Προς το περιεχόμενο

Vlx5 vs Resolv 65a


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

ωρέ musictech...χωρίς παρεξήγηση...

θα τα βρεις τα samson στα 200 ευρώ του φίλου μας δηλαδή???

ή θα του συμπληρώσεις από την τσέπη σου τα υπόλοιπα???

 

(επίσης για να βάλουμε και τα πράγματα στην θέση τους, η διαφορά απόδοσης τους συνολικά δεν δικαιολογεί τα διπλάσια + χρήματα ώστε να πούμε του οποιοδήποτε κόψε το τσιγάρο ή τις γκόμενες για να βρεις αυτά που σου λειπουν αν δεν τα χεις...

 

...αν και "τίμια" για τα χρήματά τους -με κάποιες αδυναμίες χαμηλά αλλά γενικά τονικά ισοροπημένα κάνουν καλά την δουλειά τους-,

μην μπερδέψει κανείς το περιβόητο ribbon της samson, με τις υλοποιήσεις της adam που είναι σκάλες μπροστά και με την τεχνική "διπλώματος" της επιφάνειας , ξεπέρασε σε μεγάλο βαθμό τις εγγενείς αδυναμίες μιας παρόμοιας προσέγγισης -χαμηλή σύνθετη αντίσταση και χαμηλή ικανότητα πρόσληψης ισχύος- κρατώντας ατόφιο το χαρακτηριστικό που την κάνει να ξεχωρίζει...την ταχύτερη απόκριση στα υψηλόσυχνα σήματα λόγω έλλειψης πηνιου φωνής...

 

μην ξεχασετε ότι τα ribbon δεν έχουν καθιερωθεί στην αγορά για τον απλούστατο λόγο ότι οι καλές υλοποιήσεις είναι πανακριβες κατασκευαστικά...

καλά βγήκαν τα samson -σίγουρα καλύτερα από τις προηγούμενες προσπάθειες της εταιρείας στο χώρο των monitor- αλλά μην κολλάμε στην πρώτη επαφή, σε ένα "εξωτικό" θεωρητικά χαρακτηριστικό που θα κάνει apriori το εν λόγω προιόν σούπερ ντούπερ κι αμαν αμαν...)

 

άντε αφού καταργήσαμε τις κατηγορίες τιμής να κάνω και γω μια πρόταση...

πάρτε βρε ένα meyer...θα με θυμηθείτε...(αν και δεν έχει ribbon)..και δεν πρόκειται ποτέ πια να με ξεχάσετε...μην κουράζουμε και τα δαχτυλάκια μας σε ατελέσφορες προτάσεις και αυγά του κολόμβου... :lol: :lol: :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ανθρωπος αρχικα ανεφερε οτι μπορει να δωσει μεχρι 450 ευρω...τα samson ειναι 50 e πιο ακριβα....δεν ξεφευγουν πολυ απο τον προυπολογισμο του..δεν θα στερηθει λοιπον ουτε τσιγαρα,ουτε γκομενες....ασε που δεν ξερεις αν καπνιζει ...:roll:

για τα tascam ειχα την εντυπωση οτι ειχαν περιπου 350 ευρω :roll: :roll: :roll: γραψτε λαθος....

η διαφορα στην αποδοση τους δικαιολογει την διπλασια τιμη γιατι δεν μιλαμε

για ηχεια 1000ευρω κ 2000 ευρω...μιλαμε για μια διαφορα τιμης 200-250 ευρω.... :wink: :wink:

αν και δεν ξερω με ποια ακριβως τεχνικη υλοποιει η samson to ''εξωτικο'' ribbon,να ειστε σιγουροι οτι τα καταφερνει πολυ καλα...και μην την συγκρινουμε με ηχεια που εχουν πολλαπλασια τιμη,ετσι??? :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Τα συγκεκριμενα ηχεια απεχουν αρκετα κατα την γνωμη μου,και οχι μονο,απο τα υπολοιπα της κατηγοριας...αξιζουν τα λεφτα τους και την διαφορα τιμης τους απο τα tascam...για οποιεσδηποτε αμφιβολιες απλα ..ακουστε τα...δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι σε διαφορα συγκριτικα τεστ απο σοβαρα περιοδικα εχουν βγει πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεί να μου πεί κάποιος πού μπορώ να βρώ τα vlx5 στην Αθήνα? Σε τιμή κοντά στου thomann? Για να μην τρέχω σε όλα τα μαγαζιά που υπάρχουν και να ρωτάω τιμές... Αφήστε που δεν ξέρω τι μαγαζία υπάρχουν και πού είναι... Καλύτερα όποιος θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να μην δημιουργηθούν προβλήματα... Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πεί κάποιος πού μπορώ να βρώ τα vlx5 στην Αθήνα? Σε τιμή κοντά στου thomann? Για να μην τρέχω σε όλα τα μαγαζιά που υπάρχουν και να ρωτάω τιμές... Αφήστε που δεν ξέρω τι μαγαζία υπάρχουν και πού είναι... Καλύτερα όποιος θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να μην δημιουργηθούν προβλήματα... Ευχαριστώ!

 

Σωστός ο Sonata-Artica για πείτε ρε παιδιά?

 

Τους έκανα χρυσούς στην Ελίνα αλλά δεν είναι διατεθιμένοι να κόψουν

ούτε 5 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πεί κάποιος πού μπορώ να βρώ τα vlx5 στην Αθήνα? Σε τιμή κοντά στου thomann? Για να μην τρέχω σε όλα τα μαγαζιά που υπάρχουν και να ρωτάω τιμές... Αφήστε που δεν ξέρω τι μαγαζία υπάρχουν και πού είναι... Καλύτερα όποιος θέλει να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να μην δημιουργηθούν προβλήματα... Ευχαριστώ!

 

Σωστός ο Sonata-Artica! Για πείτε ρε παιδιά?

 

Τους έκανα χρυσούς στην Ελίνα αλλά δεν είναι διατεθιμένοι να κόψουν

ούτε 5 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω πάρει πολλά πράγματα τώρα τελευταία από ιντερνετ, δεν με αφήνουν να παραγγείλω τίποτα άλλο... :( Τα λεφτά τα έχω μαζέψει, και αν τα πάρω από δώ δικαιολογίες βρίσκονται εύκολα... ;) έστω και να είναι λίγο πιο ακριβά δεν πειράζει, αρκεί να μην ξεφεύγει πολύ. Αυτό που ρωτάω είναι που μπορώ να τα βρώ, γιατί δεν έχω ιδέα... Τόσο δύσκολο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μας χαλάει στον Θωμά είναι ότι σε περίπτωση που τα ηχειάκια χρειαστούν service τότε τα στέλνεις εσύ με δικά σου έξοδα και υπολογίζεις ότι θα σου λείψουνε αρκετές μέρες.

 

Και αν το προιόν σου έρθει πάλι ελαττωματικό?

 

Γενικά εδώ πχ ένα μαγαζί τα έχει σε τιμή περίπου 250 τότε αν αφαιρέσεις τα μεταφορικά αλλά και την πιθανότητα της πάνω αναποδιάς που σας περιγράφω νομίζω ότι είναι πιο συμφέρουσα η αγορά στην Ελλάδα.

 

Χώρια το ότι υποστηρίζεις την εγχώρια αγορά...(υποκειμενική άποψη!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου