Προς το περιεχόμενο

Refinish κιθαρας


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρωτο χερι με ανιλινη βγηκε καπως ετσι..

IMG_20210310_113515.jpg

Επεξεργασμένο από marioG542
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη σας κουραζω φτασαμε στα 4 χερια tung oil (με 24 ωρες υπομονη για στεγνωμα αναμεσα στο καθε χερι) και συνεχιζουμε.. 

IMG_20210313_073646.jpg

IMG_20210313_125737.jpg

IMG_20210313_125749.jpg

IMG_20210313_125802.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής άριστα από μένα ως κατασκευαστής 2 μπάσων. Μου κίνησε την περιέργεια η ρυθμιση στην γέφυρα (1η φωτό), έχει γίνει με το αυτί ή με συχνόμετρο?

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mitsar είπε

Μέχρι στιγμής άριστα από μένα ως κατασκευαστής 2 μπάσων. Μου κίνησε την περιέργεια η ρυθμιση στην γέφυρα (1η φωτό), έχει γίνει με το αυτί ή με συχνόμετρο?

Ευχαριστω Mitsar! Η αληθεια ειναι οτι εγω δεν περιμενα να βγει ετσι οπως το ηθελα! Και το φως στις φωτο δε την κολακεύει! Θα βγουν καλυτερες με το που ολοκληρωθει! 

Για την γεφυρα δεν εχω ιδεα! Δε ξερω καν αν ηταν ρυθμισμενη σωστα! Ηταν παρατημενη για χρονια! Δε τολμησα καν να τη βαλω στον ενισχυτη να δω πως παιζει (κ αν παιζει)! Μπηκε κατευθειαν χειρουργειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, marioG542 said:

παρατημενη για χρονια! ...  κατευθειαν χειρουργειο!

 

Γενναίες αποφάσεις που θυμίζουν τις πρόσφατες δικές μου. Δεν θα το μετανοιώσεις. Προχώρα στην παραγωγή, και ας μην βγεί το χρώμα όπως το ονειρεύεσαι (και μάλλον δεν θα βγεί, γιατί α) δεν είσαι επαγγελματίας και β) ο επαγγελματίας δεν μπορεί να σου βάλει ένα καλώδιο στον εγκέφαλο για να καταλάβει τι ονειρεύτηκες).

 

Συνεπώς παράτα τις χρονοτριβές και γρατζούνα, it's an order!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, mitsar είπε

 

Γενναίες αποφάσεις που θυμίζουν τις πρόσφατες δικές μου. Δεν θα το μετανοιώσεις. Προχώρα στην παραγωγή, και ας μην βγεί το χρώμα όπως το ονειρεύεσαι (και μάλλον δεν θα βγεί, γιατί α) δεν είσαι επαγγελματίας και β) ο επαγγελματίας δεν μπορεί να σου βάλει ένα καλώδιο στον εγκέφαλο για να καταλάβει τι ονειρεύτηκες).

 

Συνεπώς παράτα τις χρονοτριβές και γρατζούνα, it's an order!

Εννοουσα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο το αποτελεσμα! Σιγουρα δεν ειναι επαγγελματικο το αποτελεσμα αλλα αν ηταν μπορει να μη μου αρεσε τοσο πολυ! Οι ατέλειες της μου βγαζουν μια βιντατζιλα που μου αρεσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτασαμε στο 7ο χερι! Να συνεχισω; Υπαρχει περιπτωση να παρω περισσοτερη γυαλαδα με Tung Oil;;;

IMG_20210317_163158.jpg

IMG_20210317_163108.jpg

PXL_20210317_143412976.jpg

PXL_20210317_143357004.jpg

PXL_20210317_143427713.jpg

Επεξεργασμένο από marioG542
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης πανω απο tung oil πιανει το tru oil; Μονο για το headstock..

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου