Προς το περιεχόμενο

JAPAN vs USA


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο καλή και να είναι μια Κορεάτικη κιθάρα, μια Taiwaneziki πάντα μια Αμερικάνα είναι καλύτερη γιατί είναι Αμερικάνα.

 

είναι γεγονός πως τα επιχειρήματα σου μας αποστόμωσαν..

 

 

αλλά βάλε τώρα:

 

Τι σου λένε? Αμα οι μαγνήτες είναι χάλια, θα αλλάξεις τους μαγνήτες, άμα η γέφυρα είναι χάλια θα αλλάξεις και την γέφυρα. Βάλε και την original vintage fender θήκη που η japan δεν έχει, έφτασες τα λεφτά της Αμερικάνας. Βάλε τώρα και το nitro laquer, ξέφυγες.

μάλλον δεν γνωρίζεις για πόσο μεγάλη διαφορά στην ποιότητα και στην τιμή μιλάμε.

Τολμώ να πω (και ας με φάει ο φίλος taq) ότι μια japan των 600 Ευρώ είναι ισάξια(αν όχι και καλύτερη μερικές φορές) με μια custom shop των 2000!

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τολμώ να πω (και ας με φάει ο φίλος taq) ότι μια japan των 600 Ευρώ είναι ισάξια(αν όχι και καλύτερη μερικές φορές) με μια custom shop των 2000!

 

ξέρεις φίλε whitenoise;....αυτό γίνεται μόνο με epiphone και Gibson (και πάλι δύσκολο είναι) και ουδέποτε με Fender μεταξύ τους....

μου φαίνεται αδύνατον αυτό που λες.... :-\

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ξέρεις φίλε whitenoise;....αυτό γίνεται μόνο με epiphone και Gibson (και πάλι δύσκολο είναι) και ουδέποτε με Fender μεταξύ τους....

μου φαίνεται αδύνατον αυτό που λες.... :-\

what?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τολμώ να πω (και ας με φάει ο φίλος taq) ότι μια japan των 600 Ευρώ είναι ισάξια(αν όχι και καλύτερη μερικές φορές) με μια custom shop των 2000!

 

ξέρεις φίλε whitenoise;....αυτό γίνεται μόνο με epiphone και Gibson (και πάλι δύσκολο είναι) και ουδέποτε με Fender μεταξύ τους....

μου φαίνεται αδύνατον αυτό που λες.... :-\

 

 

Εχετε ξεφυγει λιγο ε ?  για προσεχτε το τωρα που ειναι νωρις , μηπως κανει

καμμια μετασταση  :D 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise,

 

Καταρχήν ΜΠΑΡΔΟΝ, είπα μερικές βλακείες αλλά ώρες ώρες είμαι πιο έξυπνος. :D

 

Τώρα όσον αφορά αυτό:

 

μάλλον δεν γνωρίζεις για πόσο μεγάλη διαφορά στην ποιότητα και στην τιμή μιλάμε.

Τολμώ να πω (και ας με φάει ο φίλος taq) ότι μια japan των 600 Ευρώ είναι ισάξια(αν όχι και καλύτερη μερικές φορές) με μια custom shop των 2000!

 

Δεν διαφωνώ, λέω ποιός απλώς έχει το brandname (νομίζω το λένε) ποιό όργανο θα θεωρηθεί vintage και ποιό οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα!  ;D

 

Θέλω να πω, ότι είναι αδύνατον να συμβαίνει αυτό που λες...Μία 600άρα Γιαπωνέζα να είναι ισάξια με μια 2000 custom....δεν στέκει και μόνο του να το δεις..

 

κοίταξε παράδειγμα (προσωπική εμπειρία) με αυτό που λες δεν έχω ζήσει απλά σου λέω ότι μου φαίνεται αδύνατο...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise ποια μοντέλα Fender Japan έχεις δοκιμάσει;

ολες του taq (αν θυμαμαι καλα..αλλιως διορθωσε με τακη) 4 ενως τεχνιτη στον πειραια που πηγαινα καποτε και δεν ρωτησα καν μοντελα(φανατικος γιαπωνεζος και εκεινος) + την richy kotzen + την malmsteen MIJ.

εχω κατι να κερδιζω λεγοντας ψεμματα elavd?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μιά Γιαπωνέζα θα παίζει πάντα καλά και έχει δίκιο ο whitenoise.

Όμως μιά CS Fender (αντίστοιχη) θα παίζει καλύτερα, και ας είναι στο νήμα οι διαφορές τις περισσότερες φορές. ΄(Αν και μερικές φορές υπάρχουν και χαοτικές... αλλά εκεί μετά παίζουν πολύ υποκειμενικά κριτήρια, απλά κατα γενική ομολογία και όχι φημολογία, ισχύουν τα παραπάνω... πιστεύω..)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise ποια μοντέλα Fender Japan έχεις δοκιμάσει;

ολες του taq (αν θυμαμαι καλα..αλλιως διορθωσε με τακη) 4 ενως τεχνιτη στον πειραια που πηγαινα καποτε και δεν ρωτησα καν μοντελα(φανατικος γιαπωνεζος και εκεινος) + την richy kotzen + την malmsteen MIJ.

εχω κατι να κερδιζω λεγοντας ψεμματα elavd?

 

Αυτό μας έλλειπε!!!!!!!!!!! Να πάρω ή να κατέχω "σκάρτο" πράγμα!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου