Προς το περιεχόμενο

Tι μαγνητες για την Στρατ μου πριν τρελαθω!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Aris Spa είπε

@S9F δεν ειχα ποτε εμπειρια με baseplate αλλα αποτι καταλαβαινω απο τα συμφραζομενα ο ηχος βγαινει πιο πολυ σαν τελεκαστερ. λιγο πιο παχυς? ο @Superfunk μπορει να μας διαφωτησει. 

 

 

Εγώ πάντως όπως το εβαλα έτσι το εβγαλα στον bridge από σετ tonerider pure vintage .... Δεν κατάλαβα και καμια μεγάλη διαφορά.Μπωρει να φταίει και το αυτί μου. 

  • Like 1
  • Λυπάμαι 1

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, funkysoul said:

Εγώ πάντως όπως το εβαλα έτσι το εβγαλα στον bridge από σετ tonerider pure vintage .... Δεν κατάλαβα και καμια μεγάλη διαφορά.Μπωρει να φταίει και το αυτί μου. 

 

Κοίτα, υπο ιδανικές συνθήκες θα έπρεπε με κάποιο μαγικό τρόπο να το αλλάζεις on-the-fly και να συγκρίνεις με και χωρίς. Υποθέτω ότι τότε θα καταλάβαινες κάποιες διαφορές.

 

Ο Άρης με "μπρίζωσε" με αυτό το thread του για single-coils (😂)  και απο περιέργεια παρήγγειλα πριν λίγο έναν custom wound Bare Knuckle με baseplate για bridge θέση για να τον δοκιμάσω σε διάφορες Strat. Ίδωμεν...

  • Χαχα 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nestoras είπε

S9 αν θυμάμαι ήταν. 

 

Άρα 1979- αρχές 1982

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Aris Spa said:

@S9Fποιον παραγγειλες? 

 

Τον "Trilogy". Η λογική που πήρα τον συγκεκριμένο ήταν οτι οι αμέσως "παρακάτω" μαγνήτες (σε οτι αφορά το output/DC Reisistance και πάντα μιλώντας για single coils) ήταν στην ουσία hot-vintage που το έχω εξαντλήσει σε οτι αφορά τις δυνατότητές τους σε διάφορες Strat που έχω.

 

To baseplate που έβαλα μπορεί να είναι overkill για τον συγκεκριμένο μαγνήτη. Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα δοκιμαστεί σε τουλάχιστον 3 Strat γιατί προσωπικά δεν βγάζω συμπεράσματα για μαγνήτες δοκιμάζοντάς τους μόνο σε μια κιθάρα. Θα παμε βέβαια σε συζητήσεις περι ξύλων και αρκετά είχαμε για το 2020 δεν χρειαζόμαστε να πλακωθούμε και για τα "κσυλα" ακόμα μια φορά. 😂   Ίδωμεν...

 

Αν θέλεις θα στον στείλω να τον δοκιμάσεις και στη δικιά σου Strat και που ξέρεις, μπορεί να σου αρέσει.

Επεξεργασμένο από S9F
  • Like 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, S9F said:

 

Τον "Trilogy". Η λογική που πήρα τον συγκεκριμένο ήταν οτι οι αμέσως "παρακάτω" μαγνήτες (σε οτι αφορά το output/DC Reisistance και πάντα μιλώντας για single coils) ήταν στην ουσία hot-vintage που το έχω εξαντλήσει σε οτι αφορά τις δυνατότητές τους σε διάφορες Strat που έχω.

 

To baseplate που έβαλα μπορεί να είναι overkill για τον συγκεκριμένο μαγνήτη. Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα δοκιμαστεί σε τουλάχιστον 3 Strat γιατί προσωπικά δεν βγάζω συμπεράσματα για μαγνήτες δοκιμάζοντάς τους μόνο σε μια κιθάρα. Θα παμε βέβαια σε συζητήσεις περι ξύλων και αρκετά είχαμε για το 2020 δεν χρειαζόμαστε να πλακωθούμε και για τα "κσυλα" ακόμα μια φορά. 😂   Ίδωμεν...

 

Αν θέλεις θα στον στείλω να τον δοκιμάσεις και στη δικιά σου Strat και που ξέρεις, μπορεί να σου αρέσει.

 

Ναι στην bareknuckle οι επόμενοι είναι οι Irish tour και slow hand στην hot vintage σειρά. Για Μπριζ σίγουρα θα πήγαινα σε hot vintage . Τουλάχιστον να είναι πιο responsive σε γρήγορο παίξιμο και palm mutes. Δώσε review όταν τον βάλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου