Προς το περιεχόμενο

Keyboards και audio system


blues power

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tugito,

φανταζομαι πως θα εννοεις τα BEHRINGER B2030A TRUTH.Ειναι πανω κατω στο budget μου(αντε μεχρι 300).Τωρα κατα ποσο θα βγαλουν πιο πολλα μπασα απο το subwoofer των M-AUDIO LX4 - 2.1 STUDIOPHILE SYSTEM,δεν το ξερω...Ειναι ενα θεμα...Που ο μονος τροπος για να λυθει,ειναι μια επισκεψη στην αντιπροσωπια που ευτυχως εχει και τα Tascam kai ta M-audio...Καμμια αλλη ιδεα για κανα καλο ζευγαρι active monitor μεχρι 300 ευροπουλα κανεις???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα

και μετα απο ενδελεχη ερευνα του manual,ανακαλυψα πως το ΥΑΜΑΗΑ DXG-620 εχει εξοδο για ηχεια.Αυτο γινεται με μια ρυθμιση στις λειτουργιες FUNCTION και ετσι σου δινει 5 διαφορετικες λειτουργιες MASTER EQ TYPE,εκ των οποιων οι 2 ειναι "ιδανικες"για ακροαση μεσω εξωτερικων ηχειων.Ετσι αυτο λυνει το προβλημα της στερεοφωνικης ακροασης απο τα μονιτορ,πραγμα που μου επιβεβαιωσαν και απο το service της αντιπροσωπιας.Βεβαια το προβλημα της καθ'ολα "νομιμης συνακροασης" με τα ενσωματομενα ηχεια παραμενει αν και μου ειπαν πως με μια μικρη επεμβαση (που δεν αναλαμβανουν οι ιδιοι γιατι απαγορευεται απο την εταιρια),λυνεται και αυτο.Αν βρω τεχνικο (που βρηκα δλδ),να μου "γαργαλησει" λιγο το μηχανημα,το βαζω σε κινδυνο? Το εχει δοκιμασει κανεις στην πραξη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα όπως και με όλα τα άλλα εξαρτάται από τον τεχνικό για το αν θα κάνει την δουλειά ή ζημιά. Πάντως μην ξεχνάς ότι αν είναι καινούριο το μηχάνημα, χάνεις την εγγύηση και ίσως τελικά να μην αξίζει τον κόπο σε αυτήν την περίπτωση. Πάντως με ένα καλό ζεύγος μονιτορ τι να τα κάνεις τα ενσωματωμένα ηχεία;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανημα ειναι κουνουργιο γιατι ειναι το τελευταιο της Yamaha (βγηκε στην αγορα πριν 3-4 μηνες).Το θεμα ειναι οτι τα ηχεια του ειναι καλα. 4,6 inches woofer kai 1 inch twiter σε καθε πλευρα και η ποιοτητα τους απο πολυ καλη εως αριστη.Τοτε θα μου πεις ,τι τα θες τα monitor? Απλα ο εχθρος του του καλου ειναι το καλυτερο και ενας συνδυασμος και των 2 (μονιτορ και ενσωματωμενων) δεν θα με χαλουσε καθολου σε θεμα εντασης αλλα και ογκου απο η στιγμη κιολας που και τα 2 θα εχουν και ξεχωριστο volume.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι καινούριο και με τόσο καλά ηχεία όπως λες, τότε άποψή μου είναι να μην κάνεις ακόμα τίποτα και χάσεις τσάμπα την εγγύηση. Δεν ξέρεις ποτέ! Μακάρι φίλε να σου είναι αχρείαστη. Εκτός και αν ο μηχανικός παραείναι μάγκας και δεν το πάρει κανείς άλλος χαμπάρι. Λίγο χλωμό βέβαια....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου