Προς το περιεχόμενο

Δεν μας έχει συνηθίσει...


Alchemist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσα πάνω σε ένα βιντεάκι όπου ο Jordan Rudess μας δείχνει μια... ηλεκτρονική πλευρά της μουσικής του προσωπικότητας! Κάποιος το σχολίασε ως κομμάτι που μοιάζει με Daft Punk...

 

 

Εσείς πως το σχολιάζετε;

 

Υ.Γ. Εμένα μου άρεσε πολύ! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για χόρταση μεν (!), αλλά είναι φανταστικό! Θέλουν οι ειδήμονες περί της τεχνολογίας να μας εξηγήσουν τι ακριβώς βλέπουμε;!; Καταλαβαίνετε που αναφέρομαι ε;

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος Ιορδάνης παίζει με το Roland VP-550, το λεγόμενο Vocal keyboard της εταιρίας. Το κύριο προσόν του είναι ότι λειτουργεί σαν παντοδύναμο vocoder και μπορεί να παράγει voice effects αλλά και backing vocals.

 

Αυτές οι κινήσεις που κάνει το αριστερό χέρι είναι παιχνίδια με το D-beam controller, μια αόρατη υπέρυθρη ακτίνα που λειτουργεί ως assignable controller (αλά Theremin περίπου).

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι πολύ καλό, και ο Rudess γενικά είναι τρομερός παίχτης. Ξέρετε όμως ρε παιδιά τι μου την ψιλοσπάει; Ότι έχω την εντύπωση ότι ΚΑΙ αυτό το video το έκανε επειδή του τα σκασε η Roland...Όχι ότι δεν ξέρει να το παίζει, όχι ότι δεν είναι πραγματικός γνώστης, αλλά προς τί το video; Να μας δείξει την τεχνική του; Αυτά που έπαιξε μπορούσε να τα παίξει πραγματικά οποιοσδήποτε. Αν όχι λοιπόν για την τεχνική του, γιατί; Για να μοστράρει τί κάνει το όργανο της ROland; Δηλαδή αν του τά σκαγε η Korg, θα έπαιζε με το MicroKorg, κι αν του τά σκαγα εγώ με το kontroφωνο;

Πραγματικά τον θαυμάζω τον Rudess και θεωρώ τη συμβολή του στους Theater απίστευτη. Αλλά ρε παιδιά...με φανέλα που γράφει πάνω την εκάστοτε εταιρεία;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι πολύ καλό' date=' και ο Rudess γενικά είναι τρομερός παίχτης. Ξέρετε όμως ρε παιδιά τι μου την ψιλοσπάει; Ότι έχω την εντύπωση ότι ΚΑΙ αυτό το video το έκανε επειδή του τα σκασε η Roland...Όχι ότι δεν ξέρει να το παίζει, όχι ότι δεν είναι πραγματικός γνώστης, αλλά προς τί το video; Να μας δείξει την τεχνική του; Αυτά που έπαιξε μπορούσε να τα παίξει πραγματικά οποιοσδήποτε. Αν όχι λοιπόν για την τεχνική του, γιατί; Για να μοστράρει τί κάνει το όργανο της ROland; Δηλαδή αν του τά σκαγε η Korg, θα έπαιζε με το MicroKorg, κι αν του τά σκαγα εγώ με το kontroφωνο;

Πραγματικά τον θαυμάζω τον Rudess και θεωρώ τη συμβολή του στους Theater απίστευτη. Αλλά ρε παιδιά...με φανέλα που γράφει πάνω την εκάστοτε εταιρεία;[/quote']

Η αλήθεια είναι ότι σπονσοράρεται από πολύ κόσμο γενικώς αλλά... τα αξίζει τα λεφτά του, δεν μπορώ να πω! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι επίδειξη τεχνικής του Ιορδάνη , αλλά επίδειξη των δυνατοτήτων του νέου roland. vocoder με harmony , το όργανο είναι φοβερό gadget , και αν δείτε και άλλα βίντεο με τον ίδιο στο site της roland , θα εκπλαγείτε, είναι ωραίο concepr.

 

Ο jordan ... τα εχω πεί τα πιστευω μου σε παλιότερο post.

 

Είναι ο θεός .

 

Απλά ανελαβε την καμπάνια της roland, επειδή η roland δεν ξέρει για εμένα τίποτα, θα της έκανα κι εγώ ωραία βιντεάκια και θα κόστιζα τσάμπα, το πολύ 3500 ευρώ το μήνα και part time , για να μην αφήσω την τωρινή δουλειά μου, που είναι πιο σίγουρη. Θα ζητούσα εξτρά τα μεταφορικά

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου