Προς το περιεχόμενο

Synth , Αρμόνιο.Ποιές οι διαφορές??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω σου λέω παιδί μου οτι ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙς ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.

 

 

 

Κοίτα καλά την απάντηση που σου έδωσα πριν,

 

Να τι είπα: (όπως κατάλαβες μπένω στον κόπο να κάνω copy paste)

 

 

Με συγχωρείς?Καλό αυτό, αλλά δεν σου είπα να με συγχορέσεις.

 

Αν μου πείς συγγνώμη, θα σου πω κ εγώ.

 

Μελέτα το και αν δεν μπορείς να καταλάβεις φέρε την 4χρονη αδερφή σου να στο εξηγήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν κοίτα εδώ για να δείς πως τα έχουν οι ίδιες οι εταιρίες πρώτα: KORG και YAMAHA και ROLAND . Όπως βλέπεις arranger, portable keyboard, αρμόνια είναι το ίδιο. Το αρμόνια είναι η ελληνική λέξη. Θα τη βρείς σε ελληνικά site. Σε όλες τις εταιρίες το synth=synthesizer.

Τα arranger είναι keyboard(δηλαδή έχουν πλήκτρα, keyboard είναι και το ακορντεόν κατά κάποιο τρόπο) που δανείζονται τεχνολογία από τα synth και είναι προ-προγραμματισμένα από την εταιρία ωστε να έχουν πολλά έτοιμα πράγματα και έτοιμες ενορχηστρώσεις, styles, ρυθμούς και όμορφο interface. Εκτός από τα κορυφαία και όταν λέω τα κορυφαία εννοώ τα ακριβότερα της εταιρίας κανένα δεν έχει ήχους σαν τα synth, απλά δανείζονται τεχνολογία.

Τα synth είναι γεννήτριες ήχων και όλη η σημασία δίνεται στην παραγωγή του ήχου και στην διαμόρφωσή του. Δεν έχουν ούτε έτοιμους ρυθμούς ούτε τίποτα εκτός από ήχους. Ορισμένα synth (workstation syntheseizer) που έχουν και sequencer σου δίνουν τη δυνατότητα να γράψεις μουσική αλλά πάλι όλα θα τα κάνεις μόνος σου.

Πιό απλά δεν μπορώ να στο πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το κατάλαβες ?

 

Είναι η 4 φορά που γράφεται εδω μέσα. αν δεν το καταλάβεις και τώρα......

 

Ρε, μπας και λέει την αλήθεια και τσάμπα τον πέρασα για troll? Μπά

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε φίλε x_pap.

Τι κρίμα ε?

Να ξέρεις να κάνεις styles Και να μην έχεισ καλό αρμόνιο...

 

Θα σε παρακαλούσα αφου δεν θες να πεις συγγνώμη είμουν αγενής,

 

Πω,βαριέμε να σου μιλάω κιόλας.

 

 

Πάντως επειδή είμαι καλός άνθρωπως και στο Noiz μια οικογένεια είμαστε, σου λέω πως αν μου πείς μια συγγνώμη εγώ θα σου πω δέκα ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι troll , ειναι πέραν της ευθύνης μου.

 

Ας τον κρίνουν οι moderators και ο admin.

 

Εγω νείπτω τας χείρας μου.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με κρίνουν.

Μαζί με εμένα όμως και εσένα.

Δεν είπα ε΄γω μόνο κάποιες κουβέντες αλλά εσύ.

Και μη ξεχνάς οτι εσύ εδώ και αρκε΄το καιρό άρχησες την φασαρία

σαν troll .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να δείξω το επίπεδό μου

 

 

σου ζητώ

 

 

συγγνώμη για τις λέξεις που σου είπα (αλλά μου ανέβασες το αίμα στο κεφάλι)

 

 

Την δέχεσε ή όχι την συγγνώμη μου δεν με ενδιαφέρει, εγώ αυτό που έπρεπε να κάνω το έκανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O cos_dr δεν είναι troll, άλλά από τα πιο καλά παιδιά που έχουν περάσει από το noiz. Αλλά και εσύ δεν είσαι troll φίλε μιχαήλοβιτς - πέρα από το γεγονός ότι πράγματι το έχεις παρακάνει με αυτό το κόλλημα με τα αρμόνια, το οποίο όμως όντως πολλοί προσπάθησαν να σου το εξηγήσουν (και θα προσπαθήσω και εγώ αν τίποτε άλλο δεν βοηθήσει).

 

¶ντε τώρα.. επεξεργαστείτε τα ποστ σας και σβήστε τις προσωπικές βρισιές και από αύριο με το καλό τα βλέπουμε όλα πιο ήρεμα. Please.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον χαλάρωσε michailovits. Αν δεν ξέρεις τι είναι το trolling για ρίξε μια ματιά εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28internet%29

 

Αυτό το έκανες από την αρχή

 

Δεν ξέρω αν ήταν εσκεμμένο ή όχι αλλά για σκέψου λίγο το εξής:

Ξεκινάει κουβέντα για το αν οι gibson ή οι fender είναι τα καλύτερα κουπιά (κλασσικά πράγματα εδώ μέσα δλδ) και πετάγομαι και λέω κάτι που παίζει να μην στέκει. Με ρωτούν τον λόγο και λέω ότι έτσι άκουσα από μεγαλοεπαγγελματίες του χώρου!!! Σε άλλη συζήτηση για το ποια κιθάρα να αγοράσει κάποιος, πάλι λέω το μακρύ και το κοντό μου και πάλι δικαιολογώ κατά τον ίδιο τρόπο. Και είμαι και εγκάθετος ξεροκέφαλος, παρά τις προτροπές από άλλα μέλη να προσέχω τι λέω και να μην είμαι απόλυτος! Παρόλα αυτά συνεχίζω, ενώ ταυτόχρονα δεν ξέρω να συνδέω την κιθάρα στον ενισχυτή. Αρχίζω και κινώ υποψίες, μέχρι που φτάνω στο σημείο να ρωτήσω ποια η διαφορά μεταξύ 1 ηλεκρικής και μια ηλεκτροακουστικής κιθάρας!!! Ε τότε τι; Περιμένω μετά να με πάρουν στα σοβαρά;

 

Μην σου πω ότι είσαι και τυχερός γιατί αν οι κουβέντες αυτές γινόντουσαν έχοντας ως θέμα κάτι το κιθαροειδές, ιδίως μέχρι κανά μήνα πίσω προτού φύγουν κάτι παιδιά, τότε θα έβλεπες ότι η αντιμετώπισή σου από τον άνθρωπο με την μοναδική λάμψη μάλλον ήταν ένα ψεγάδι. Ένα τίποτα μπροστά σε αυτό που σε θα σε περίμενε! :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου