Προς το περιεχόμενο

Το σωστό ντεκόρ κάνει την διαφορά


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εμένα , που μου αρέσει και η Furniture music, και πολλές φορές αντιμετωπίζω τη μουσική σαν αρτιτεκτονικό όγκο, δεν με χαλάει να ακούω και αμιγώς midi files.

 

Εγώ θα έβλεπα (αντιμετώπιζα- όχι πλήρωνα εισιτήριο για να δω) αυτήν την κοπέλα (το video της) ακόμα και εικαστικά, σαν installation...να παιζει καπου στον χωρο μου, καθως ....ξεσκονιζω. 

Νομίζω ότι αν απομονώσουμε μόνο το μουσικό ή μόνο το οπτικό....δεν έχει νόημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

Εμένα , που μου αρέσει και η Furniture music, και πολλές φορές αντιμετωπίζω τη μουσική σαν αρτιτεκτονικό όγκο, δεν με χαλάει να ακούω και αμιγώς midi files.

 

Εγώ θα έβλεπα (αντιμετώπιζα- όχι πλήρωνα εισιτήριο για να δω) αυτήν την κοπέλα (το video της) ακόμα και εικαστικά, σαν installation...να παιζει καπου στον χωρο μου, καθως ....ξεσκονιζω. 

Νομίζω ότι αν απομονώσουμε μόνο το μουσικό ή μόνο το οπτικό....δεν έχει νόημα.

 

Μπα νομιζω κανενα προβλημα δε θα'χε αρκει να γινονται βιουζ. Αν ηταν να παιζει τετοιο βιντεο καπου στο χωρο μου θα εβαζα Λολα. Το λεω αυτο για να σχολιασω επιτελους κ το visual κομματι που το αποφευγω απο την αρχη😋 . Κ για να το φερω λιγο πιο κοντα, κι εγω θα εβαζα μιντι φαιλς. Κ θα τα ακουγα παιγμενα απο τα default midi instruments ουτε καν virtual instrument καινουριο γυαλισμενο. 

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billaraskats27 είπε

κι εγω θα εβαζα μιντι φαιλς. Κ θα τα ακουγα παιγμενα απο τα default midi instruments ουτε καν virtual instrument καινουριο γυαλισμενο. 

Ωραία ιδέα για πάρτι, μόλις πέσουν τα κρούσματα....😄 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
19 ώρες πριν, billaraskats27 είπε

Που μου δημιουργει την απορια πως κ καθεστε κ ψαχνετε τοση ωρα τα βιντεακια της κ το βιογραφικο της ενω η ιδια δε σπαταλα καθολου χρονο να κανει κατι πιο αυθεντικο στα βιντεο της (εστω με διασκευες δεν εχω προβλημα με αυτο).  Ή τουλαχιστον να ακουσεις την αποψη της παιχτικα σε κατι που απο τα εν λογω βιντεοζ δε φαινεται.

 

θεωρώ ότι το παραχ#σ@μ3 το θέμα αλλά άντε να σου λύσω την απορία...😛

δεν ξέρω την σχέση σου με το νετ αλλά προσωπικά το "ψάξιμο" μου πήρε ελάχιστα δευτερόλεπτα και μαζί με το άκουσμα λιγότερα λεπτά από μια επίσκεψη στην τουαλέτα (με έχει εγκαταλείψει και η δυσκοιλιότητα προσφάτως)... ΣΙΓΟΥΡΑ πάντως πολύ λιγότερο από τον χρόνο που πήρε στη κοπέλα να φτιάξει το καθένα από τα εν λόγω πονήματα της...

 

το ίδιο βεβαίως βεβαίως ισχύει και για τον χρόνο που θα σπαταλούσε για να κάνει κάτι "αυθεντικό" (φαντάζομαι θα εννοείς "εμπνευσμένο")... δεν θα ήταν περισσότερος αυτός της  έκφρασης - δημιουργίας του, από αυτόν των διεκπαιρεωτικών βιντεακίων... τον πολύ τον χρόνο άλλωστε, τον αφιέρωσε ήδη στην παρελθούσα σπουδή της πράγμα που της έδωσε και το δικαίωμα και την ευχέρεια να μπορεί να επιλέξει σε αυτή την φάση της ζωής της τον "δρόμο" της (είτε εκούσια αν τελικά είχε το κάτι παραπάνω στο ως προς το "αυθόρμητο" ταλέντο και επέλεξε την ελαφρότητα της ύπαρξης των "ντεκορασιονε βιντεόνε γιουτιουμπονε", είτε αν δεν το είχε και προτίμησε αναγκαστικά τα "εύκολα" κλικ για να βγάλει τα προς το ζην)... ε δεν θα κάνουμε και δίκη προθέσεων (τουλάχιστον όχι εγώ γιατί το μισώ ως πρακτική)... ούτα καν πεπραγμένων αν είμαστε όντως υπεράνω αυτών ως θέση άποψη...

 

σύμφωνα με αυτό λοιπόν που μας παρουσίασε διαδράσαμε αρχικά όλοι εδώ και θα χε κλείσει στις 2 σελίδες βία όπως του αρμόζει... πλην εσού* που φευ μας τσίγγλισες και μας έβαλες (όχι ότι θέμε και πολύ) σε λανθάνουσα "metoo mode", ψάχνοντας "τέχνη" σε ένα εμφανώς clickbait δρώμενο...

 

γι αυτό και αναζητήσαμε και ενδεχόμενες άλλες πλευρές "pure" (sic!) καλλιτεχνίας της πλέον του κάλους της, που θεμιτώς προωθεί πρωτίστως ως μέρος ενός εύπετου entertainment show (εξ αυτού και τα κιτς μπλουζάκια, οι κούπες κλπ με το όνομα της)... συμμετείχαμε λεπόνε σε μια άλλη κατεύθυνση της αρχικής χαλαρής κουβέντας, που εσύ όμως κατέδειξες (όχι ότι θέλαμε και πολύ επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθούμε)... και μας εγκαλείς κι από πάνω ωρέ Βασίλη?... 😇

 

πάντως μπαίνοντας στον κόπο να ξαναδιαβάσω το νήμα εξ αρχής (στο χρεώνω γιατί αυτό μου πήρε όντως αρκετό χρόνο αλλά χαλάλι σου), ειλικρινά δεν κατάλαβα τι έψαχνες περαιτέρω... η κακή παραγωγή ήταν δεδομένη επί των πλείστων δειγμάτων... περί καλλιτεχνικής έκφρασης δημιουργίας τα είπαμε... από κει και πέρα τι σημασία έχει αν ήταν rt ή playback?... επί του πρακτέου τι σημασία έχει αν ενδεχομένως ο "φίλος" της που ανέλαβε τον ήχο (αυτός στο visual δεν είναι και Scorsese αλλά εντάξει δεν τον λες και χάλια) έγραψε πχ με 3 samsung κακοκομπρεσαρισμένα ακολούθως που είπε ο Στράτος ή τσάκισε την έτσι κι αλλιώς απριόρι προβληματική δυναμική σε ένα midi αρχείο ανεβάζοντας γιούργια 127 που είπε και ο Δημήτρης ή ή ή... και μπορώ να σου λέω πιθανά σενάρια μέχρι αύριο επ αυτού... αλλά (πρέπει να) είναι αδιάφορα... καλώς ή κακώς, ο μέσος θεατής (κυρίως) και ακροατής στον οποίο απευθύνεται δεν κατάλαβε γρι (ή δεν τον ενδιέφερε να καταλάβει)... στο υπογράφω πριν αποχωρήσω κι εγώ με την σειρά μου...

 

ποιο το συμπέρασμα λεπόνε?... λύσε μου κι εμένα αυτή την απορία... γιατί ενώ χαβαλεδιάζαμε αμέριμνοι και τριανταφυλένιοι ως συνήθως σε ανάλογα ερεθίσματα, μας έβαλες στο τριπ να:

19 ώρες πριν, billaraskats27 είπε

καθεστείσουμε κ να ψαχνετεουμε τοση ωρα τα βιντεακια της κ το βιογραφικο της ενω η ιδια δε σπαταλα καθολου χρονο να κανει κατι πιο αυθεντικο στα βιντεο της (εστω με διασκευες δεν εχω προβλημα με αυτο).  Ή τουλαχιστον να ακουσεις την αποψη της παιχτικα σε κατι που απο τα εν λογω βιντεοζ δε φαινεται.

 

α?...😎

 

 

 

 

 

____

*και του Pal που διέθετε κρυφή ατζέντα όπως αποδείχθηκε... 😁

 

ΥΓ1. ρητορικό το ερώτημα μην κάθεσαι να απαντάς τώρα και το ξεχειλώσουμε... νομίζω κατάλαβες τι εννοούσα...😉

ΥΓ2. και για να σε πικάρω και λιγουλάκι παραπάν', να και ένα βιδεον της ακόμα... αν σε πείραξαν το 1 μύριο views με τα 10 τι θα γιν'?...😁

 

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@npap

Συμφωνώ στο 99% της ανάλυσής σου (για την κορασίδα).

Εξαρτάται πως προσεγγίζεις στο video.

Σαν ακροατής; Φυσικά και δεν θα το άκουγα.

Σαν δημιουργός; Εκεί respect. ..... ας καθίσει ο οποιοσδήποτε να κάνει ένα video (αυτής της ποιότητας - όποια και αν είναι- καλη ή κακή, και αυτής της διάρκειας) και θα δει ότι και πολύ δημιουργικότητα έχει (ακόμα και το πως θα στηθώ- τι θα φορέσω- κινησιολογία-πως θα φωτίσω-πως θα μοντάρω- τί ήχος ......αν θες ακόμα και μακιγιάζ.....μαλλί......που θα στησω κάμερα  κ.λ.π.) , και καθόλου εύκολο δεν είναι.

 

Βάλε και τις εργατοώρες του recording......

 

Υ.Γ. Και βλέπω ότι και σκηνοθετικά την ψάχνει (αδιάφορο αν συμφωνώ ή όχι με την αισθητική-δεν με χαλάει πάντως) .

Δεν είναι στατική......δεν έχει ένα πιάνο και έναν χώρο και τα σουτάρει όλα εκεί.

Διαφορετικά σε κάθε video .......ψάχνει χώρους κ.λ.π.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, LK είπε

πως θα στηθώ- τι θα φορέσω- κινησιολογία-πως θα φωτίσω-πως θα μοντάρω- τί ήχος ......αν θες ακόμα και μακιγιάζ.....μαλλί......που θα στησω κάμερα  κ.λ.π.) , και καθόλου εύκολο δεν είναι.

 

Βάλε και τις εργατοώρες του recording......

 

Υ.Γ. Και βλέπω ότι και σκηνοθετικά την ψάχνει (αδιάφορο αν συμφωνώ ή όχι με την αισθητική-δεν με χαλάει πάντως) .

Δεν είναι στατική......δεν έχει ένα πιάνο και έναν χώρο και τα σουτάρει όλα εκεί.

Διαφορετικά σε κάθε video .......ψάχνει χώρους κ.λ.π.....

 

προσθέστε και βρες χώρους, πιάνα (δεν είναι ένα) λέλουδα, νοικιάζω αγοράζω.

Καλώς ή κακώς είναι ένα επάγγελμα που θα το βλέπουμε πλέον όλο και περισσότερο.

Και να πω και κάτι άλλο όσο πχ στο παρελθόν δεν μας πείραζε που βλέπαμε είτε τον Παπαμιχαήλ στις ταινίες να "παίζει" κιθάρα, είτε σήμερα στις διαφημίσεις στην τιβι κιθαρίστες ανπλαγκντ να παίζουν Χέντριξ μέσα σε μια πισίνα, γιατί να μας πειράζουν αυτά τα οπτικοακουστικά πονήματα που στο κάτω κάτω τη δουλειά τους την κάνουν σίγουρα

ένα είναι σίγουρο: με λίγο δες το ένα δες το άλλο, ανοίγω πλέον γιουτουμπ και μου έρχεται συνέχεια (και θα έρχεται εκτός αν την αγνοήσω συστηματικά για λίγες μέρες) η γκαζνταμά πως την λέν....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

προσθέστε και βρες χώρους, πιάνα (δεν είναι ένα) λέλουδα, νοικιάζω αγοράζω.

Καλώς ή κακώς είναι ένα επάγγελμα που θα το βλέπουμε πλέον όλο και περισσότερο.

Και να πω και κάτι άλλο όσο πχ στο παρελθόν δεν μας πείραζε που βλέπαμε είτε τον Παπαμιχαήλ στις ταινίες να "παίζει" κιθάρα, είτε σήμερα στις διαφημίσεις στην τιβι κιθαρίστες ανπλαγκντ να παίζουν Χέντριξ μέσα σε μια πισίνα, γιατί να μας πειράζουν αυτά τα οπτικοακουστικά πονήματα που στο κάτω κάτω τη δουλειά τους την κάνουν σίγουρα

ένα είναι σίγουρο: με λίγο δες το ένα δες το άλλο, ανοίγω πλέον γιουτουμπ και μου έρχεται συνέχεια (και θα έρχεται εκτός αν την αγνοήσω συστηματικά για λίγες μέρες) η γκαζνταμά πως την λέν....

To youtuber είναι FULL time Job......και ο ανταγωνισμός σκληρότατος.

Από τους 100.000 που το παλεύουν σκληρά (πολύ εργοτοώρα- πολύς εξοπλισμός) φράγκα από αυτό βγάζει ο ένας.

Εγώ πλέον μονο youtube βλέπω.....είμαι ευτυχισμένος που υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι.....είναι free ΠΑΝΕΠΙΣΤΜΙΟ με όλα αυτα τα tutorials , παρουσιάσεις κ.λ.π.

Και σε επίπεδο "διασκέδασης" υπάρχουν πλείστα όσα κανάλια που μου ταιριάζουν......πράγματα που δεν θα έβλεπες στη ροή καμίας Tv (ελεύθερης ή συνδρομητικής).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, npap said:

*και του Pal που διέθετε κρυφή ατζέντα όπως αποδείχθηκε... 😁

 

Είχε πέσει ο ρυθμός στα posts και σκέφτηκα να ιντριγκάρω, να τον ανεβάσω λίγο 😀😀.  

 

Η άποψη στην οποία έχω καταλήξει είναι η εξής. Είναι πολύ καλή πιανίστρια... στήνει πολύ καλά τα show που παρουσιάζει στο youtube. Στο σύνολο τους οι διασκευές της είναι πολύ καλές... σε κάποια σημεία όμως αφήνουν ένα έντονο feeling piano bar ειδικά αν ακούσεις τη διασκευή μόνο ήχο.

 

Εγώ πάντως στην μπάντα μου σίγουρα θα την έπαιρνα 😀😜.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα την παντρευόμουν για δύο τρία χρόνια 😂

  • Χαχα 3

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγώ θα την παντρευόμουν για δύο τρία χρόνια 😂

59 λεπτά πριν, PAL είπε


 

 

Εγώ πάντως στην μπάντα μου σίγουρα θα την έπαιρνα 😀😜.

Τώρα δεν θέλω να σας τη χαλάσω και τους δυο, αλλά νέο κορίτσι, όμορφο, με 103Κ followers στο FB και 83Κ στο insta, δεν νομίζω να ψάχνει άντρα ή μπάντα στο Noiz, που της κάνετε και παραχώρηση δηλαδής 🤪😁😆

  • Χαχα 5
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου