησιμοποιει και ο Hammet απο metallica. www.radialeng.com ή με δυο λαμδα δεν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλά με Φεντερ δεν ξέρω αν θα βγάλεις αυτό που ζητάς. Δεν είπες και μοντέλο

 

δεν θυμαμαι μοντελο γιατι το στουντιο ειναι καινουριο και δεν το εχω προσεξει.Παντως το ραντιαλ εχει τριπλο gain και αν και δεν εχει και πολυ σημασια ' date='το χρησιμοποιει και ο Hammet απο metallica. www.radialeng.com ή με δυο λαμδα δεν θυμαμαι καλα...[/quote']

 

Και ο Θεός ο ίδιος να το χρησιμοποιεί δε σημαίνει τίποτα.Γιατί το αυτί το δικό σου δεν είναι ίδιο με των άλλων(του Hammet πχ)

 

Στην τελική θα πάρεις την κιθάρα σου μια βόλτα στα κιθαράδικα και θα ακούσεις.Ότι και να πούμε εμείς εσυ θα κρίνεις αν είσαι ευχαριστημένος από τον ήχο που βγαίνει απο την κιθάρα σου :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ότι το χρησιμοποιεί και ο Hammet δεν λέει και τίποτα. Το πολύ πολύ να έχετε 1 πράμα κοινό. Δεν σημαίνει ότι θα βγάλεις και τον ήχο του :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ευτυχής κάτοχος του Hot British και πρώην κάτοχος του metal zone.

Οι ήχοι που μπορώ να βγάλω άνετα είναι απλά αναρίθμητοι.

Οι metal-οήχοι που γουστάρω είναι του Dimebag' date='του Hetfield,των Megadeth.

Απο την άλλη με έχει καλύψει απόλυτα όταν το χρησιμοποίησα σαν boost με λίγο drive μαζι με εναν compressor και ένα flanger για ένα πιο Gilmour-ish ήχο.

Eίναι αρκετά versatile πετάλι και τα knobs του υπακούουν άριστα.

 

Όσο για το MT,αυτή η τζιτζικο-ξεραίλα θα μου μείνει αξέχαστη! :lol:

 

Eλπίζω να βοήθησα![/quote']

 

αφου ειχες και το metal zone θα μπορεις να μου απαντησεις στην ερωτηση:

σε περιπτωση που καποτε θελησω τον ηχο του metal zone μπορω να τον πλησιασω με το Hot British?επισης πρεπει να σου πω οτι τωρα αρχιζω να παιρνω πεταλακια και οποιο απο τα δυο παρω, θα ειναι το πρωτο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αφου ειχες και το metal zone θα μπορεις να μου απαντησεις στην ερωτηση:

σε περιπτωση που καποτε θελησω τον ηχο του metal zone μπορω να τον πλησιασω με το Hot British?επισης πρεπει να σου πω οτι τωρα αρχιζω να παιρνω πεταλακια και οποιο απο τα δυο παρω' date=' θα ειναι το πρωτο μου...[/quote']

 

 

Αν ξεκινήσεις με τον ήχο του hot british μια και το ανέφερες δεν θα θελήσεις ποτέ αυτόν του zone.Δεν υπάρχει λόγος.Εκτός αν γουστάρεις τρελά τον συγκεκριμένο ήχο οπότε πάω πάσο

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αφου ειχες και το metal zone θα μπορεις να μου απαντησεις στην ερωτηση:

σε περιπτωση που καποτε θελησω τον ηχο του metal zone μπορω να τον πλησιασω με το Hot British?επισης πρεπει να σου πω οτι τωρα αρχιζω να παιρνω πεταλακια και οποιο απο τα δυο παρω' date=' θα ειναι το πρωτο μου...[/quote']

 

 

Αν ξεκινήσεις με τον ήχο του hot british μια και το ανέφερες δεν θα θελήσεις ποτέ αυτόν του zone.Δεν υπάρχει λόγος.Εκτός αν γουστάρεις τρελά τον συγκεκριμένο ήχο οπότε πάω πάσο

 

Οκ, μαλλον αυτο ηταν που ηθελα να ακουσω και το μονο που με εμποδιζε απο το να παρω το hot british ειναι ο ντορος που εχει γινει για το metal zone.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή συγκρίνετε το Metal Zone με το Hotbritish????8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

ναι εσυ ποιο προτεινεις?αμα τα εχεις ακουσει και τα δυο πες μου τη γνωμη σου. παντως απο ηλεκτρονικα το δευτερο λεει πολυ περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να δώσεις για πετάλι 220¤ θα σκεφτείς τα 50 που κάνει το metal zone?

 

Πιστεύω ότι απλά δεν μπορούν συγκριθούν δύο ανόμοια πετάλια που εξυπηρετούν διαφορετικές ανάγκες και απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό. Ειδικά όταν έχουν 150¤ διαφορά...

Τώρα αφού θες τη γνώμη μου δοκίμασε το metal zone, έτσι κι αλλιώς μέχρι και 45¤ το βρίσκεις μεταχειρισμένο και αν δε σου κάνει πας για το hotbritish αφού φυσικά το δοκιμάσεις πρώτα.

 

Αν σ'αρέσει ο βρετανικός high gain ήχος (και όχι μόνο high) τότε θα σ'αρέσει το Hotbritish. Αν όμως ψάχνεις κάτι πιο μοντέρνο πας για Tech21 GT2 και έχεις ένα εξίσου ευέλικτο πετάλι και ποιοτικό σαν το hotbritish.

 

σσ.:Τα έχω και τα δύο

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου