Προς το περιεχόμενο

Clavia η κατι αλλο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάζεις σε 1 κανάλι 1 patch από το συνθ. Σε 20 κανάλι 2ο πατς σε 3ο 3ο και σε 4ο 4ο και αυτό ήταν. Με ένα όργανο δεν μπορείς να βγάλεις ταυτόχρονα τόσους διαφορετικούς ήχους. Και multitimbal να είναι δεν βολεύουν τόσοι ήχοι απλωμένοι και δεν είσαι και χτααπόδι!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To v-synth εχει κάποιους ήχους που μπορεί να χαρακτηριστούς πιο κλασσικοί για sample playback , αλλά απο εκεί και πέρα η πλειοψηφία, είναι καθαρά αναλογικής προσέγγισης, τα φίλτρα είναι απίστευτα που διαθέτει, εχει πολύ modeling και αυτό προσπαθεί να παντρέψει, τον αναλογικό ήχο με υποβοήθηση απο ψηφιακά εφε, sample based προσθήκες, το variphrase, και γενικα μια ποικιλια preset που αν τα δοκιμάσετε, θα καταλάβετε τον προσανατολισμό, πρέπει να παίξετε για να καταλάβετε τι είναι.

 

Η ψηφιακή προσέγγιση στον αναλογικό ήχο. (Βεβαια αυτό είναι δική μου άποψη για το συγκεκριμένο όργανο και έχω την τάση να εκθειάζω οτι μου αρέσει εμένα και αυτό είναι ασχημο, πρέπει να το ξεπεράσω κάποια στιγμή///////////////

 

αν το πετυχαίνει? Στα αυτία μου ναι. Ξυριζε και πολύ όγκος ρε παιδί μου, ασήκωτος

 

Δεν είχα και το χρόνο να το "πειράξω" πολύ, αλλά με έπεισε.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου