Προς το περιεχόμενο

Μια αιρετική άποψη


blues power

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΙΑ ΑΙΡΕΤΙΚΗ (?) ΑΠΟΨΗ

 

Αγαπητοι και συμπαθεστατοι noiz readers and writers

Ειμαι ένα καινουργιο μελος(3-4 ημερων) και εχω ενθουσιαστει με την υλη και τις πληροφοριες που μπορω να συλλεξω από το site.Ειλικρινα,αξιζουν συνχαρητηρια σε οσους μοχθουν για να φτασουν στα χερια μας όλα αυτά .

Εχω βρει απαντησεις σε πολλες ερωτησεις μου χωρις να χρειαστει να ρωτησω καν.

Αλλα εχω δει και μερικα πραγματα από μελη του site που με εχουν βαλει σε απαισιοδοξες εως μαυρες σκεψεις.Καποιοι τσακωνονται με απιστευτο παθος (λες και είναι δικες τους οι εταιριες),για αν είναι καλυτερα τα YAMAHA TA KORG H TA ROLAND.Καποιοι αλλοι αλλοι καυχιουνται ότι εχουν 30 keyboards και ξεχνανε ότι μερικα από τα μεγαλυτερα αριστουργηματα εχουν γραφτει σε αρμονια που αν τα χαριζες σημερα στην ανηψουλα σου θα σου τα εσπαγε στο κεφαλι(π.χ. Stevie Wonder,Ray Charles e.t.c) και ότι χρειαζεται να δουλεψουν 8ωρα και 12ωρα για να τους τα “παρει” μετα ο κάθε μαγκας Γιαπωνεζος η Κορεατης που τους εχωσε σε αυτο το καταναλωτικο οργιο.Και oι περισοτεροι,όχι ολοι φυσικα,μολις κατσουν μποστα σε ένα πιανο δεν «γνωριζει η δε δεξια τους τι ποιει η αριστερα τους».Αλλααααα….εχουν 30 synthia,800 hardwαrε και αλλα 1200 software και νοιωθουν μουσικαρες με την ποσοτητα και όχι με την ποιοτητα.Στους κιθαριστες??? Τα ιδια…Η δικια ΜΟΥ είναι κιθαρα και ολες οι άλλες «κουπια» και «καυσοξυλα» και χανονται πισω από χιλιαδες εφε…Λετε τον Robert Johnson να τον ενοιαζε αν εχανε η κιθαρα του και δεν μπορουσε να παιξει επειδη δεν βρηκε Elixir και περασε Ernie Ball??? Η τον Wes Montgomery η τον Jango???Μην τρελαθουμε τελειως.

Πριν μου την πεσετε ολοι μαζι,να διευκρινισω μερικα πραγματα:

Και εμενα μου τα εχουν παρει οι εταιριες και μαλιστα χοντρα.

Και εγω γουσταρω να εχω τα καλυτερα οργανα

Και εγω ειμαι tech freak και gadgetakias

Ναι,ξερω ότι ο κοσμος προχωραει και πιστεψτε με,πολύ χαιρομαι για αυτό.

Αλλα να μην ξεχναμε (ολοι μαζι) ότι πανω απόΆόλα ειμαστε ΜΟΥΣΙΚΟΙ η προσπαθουμε φιλοτιμα να γινουμε.Η τεχνολογια υπαρχει ,(ευτυχως),για να υπηρετει ΕΜΑΣ και όχι για να γινει αυτοσκοπος.

Ναι…οκ….ξερω…ειμαι παλιομοδιτης,ξεχασμενος,και τα λοιπα και τα λοιπα…Εκτος τοπου και χρονου,σε λαθος site,σε ποιους βρηκα να τα πω αυτα κ.λ.π.Ποιος είναι ο σκοπος ολου αυτου του κατεβατου???

Απλα να υπενθυμισω σε οσους «χαθηκαν» μια πολύ μικρη αλλα σημαντικη λεπτομερεια.ΜΗ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΤΟΝ ΘΑΜΝΟ* ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ*

Με ολη μου την αγαπη όλα αυτά αλλωστε τα ιδια πανω κατω κανω και εγω.

 

Υ.Γ οπου «θαμνος»,το κρυψιμο πισω από χιλιαδες οργανα και η υποδουλωση και ο υπερκαταναλωτισμος της τεχνολογιας

Και οπου «δασος»,η ελευθερια και η ανεξαρτησια που μας παρεχει η τεχνολογια και η ιδια η ΜΟΥΣΙΚΗ.Αντε μηπως καποτε μεσα πο αυτά τα 30 synthia βγει εστω και μια μελωδια της προκοπης.Εστω και μια ρε παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάντως δηλώνω ξεκούρδιστος.

 

Τώρα είχα έτοιμη την απάντηση αλλά δεν με παίρνει :lol: :lol: :lol:

 

 

Blues power σωστά τα λες,αν και στο Υ.Γ πολύ υπερβολικός γίνεσαι, ρώτα όμως τον Eric Johnson να σου πει τη γνώμη του και μετά έλα ξαναγράψε :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Eric Johnson ομως εχει φαει και καποια χρονια στη μελετη..Εχει ηδη

την μουσικοτητα και απλα γουσταρει να κανει αυτα που κανει με τον ηχο του.. :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Eric Johnson ομως εχει φαει και καποια χρονια στη μελετη..Εχει ηδη

την μουσικοτητα και απλα γουσταρει να κανει αυτα που κανει με τον ηχο του.. :wink:

 

Τώρα εσύ γιατί μου τη σπάς;;; :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blues Power, μιλάς για τα αυτονόητα.

 

Το θέμα είναι κατά πόσο έχει νόημα ένα τέτοιο Post, πέρα από τη γνωστοποίηση των θέσεών σου (αν βρίσκεις ότι αυτό έχει νόημα).

 

Ούτε θα ευαισθητοποιηθεί κάποιος "ορθόδοξος" διαβάζοντάς το και θα "αλλαξοπιστήσει", ούτε θα αλλάξει κάτι στη σκέψη αυτών που (λένε ότι) πιστεύουν τα ίδια με εσένα (το αν πράττουν αναλόγως είναι θέμα προς συζήτηση).

 

Φιλικά. :)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντιθετως πιστευω πως ο blues power ειπε μεν τα αυτονοητα, αλλα επισης μιλησε πιο θαρρετα απο οποιοδηποτε αλλο μελος εδω μεσα που εχει τα ιδια πιστευω :) Ειπε αληθειες που καποιους ισως να πονανε, αλλα ποτε δεν θα τις λεγαμε μεταξυ μας, για να μην "χαλασουμε" τις σχεσεις μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου