Προς το περιεχόμενο

Music Man Stingray Guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου,

 

πλεον νομιζω το GAS εχει φτασει σε παθολογικα επιπεδα.

 

Εδω και καιρο, και λογω της ενασχολησης μου με μπαντα που παιζει τα παντα, σκεφτομουν πως χρειαζομαι ενα all around οργανο για να προσεγγισω τα τοσα ηδη μουσικης που παιζουμε.
Αρχισα λοιπον να περιτριγυριζω την ιδεα μιας MM LUKE.
Ενα ενδεικτικο budget για αυτο το οργανο εδω στη Γερμανια ειναι τα 1500-2000. Μεταχειρισμενο παντα. Απο τον Φοβο μου να τα δωσω χωρις να την δοκιμασω ειπα δε παω μια βολτα σε ενα μεγαλο καταστημα το οποιο φερνει ΕΒ κιθαρες.
Συντομα ο υπαλληλος εκει μου ειπε πως εχουν μονο μια ΜΜ και αυτη ειναι η Stingray και πολυ γρηγορα μου εφερε ενα απο τα ασχημοτερα οργανα που εχω δει στη ζωη μου. Αστο φιλε του λεω δε νομιζω. και σηκωθηκα να φυγω. Στην πορτα λεω αφου ηρθα μεχρι εδω δε ριχνω καμια πενια να περασει η ωρα? Και την κουμπωσα σε εναν Blackstar Plexi.
μου φυγαν τα μαλλια.....κι εχω και πολλα. δε μπορει λεω....τι μανικαρα ειναι αυτη....τι ηχαρα! επαιξα κανενα μισαωρο και εφυγα. 2100€ εγραφε επανω το ταμπελακι. ασε μας ρε φιλε....

ολη την εβδομαδα δεν επαψα να ψαχνω με ποιον τροπο θα την φερω στο σπιτι μου. Το επομενο Σαββατο σουμπιτος ξανα εκει. Περιμενα να ανοιξουν...καλημερα στα παιδια και σουμουτου κ ιστοριες...ας το ξαναδω το εργο...ειναι τοσο καλο οσο την προηγουμενη φορα?

καρφωνω σε εναν Deluxe Reverb ιδιο με τον δικο μου. Παναγια και Χριστε και ολοι οι Αποστολοι μαζι. Τι ειναι αυτο ρε...χαλαλι και η ασχημια του και ολα....κανει την LP μου να μπει στις αγγελιες απο μονη της.

Με συνοπτικες διαδικασιες, βρεθηκε ιδια μεταχειρισμενη.

με πονο καρδιας πρεπει να παραδεχτω πως ισως και να ειναι το ωραιοτερο μανικι που εχω παιξει στη ζωη μου...

ernie-ball-music-man-usa-stingray-guitar-coral-red-excellent-ohsc-case-candy.jpg.14ecafe7a6ce5e36958e793c6105ed16.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παρεις στραβα..... αλλα οι παλιες ειναι ακομα πιο ασχημες και παιζουν ακομα πιο ωραια (απο ιδια πειρα)

 

 

 

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια απο τις ΜΜ (περαν του γεγονοτος πως οι 2-3 που εχω ψιλοπαιξει μου αφησαν εξαιρετικες εντυπωσεις), ομως ενας φιλος ειχε την sig. Albert Lee και το μπρατσο της μου εχει μεινει αξεχαστο...

Well done my friend!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ez είπε

Δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια απο τις ΜΜ (περαν του γεγονοτος πως οι 2-3 που εχω ψιλοπαιξει μου αφησαν εξαιρετικες εντυπωσεις), ομως ενας φιλος ειχε την sig. Albert Lee και το μπρατσο της μου εχει μεινει αξεχαστο...

Well done my friend!

σαφως εννοεις του Νικου...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου