Προς το περιεχόμενο

2 προγραμματάκια


SamTheRipper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω για 2 προγραμματάκια

 

1ον:Ψάχνω ένα πρόγραμμα που να μικραίνει βίντεο(για να κάνω και upload στο net)

 

2ον:Ψάχνω ένα άλλο πρόγραμμα για να αλλάζω bitrate σε mp3 (ή για να τα μικραίνω )

 

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω για 2 προγραμματάκια

2ον:Ψάχνω ένα άλλο πρόγραμμα για να αλλάζω bitrate σε mp3 (ή για να τα μικραίνω )

 

thnx

 

Αυτό λέγεται transcoding, κοίτα εδώ:

http://www.andrewdavidson.com/articles/transcoding-mp3-files/

 

Πιο απλά δε σου κάνει να ανοίγεις το .mp3 σε έναν οποιονδήποτε wave editor και στη συνέχεια να το σώσεις πάλι ως .mp3 αλλά με διαφορετικό bitrate;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα mp3 κοίτα και το easy cd-da extractor 10. Κάνει αυτό που ζητάς συν οτι μπορείς να κάνεις μετατροπή απο οποιοδηποτε format ήχου σε οποιοδήποτε άλλο (πχ. mp3 σε ogg) συν οτι μπορείς να ριπάρεις cd σε οποιοδήποτε format θέλεις.

Για τα video δεν ξέρω

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα απλό πρόγραμμα για να κάνεις ένα αρχείο βίντεο μικρότερο σε μέγεθος (σε χαμηλότερη ανάλυση βέβαια), είναι το Nero Vision. Επιλέγεις δημιουργία ταινίας, εισάγεις το βίντεο αρχείο σου, κόβεις - ράβεις εάν θέλεις και το εξάγεις σαν ένα καινούργιο αρχείο στην ανάλυση και στο format που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου