Προς το περιεχόμενο

Ξέρετε τίποτα για αυτόν τον ενισχυτη;


SPYROID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω με ρανταλ παιζουν διαφοροι μεταλλαδες. Δεν ειμαι σιγουρος.

 

Ψαξε για κριτικες στο http://www.harmony-central.com/ να παρεις μια ιδεα

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο harmony central και συγκεκριμένα εδώ έχει κάποιες κριτικές αλλά δυστυχώς λίγες... (4 μόνο απόψεις/ψήφοι δε νομίζω ότι βοηθούν στο να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα για τον ενισχυτή).

 

Αν κρίνω από αυτά που γράφουν πάντως...μάλλον μέτριο τον "κόβω"... :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως παιδια να βαζουμε λιγο πιο κατατοπιστικους τιτλους στα θεματα? σε διαφορα search που κανω βλεπω οτι ειναι πολυ ευχρηστο οταν υπαρχει σαφηνεια στον τιτλο για το προιον που συζηταμε . πχ αυτο θα μπορουσε να εχει σε παρενθεση την λεξη randall. συνηθως τα διορθωνουν οι modulators αλλα δε μπορουν να το κανουν παντα. αυτα sorry συνεχιστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μερικους μηνες εκανα μια ερευνα αγορας, προσπαθωντας να ακουσω οσο το δυνατον περισσοτερους ενισχυτες(λαμπατους).

ο randall που ακουσα ηταν με διαφορα ο χειροτερος απ ολους.δεν ηταν βεβαια το μοντελο που σε ενδιαφερει, αλλα εκτοτε αυτη η μαρκα με αφηνει παγερα αδιαφορο.

ισως να ειναι για σκληρο ηχο, η ισως να μην ειναι του γουστου μου. παντως αν δεν τον ακουσεις μην τον ψωνισεις με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα δεν ειναι καλος αλλα για 500+ ευρο?

 

εγω θα ελεγα να ψαξεις κατι σε engl μιας και αυτοι ειναι high gain αλλα πολυ πολυ καλλυτεροι απο randal.κ νομιζω οτι σε χρηματα δεν ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτον που εχεις βαλει εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Randal είναι πρώτα ξαδερφάκια με τους Mashall σε πιο "άκομψη" από αισθητικής και ακουστικής άποψης ροκ αυτιού :lol: :lol: η γνώμη μου είναι ότι 2-3 που έχω ακούσει είναι "μάπα" για τα γούστα μου..... χάλια καθαρά ακόμα τρεισχειρότερα και "ξερά" βρώμικα.... τώρα βέβαια περί ορέξεως..... MarshalloRandalopita!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Randal είναι πρώτα ξαδερφάκια με τους Mashall σε πιο "άκομψη" από αισθητικής και ακουστικής άποψης ροκ αυτιού :lol: :lol: η γνώμη μου είναι ότι 2-3 που έχω ακούσει είναι "μάπα" για τα γούστα μου..... χάλια καθαρά ακόμα τρεισχειρότερα και "ξερά" βρώμικα.... τώρα βέβαια περί ορέξεως..... MarshalloRandalopita!

 

Σε βρίσκω υπερβολικό ως προς την άποψη για τους Marshall. Παίζω εδώ και 2 χρόνια με Masrhall JCM 800 με καμπίνα 2x12'' με Celestion ηχεία (100 W) και αυτός ο ενισχυτής με έχει βοηθήσει να βρω τον ήχο που ήθελα. Πλέον δεν μπορώ να παίξω χωρίς αυτόν και σχεδόν όλοι οι άλλοι ενισχυτές, εκτός του VOX AC30, μου ακούγονται από άθλιοι μέχρι απλώς μέτριοι.

 

Συμφωνούμε πως οι Randall δεν είναι καλά μηχανήματα, προσωπικά θεωρώ την αγορά τους πεταμένα λεφτά. Όμως δεν μπορώ να δεχθώ ότι μπορεί να συγκριθεί με ένα λαμπάτο Marshall...

 

Πριν περίπου 6 μήνες είχα δοκιμάσει τον Randall RG-50 και η μόνη σχέση που έχει με τον Marshall είναι το -all στο τέλος της επωνυμίας! :D :D Ηχητικά δεν βρήκα καμία σχέση με τον ζεστό british crunch ήχο του JCM 800...και θεωρώ τον Randall από τους χειρότερους ενισχυτές της κατηγορίας του μιας και έχει πολύ ξερό και "φτωχό" ήχο (δυσκολεύεσαι να πιστέψεις ότι ακούς λάμπα...) σε σχέση με τους Marshall αλλά και με Engl, Orange, Fender που παραδέχομαι έχουν γεμάτο ήχο και με χαρακτήρα, όσο κι αν δεν μ'αρέσει εμένα ο χαρακτήρας αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οι λαμπάτοι Ρανταλ δεν είναι γνωστοί. Οι full solid state είναι οι γνωστοι από αυτή την εταιρεία. Ο Diamond Darrell επαιζε με solid state Randall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου