Προς το περιεχόμενο

Καλυτερη εκδοση Linux


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλό (ή κακό,όπως το βλέπει καθένας...) είναι ότι υπάρχουν 5-6 καλές και πλήρρεις εκδόσεις,που η καθεμία προσφέρει τα δικά της διαφορετικά χαρακτηριστικά.Εμένα προσωπικά μου αρέσει το Ubuntu.Την ελληνική έκδοση δεν την έχω δοκιμάσει,όποιος το έχει κάνει είμαι περίεργος να ακούσω γνώμες κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω τη συγκεκριμενη εχω χρησιμοποιησει και παλιοτερα τη σουσι...μαλλον με ubuntu θα συνεχισω...ειναι πληρης απο ολες τις πλευρες!!απο ελληνικο ρωταω κι εγω αλλα καμια αποψη προς το παρον! :(

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ubuntu και ξερό ψωμί, για desktop... Για serveroειδή debian ακατέβατα (με κάποιες εξαιρέσεις)
@nizz: Gentoo μετράει άσχημα... αλλά ρε γμτ 2+ μέρες compile είναι λίγο μαρτύριο.Θα το στήσω πάλι παντως,κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Debian Etch στην 64bit-η έκδοση :-) Τα σπάει... Για νέους χρήστες φυσικά το Ubuntu που έχει γίνει πολύ δημοφιλές :P

url=http://www.echidna-band.com]Echidna

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν πρόσφατα έβαλα τα ubuntu 6.06 (λόγω της υποστήριξης που θα χαίρουν). Εύκολη, ολοκληρωμένη διανομή. Όσο το κοιτάω και το δουλεύω τόσο το χαίρομαι

 

παρόλα αυτά όμως δοκίμασα και το suse 10.1 και χάθηκα με αυτό το xgl! Τι ήταν αυτό βρε παιδιά..... Τι αντιγραφή του έκαναν τα Vista; (και μετά πασάρονται ως κάτι το πρωτοποριακό! ). Και διάφορα άλλα κλεμμένα από Linux Που πασάρονται ως πρωτοπορίες (search-beagle, aero-xgl, ie7-mozilla που έρχεται πακέτο, avalon-cairo....)

 

Το ερώτημά μου είναι: Τα παραπάνω μπορώ να πετάξω στο Ubuntu (κυρίως το xgl, καθώς είμαι και ψώνιο) και να τα χρησιμοποιώ με αυτό, η να το γυρίσω σε suse (φοβάμαι όμως μην χάσω την ευχρηστία των Ubuntu)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εδώ:

http://wiki.beryl-project.org/index.php/Install/Ubuntu

Το xgl τείνει να φάει μπότα σιγά σιγά... πέφτει πολύ δουλεία στο AIGLX.

 

Have Phun :) :)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εδώ:

http://wiki.beryl-project.org/index.php/Install/Ubuntu

Το xgl τείνει να φάει μπότα σιγά σιγά... πέφτει πολύ δουλεία στο AIGLX.

 

Have Phun :) :)

 

Αυτό το aiglx είναι αυτό που αναπτύσεται από fedora και έχει την ανεπίσημη υποστήριξη και της nvidia έτσι;. Κοίτα εξελίξεις ρε.... Και για να βγάλουν τα windows το περίφημο aero έκαναν πόσο καιρό και είναι και πολύ απαιτητικό. Ενώ στα λινουξ υπάρχουν ήδη 2.....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου