Προς το περιεχόμενο

Buzzing ενισχυτή με TV on


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με θόρυβο από τον ενισχυτή όταν έχω ανοιχτή την τηλεόραση. Βρίσκονται σε διαφορετική πρίζα αλλά στο ίδιο δίκτυο. Ο θόρυβος είναι ένα buzz το οποίο όταν δυναμώνω το volume ενισχύεται. Όταν την κλείνω εξαφανίζεται εντελώς. Καμία ιδέα σε τι οφείλεται Κ πως το αντιμετωπίζω; Φωνάζω τους Ghostbusters ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις τον ενισχυτή στην ίδια πρίζα με την τηλεόραση.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Δοκίμασε να βάλεις τον ενισχυτή στην ίδια πρίζα με την τηλεόραση.

Άναψα απορροφητηρα Κ ίσιωσε, ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα αλλο, εξισου σοβαρο θεμα.

Οποτε ανοιχω τον marshall, ακουγεται ενας συνεχωμενος και διαρκως αυξανομενος, ενοχλητικος, ηχος απο το στομα της συζυγου που λεει "Σταμάτα!".  Με αλλους ενισχυτες ακουω απλα εναν διακεκομενο ηχο, περιπου στα 7bmp,  "θα φας το πεταλι στο κεφαλι".

Και στις δυο περιπτωσεις, εαν ανεβαζω ενταση, ανεβαινει και η ενταση και συχνοτητα των θορυβων.

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εγω εχω ενα αλλο, εξισου σοβαρο θεμα.

Οποτε ανοιχω τον marshall, ακουγεται ενας συνεχωμενος και διαρκως αυξανομενος, ενοχλητικος, ηχος απο το στομα της συζυγου που λεει "Σταμάτα!".  Με αλλους ενισχυτες ακουω απλα εναν διακεκομενο ηχο, περιπου στα 7bmp,  "θα φας το πεταλι στο κεφαλι".

Και στις δυο περιπτωσεις, εαν ανεβαζω ενταση, ανεβαινει και η ενταση και συχνοτητα των θορυβων.

 

 

Δοκίμασε να βάλεις την σύζυγο στην ίδια πρίζα με τον marshall. 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου