Προς το περιεχόμενο

Τα "μαυρα" χρηματα των εξετασεων


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Χρηστο, οπως βλεπεις οι νοημονες του forum, καταλαβαινουν ποιος κλαιγεται αδικα...

Μαλλον θα αφησω την κουβεντα μαζι σου ( γιατι ο διαλογος του παραλογου και οι δικαιολογιες που πετας ειναι πλεον αβασταχτες σαν μυρωδια ) λεγοντας το κλασσικο:

"..Καληνυχτα Κεμαλ..αυτος ο κοσμος δεν προκειται να αλλαξει..Καληνυχτα"

 

Μαλλον ειμαι πολυ ρομαντικος πανω στο τι ειναι μουσικη Χρηστο ( ή Χριστο..κανεις δεν μου το ξεκαθαρισε αυτο και συνεχιζω μαλλον να το σκοτωνω ) και ελπιζω οταν παρω το πτυχιο μου, να μην καταντησω σαν "σκυλι" που ζηταει "τροφη" για να γαβγισει..

Καλο μας βραδυ! Ευτυχως που αναφερθηκες στη νοημοσυνη του site. Και ευτυχως που οσο και αν την υποβιβασες, δεν καταφερες να την κανεις να μην δει το δασος και οχι το δεντρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 182
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως εντυπωση κανει πως τα τελευταια σου ποστ' date=' μονο για λεφτα μιλανε.[/quote']

 

Εκει φαινεται η ποιοτητα των εξεταστων...δειξε λιγο πρασινο και ολοι βγαζουν σαλια... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ο χρήστος δεν πρέπει να την πληρώσει για το μαυρο χρήμα στις εξετάσεις , δικό μας παιδί είναι , ας βγάζει και κανα φράγκο ( είδατε. άλλη μια κλασσική ελληνική νοοτροπία, οι δικοί μας δεν πειράζει)

 

Τουλάχιστον μας επιβεβαιώνει ενα στερεότυπο , που κανένας δεν καταγγέλει επίσημα, και όλα αυτά ειναι κοινά μυστικά, τούμπανα στην κοινωνία.

 

Οσο ανορθόδοξος και λάθος αν ακουστώ , εγώ τον καταλαβαίνω και καταλαβαίνω και τον εαυτό μου.

 

Είναι δύσκολο σε ένα συστημα που το ταϊζουμε έτσι χρόνια, να κάνεις την διαφορά, εξάλλου ο τρόπος ζωής που μας παρουσιάζουν μας επιβάλλει να τον ακολουθούμε και η αμοιβή μας δεν φτάνει.

 

ειναι ρομαντικό να αντιστεκόμαστε θεωρητικά, αλλά στην πράξη ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να χαρεί την ζωή του, να αποκτά τα αγαθά που ονειρεύεται, να ευχαριστεί αυτούς που αγαπά, και αν δεν τον πληρώνουν καλά από την δουλεία του που τρώει 1/3 της ζωής του και παραπάνω, θα αναγκαστεί να τα πάρει.

 

Παιδιά, όλοι τα παίρνουμε και όλοι τα δίνουμε.

 

Για να μην το τραβήξω και συμβάλλω στο να φύγει η κουβέντα και μου πεί κάποιος οτι πολιτικολογώ

 

Απλά πρέπει να πολιτικολογήσουμε, για να βρούμε το γιατι συντηρείται, δεν είναι μονο η νοοτροπία του Ελληνα. και ολοι να λέμε, ναι, ναι , φταίει η νοοτροπια του Έλληνα.

 

Παίδες, φίλοι , αδελφοί ,

 

Υπάρχει ολόκληρος μηχανισμός που προφυλάσσει την νοοτροπία μας ώστε να διατηρείται έτσι, όλα είναι βάση οργανομένου και ενορχηστρωμένου σχεδίου και εμεις είμαστε απλά τα πιόνια,

 

Και όποιος διαβάσει και πεί , cos_dr μ......α εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου πιόνι , ξέρετε τι συμβαίνει?

Απλά το σύστημα εχει φροντίσει για να είσαι πιόνι και να νομίζεις κι όλας οτι δεν είσαι.

 

Και κάτι άλλο.

 

Επειδη εγώ Δηλώνω οτι είμαι ο Ανθρωπος με την Μοναδική Λάμψη, βάζω σε κίνδυνο τη Ζωή μου.

 

Εγω όποτε βλέπω μαυρα χρήματα μπροστά μου φίλε Χρήστο, καλέ μου καθηγητή , τα παίρνω και κοιμάμαι σαν πουλάκι.

 

Οποτε μου δίνουν οι γέροι γονείς μου χρήματα, τα παίρνω και δεν ντρέπομαι καθόλου, ισα ίσα είναι και καλοφάγωτα.

 

Οταν δώ κάτι κακό, απλά γυρνάω το κεφάλι

 

Μονο αν δώ ατύχημα στο δρόμα η άρρωστο άνθρωπο που θέλει βοήθεια , σταματάω και βοηθάω, γιατί μόνο εκει θα ακούσεις μπράβο και δεν θα μπλέξεις.

 

Θα έπρεπε να ντρέπομαι? ισως θα έπρεπε να ντρέπομαι που παίρνω μαυρο χρήμα για ότι δίνω, η για να μην μιλήσω, ή για να ευνοήσω,

 

Μικρότερος είχα άλλη αντίληψη.

 

Επειδή πείστηκα πτι δεν θα αλλάξω τίποτα , πιο πολύ θα πετύχω αν κανω ενα άλμα να φτάσω στο φεγγάρι , παρά με την ακέραια στάση μου να αλλάξω την κοινωνία.

 

Απλά θα μετέχω , θα επιβιώνω, θα σέβομαι την ανθρώπινη ζωή δηλαδή δεν θα φτάσω και να σκοτώσω η να κλέψω χύμα.

 

Αλλά αν ήμουν εγώ στη δουλειά σου , θα τα έπαιρνα κι εγώ, και όταν θα αλλαζε το σύστημα θα σταμάταγα να τα παίρνω τελευταίος

 

Τώρα Βρίστε με , οταν με βρίζουν νοιώθω οτι Υπάρχω:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 350Ε που του ζητησαν του παιδιου για το πτυχιο ειναι θεωρητικο προβλημα? :P ( που να εδινε και για πτυχιο συνθεσης )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη αν διακόπτω την παράσταση...Απλά...Τόση ώρα ΜΙΛΑΤΕ για αυτονοητα πραγματα....Ο εξεταστής αν ειναι να πληρωθεί απο κάπου θα πρέπει να πληρωθει απο τον ΕΡΓΟΔΟΤΗ του..

 

 

 

για πες μου λοιπον......ποιος είναι ο εργοδοτης ο οποιος θα με πληρώσει?

 

ο ωδειάρχης? Δεν εχω πρόβλημα.

 

Κάποιος άλλος? Ποίος??? Ορισέ μου το εργοδότη που λες οτι θα με πληρώσει!!!!

 

Ή μήπως κι εσυ είσαι της άποψης που ακούστηκε οτι είναι ανηθικο να παίρνουν λεφτά οι εξεταστές για τη δουλειά που κάνουν και οτι πρέπει να απασχολούνται τσαμπα ???

 

[/b]

 

 

Κόλησε βελόνα... άντε μετα να κάνεις κουβέντα...

 

κατσε ρε φίλε, πια βελόνα??? τερμα πια το βινυλιο! :P

 

Το παιδι λεει οτι πρεπει να πληρωνεται ο εξεταστης απο τον εργοδότη του. Και ρωτάω: ποιος είναι αυτός ο εργοδότης??? που βλέπεις το περίεργο στην ερώτηση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σορυ που πετάγομαι λαικ ε λιτλ φαρτ, αλλά μου φαίνεται ότι κάπου χαθήκαμε.

Εννοείται πως είναι υποχρέωση του κάθε εξεταστή να πληρωθεί. Πιστεύω πως όσα ειπώθηκαν περί να κάτσουν σπίτι τιυς οι εξεταστές να μην πληρώνονται και άλλα τέτοια μάλλον θα ειπώθηκαν πάνω στην κουβέντα και υπό συναισθηματική φόρτιση.

Τώρα βέβαια είναι άλλο θέμα αυτό και άλλο το πόσο και πως πληρώνονται. Και εδώ κάποια στιγμή θα πρέπει να μπει κάποιο μέτρο καθώς τα πράγματα ξέφυγαν. Και κάτι που ειπώθηκε πριν: το ότι λίγοι ασχολούνται με την μουσική οπότε ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους οικονομικά, θα συμφωνούσα με αυτήν την λογική, εάν το κράτος όμως δεν αναγνώριζε αυτά πτυχία. Από την στιγμή που το κάνει πρέπει να θέσει και τους κανόνες.

Βέβαια από την άλλη στην Ελλαδούλα μας δεν δουλεύουν άλλα, πιο σημαντικά πράγματα σωστά, με την μουσική θα ασχοληθούμε;.........

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σορυ που πετάγομαι λαικ ε λιτλ φαρτ' date=' αλλά μου φαίνεται ότι κάπου χαθήκαμε.

Εννοείται πως είναι υποχρέωση του κάθε εξεταστή να πληρωθεί. Πιστεύω πως όσα ειπώθηκαν περί να κάτσουν σπίτι τιυς οι εξεταστές να μην πληρώνονται και άλλα τέτοια μάλλον θα ειπώθηκαν πάνω στην κουβέντα και υπό συναισθηματική φόρτιση.

Τώρα βέβαια είναι άλλο θέμα αυτό και άλλο το πόσο και πως πληρώνονται. Και εδώ κάποια στιγμή θα πρέπει να μπει κάποιο μέτρο καθώς τα πράγματα ξέφυγαν. Και κάτι που ειπώθηκε πριν: το ότι λίγοι ασχολούνται με την μουσική οπότε ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους οικονομικά, θα συμφωνούσα με αυτήν την λογική, εάν το κράτος όμως δεν αναγνώριζε αυτά πτυχία. Από την στιγμή που το κάνει πρέπει να θέσει και τους κανόνες.

Βέβαια από την άλλη στην Ελλαδούλα μας δεν δουλεύουν άλλα, πιο σημαντικά πράγματα σωστά, με την μουσική θα ασχοληθούμε;.........[/quote']

 

 

Από εκεί ξεκινάνε όλα φίλε μου... (και) η μουσική είναι πεταμένη από το κράτος και δυστυχώς και από πολλούς επαγγελματίες του χώρου. Είπαμε να ζούμε από τη μουσική, να μη δουλεύουμε και τσάμπα αλλά όχι και όλα για το χρήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά αν σου λέει ο φίλος μας (που δεν μπορώ να τον αμφισβητήσω) όταν από τα 600 τα 100 παίρνει ο εξεταστής και τα υπόλοιπα το ωδείο γιατί τα βάζετε μαζί του και όχι με τους ωδιάρχες; (υπάρχει τέτοια λέξη; μπα ε;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ με τους ωδειάρχες τα έχω, απλά δε μίλησε κανείς στην κουβέντα - σιγά μη μιλούσε! Ρε έχει βολέψει τους πάντες αυτό... Αλλά για σκέψου το... μήπως 100 από κάθε εξέταση δεν είναι πολλά; καλα για το ωδείο δεν το συζητάω είναι εξωφρενικό το ποσό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν διαφωνώ καθόλου. απλά κάπου τον παραφάγατε τον άνθρωπο δίχως να το αξίζει ο συγκεκριμένος (πιστεύω δλδ απότι φάνηκε από την κουβέντα). Λες και βρήκατε τον αποδιοπομπαίο τράγο ένα πράμα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου