Προς το περιεχόμενο

Το σωστό ντεκόρ κάνει την διαφορά


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, npap είπε

και για την ιστορία, η κορασίς έχει αποφοιτήσει με άριστα από το Moscow Conservatory (όπως πχ ο Χατσατουριάν, ο Ροστροπόβιτς κ.α.)...δεν το λες και λίγου...😇

Δε το λες καθολου λιγο. Παρολα αυτα δε φαινεται στο παιξιμο της. Κ ο λογος που δε φαινεται ειναι γιατι δε φαινεται το ιδιο το παιξιμο της. Ειναι τοσο πολυ το edititing κ τοσο αφυσικη η παραγωγη που το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι το arranging. Το οποιο στα περισσοτερα που ανεβασατε ειναι οσο πιο κοντα στο πρωτοτυπο γινεται.

 

Που μου δημιουργει την απορια πως κ καθεστε κ ψαχνετε τοση ωρα τα βιντεακια της κ το βιογραφικο της ενω η ιδια δε σπαταλα καθολου χρονο να κανει κατι πιο αυθεντικο στα βιντεο της (εστω με διασκευες δεν εχω προβλημα με αυτο).  Ή τουλαχιστον να ακουσεις την αποψη της παιχτικα σε κατι που απο τα εν λογω βιντεοζ δε φαινεται.

 

Οποτε εγω αποχωρω 😆 κ θα επανελθω αν παρουσιαστει καποιο βιντεο με LIVE παιξιμο (οπως φαινεται να ειναι το βιδεο με τους αλλους 2 που βαλατε). Που και να βρειτε να βαλετε παλι θα απορω με την υπομονη σας 🤪. Βεβαια εδω που το εχουμε παει το πραγμα αποκτα ενδιαφερον το να δουμε ποσο καλα μπορει να εκτελεσει κατι η κορασιδα κ αν το κανει γενναται το ερωτημα γιατι δεν παρουσιαζει λιγο πιο φυσικο παιξιμο κ παραγωγη στα αλλα βιντεο της.  Γιατι 1.000.000 ΒΙΟΥΖ (το διορθωσα μονος μου)

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

 

Οποτε εγω αποχωρω 😆 κ θα επανελθω αν παρουσιαστει καποιο βιντεο με LIVE παιξιμο (οπως φαινεται να ειναι το βιδεο με τους αλλους 2 που βαλατε).

Τώρα όχι πως με ενδιαφέρει, αλλά το bohemian rhapsody μονοπλάνο είναι.

Που υποπτεύεσαι το editing?

Ετσι από περιέργεια δηλαδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το ειδα το βιντεο το συγκεκριμενο. Σε αλλα που ειδα ομως υποπτευομαι (για να μην πω οτι ειμαι σιγουρος) πως ειναι playback πανω απο ηχογραφηση. Κι επειδη η συγκεκριμενη παιζει (κ στη ηχογραφηση αλλα κ πανω απο το βιντεο κλιπ) ειναι παρα πολυ ευκολο για μια πιανιστρια με κλασσικη παιδεια να βγαλει ενα ολοκληρο βιντεο μονοπλανο miming τον εαυτο της στην ηχογραφηση. Τωρα αν η ηχογραφηση ειναι... μονοπλανη 😀 δε μ'απασχολει ουτε το κατακρινω απο τη στιγμη που δεν ειναι live παιξιμο

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Δε το ειδα το βιντεο το συγκεκριμενο. Σε αλλα που ειδα ομως υποπτευομαι (για να μην πω οτι ειμαι σιγουρος) πως ειναι playback πανω απο ηχογραφηση. Κι επειδη η συγκεκριμενη παιζει (κ στη ηχογραφηση αλλα κ πανω απο το βιντεο κλιπ) ειναι παρα πολυ ευκολο για μια πιανιστρια με κλασσικη παιδεια να βγαλει ενα ολοκληρο βιντεο μονοπλανο miming τον εαυτο της στην ηχογραφηση. Τωρα αν η ηχογραφηση ειναι... μονοπλανη 😀 δε μ'απασχολει ουτε το κατακρινω απο τη στιγμη που δεν ειναι live παιξιμο

Αν δεν βαριέσαι....δες το. (Εγω εξ αιτίας σου το είδα).🤪

Τεσπά

Διορθώσεις....όλοι κάνουν σε videos....

Εγώ όταν έτυχε να ακούσω π.χ. τον Vai live (και την μπάντα του ....μου φάνηκαν λίγο χειρότεροι από ερασιτέχνες -κακιά μερα- κακός ήχος ...οκ ). Στο dvd ακουγόταν άψογοι 🤪

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Αν δεν βαριέσαι....δες το. (Εγω εξ αιτίας σου το είδα).🤪

Τεσπά

Διορθώσεις....όλοι κάνουν σε videos....

Εγώ όταν έτυχε να ακούσω π.χ. τον Vai live (και την μπάντα του ....μου φάνηκαν λίγο χειρότεροι από ερασιτέχνες -κακιά μερα- κακπός ήχος ...οκ ). Στο dvd ακουγόταν άψογοι 🤪

 

Αχ τι μου κανεις τωρα. Κι εγω εξ αιτιας σου θα το δω !! Θα επιστρεψω αργοτερα λοιπον

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billaraskats27 είπε

Αχ τι μου κανεις τωρα. Κι εγω εξ αιτιας σου θα το δω !! Θα επιστρεψω αργοτερα λοιπον

καλά να πάθετε....

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, dimsonic είπε

Γι αυτο μου θυμιζε Χοροβιτς στο κοπάνημα;

 

Μακάρι να κοπανούσα κι εγώ σαν τον Horowitz. 🙂

 

Ίσως δεν είχες πιει καφέ εκείνη την ώρα, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα, μιλάμε ίσως για τον κορυφαίο εκτελεστή που έχει δει ο πλανήτης.

 

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Μακάρι να κοπανούσα κι εγώ σαν τον Horowitz. 🙂

 

Ίσως δεν είχες πιει καφέ εκείνη την ώρα, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα, μιλάμε ίσως για τον κορυφαίο εκτελεστή που έχει δει ο πλανήτης.

 

εχω να σου βάλω Χόροβιτς να στενάζει το πιάνο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λιγο (αλλα αρκετο) που ειδα δε μου φανηκε για πλεημπακ. Μου φανηκε ομως πως ο ηχος δε βγαινει απο αυτο το πιανο. Συγκεκριμενα πως αυτο το πιανο παρολο που φαινεται χρεπι, να εχει καποιο συστημα που να μπορεις να παρεις midi information κ μετα να βγαινει ο ηχος απο καποιο virtual instrument . Κ φυσικα υπαρχει παλι αυτο το αφυσικο στις δυναμικες κ στη παραγωγη που ισως τελικα να ειναι κ ο βασικος λογος που δε μπορω να την ακουσω τη συγκεκριμενη

 

Μουσικα το αποτελεσμα ειναι ανεμπνευστο κ αδιαφορο αλλα κακο δεν ειναι. Οποτε καταληγω πως αυτο που το καθιστα ενοχλητικο ειναι οι δυναμικες κ η παραγωγη κ οχι το παιξιμο. Αλλα αυτη τη στιγμη απομονονωνουμε το τεχνικο κομματι απο το ερμηνευτικο κ το καλλιτεχνικο οποτε αναρωτιεμαι. Το θεμα των δυναμικων δεν εντασσεται εν μερει στην τεχνικη?  

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

εχω να σου βάλω Χόροβιτς να στενάζει το πιάνο

 

Καταλαβαίνω τι θες να πεις και ίσως ακούγομαι δογματικός, αλλά αν ήμουν πιανίστας και ήθελα να μάθω κάτι, Horowitz θα κοιτούσα. Αν κοπανάει, τότε θα κοπανήσω κι εγώ.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου