Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνήτες


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αλλάξω μαγνήτες σε αυτή την κιθάρα την οποία έχω κοντά 10 χρόνια :

http://www.thomann.de/gr/yamaha_pacifica_112_yns.htm

Σε ήχο με ενδιαφέρει κάτι που να πλησιάζει alternative/indie rock.

Πρέπει να τους αλλάξω όλους?Αν ναι,τι προτείνετε?Τέλος αξίζει να δώσω επιπλέον χρήματα σε μια μέτρια κιθάρα ή να τα κρατήσω για την επόμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για να επιφέρεις μια βελτίωση του 10-20% στην απόδοση της κιθάρας αυτής.Κράτα τα χρήματα για να αγοράσεις μια άλλη καλή κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το τρίτο θέμα που ανοίγει μέσα σε 5 μέρες για "Έχω μέτρια κιθάρα και θέλω να την κάνω αεροπλάνο γίνεται;" No offence :D

 

Κοίτα σε αυτό

 

http://www.noiz.gr/postp94343.html#94343

 

και σε αυτό

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7171

 

και αν δεν σε καλύπτουν εδώ είμαστε :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε σιγά το offence.Βασικά τη λυπάμαι και είπα να την ανανεώσω λίγο,αεροπλάνο θα γίνει αυτή μόνο αν φύγει απ`τη ταράτσα :D

Σε περίπτωση αλλαγής τα προηγούμενα threads δεν είναι και ιδιαίτερα διαφωτιστικά αφού μιλάνε για άλλους ήχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, αν θέλεις την γνώμη μου, μπορείς να κρατήσεις την Pacifica και να την χρησιμοποιείς ως πειραματόζωο.

 

Εξηγούμαι:

 

Για παράδειγμα εγώ έχω μια στρατ (μη λέμε λεπτομέρειες τώρα και παρεξηγηθούν οι Fenderόπληκτοι...) εδώ και 15 χρόνια στην οποία κάνω ό,τι δοκιμές και πατέντες βρίσκω ενδιαφέρουσες αλλά κυρίως της κάνω ό,τι λυπάμαι να κάνω στις υπόλοιπες. Κατ' αρχήν, ό,τι περισσεύει από μαγνήτες, ηλεκτρικά, γέφυρες κλπ μπαίνει πρώτα εκεί

 

Αν το πείραμα πετύχει, μπορεί να ενσωματωθεί στις άλλες. Αν αποτύχει τι είχα τι έχασα.

 

Και μιλάμε για τα πάντα: Ηλεκτρικά, extreme συνδεσμολογίες, ανορθόδοξη τοποθέτηση μαγνητών, βαψίματα, τρυπήματα και γενικά ό,τι μπορεί να σκεφτεί κάποιος που ασχολείται με το σπορ καμιά εικοσαριά χρονάκια.

 

Σου προτείνω όμως να μη δώσεις χρήματα για μαγνήτες για μια τέτοια κιθάρα. Όπως και να το κάνουμε, ορισμένες εταιρίες μπορούν να κατασκευάζουν με επιτυχία μόνο μοτοσικλέτες και keyboards (άντε και κανένα μπασάκι)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να το κάνουμε' date=' ορισμένες εταιρίες μπορούν να κατασκευάζουν με επιτυχία μόνο μοτοσικλέτες[/quote']

 

και αυτό ακόμα παίζει γιατί έτσι όπως πάει η yamaha μόνο ποδήλατα θα βγάζει

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου