Προς το περιεχόμενο

Το σωστό ντεκόρ κάνει την διαφορά


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, npap είπε

κάτσε στα γόνατα της κοπέλας να παίξεις και σου εγγυώμαι εγώ τα κλιιξ...😎

 

Βρε άμα ντυθεί κατάλληλα και παίξει διασκευή Μαντόνα με το ακκορντεόν φορώντας αυτά τα 10ποντα ξώφτερνα θα γίνει βιράλ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

 1) Ολα ειναι για τα κλικ. Το ξερουμε. Το πετυχε. Εχει ενδιαφερον ομως να εξετασουμε κ το μουσικο κομματι. Το οπτικο κομματι ειναι κολοκυθοπιτα. Προφανως κ υπαρχει πολυς κοσμος που του αρεσει. Εξου κ τα βιουζ

 

2) Μπορουμε να πουμε οτι δεν ειναι καλη. Μπορουμε να πουμε οτι ειναι μετρια. Για την ακριβεια μπορουμε να πουμε οτι δεν υπαρχει καμμια μουσικοτητα σε αυτες τις εκτελεσεις. Θα μπορουσαν να ειναι generic midi files με μετρια μοντερνα παραγωγη κ πολυ καλο editing. Ξερω παραγωγους που για πλακα μπορουν να κανουν midi files ν'ακουγονται εξισου φυσικα στο παιξιμο κ σιγουρα με πιο προσεγμενες δυναμικες.

 

Ο Σγουρος (ποιος Σγουρος δηλαδη οποιοσδηποτε concert πιανιστας ποοοοοολυυυυ πιο χαμηλα απο το επιπεδο του Σγουρου που ηταν παγκοσμιο φαινομενο) αν επαιζε ετσι σε κοντσερο την αλλη μερα δε θα ειχε καριερα κ το ξερεις. 

 

Αν μπορει να παιξει καλυτερα η συγκεκριμενη η ιδια το ξερει. Εγω δε προκειται να κατσω να ψαξω. Φτανουν τα βιντεο που βαλατε. Που ειναι μετρια κ απο λιγο που ειδα στο δευτερο που ανεβηκε κανει μπαμ πως δεν ειναι καν μια κ εξω οπως ειπε ο φιλος πιο πριν. Φουλ editing πρεπει να'ναι κι αυτο. Αρπα κολα μετρια εκτελεση με οσο δυνατον λιγοτερη παρεκλιση απο το αυθεντικο, μη χανουμε κ χρονο για arranging τωρα τι κανουμε τεχνη? . Για την ακριβεια δε την νοιαζει (λογω του 1) κ δε τη βλεπω να προσπαθει να φτιαξει λιγο τις εκτελεσεις της ακομα κι αν ειναι καλυτερη απο αυτα τα βιντεο που μας παρουσιαζει (που μπορει καλλιστα να ειναι)

 

3) Συμφωνουμε 100%

 

4) Κ εγω ειμαι σιγουρος πως θα μπορουσε. Δεν ειμαι ομως καθολου σιγουρος πως θα ηταν καλο. Αλλο πραγμα η συνθεση, αλλο η παραγωγη, αλλο το παιξιμο κ αλλο η ανεση. Κ εδω υπαρχει μονο ανεση κ τιποτε αλλο. 

 

 

Δεν διαφωνούμε.

Τα ίδια λέμε , με άλλα λόγια.

 

Απλά θέλω να πώ , ότι μάλλον δεν απευθύνεται η συγκεκριμένη, ούτε σε εσένα...ούτε σε εμένα.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LK είπε

μάλλον δεν απευθύνεται η συγκεκριμένη, ούτε σε εσένα...ούτε σε εμένα.

 

Στον PAL απευθύνεται, γνωστό αυτό.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
8 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Αρπα κολα μετρια εκτελεση με οσο δυνατον λιγοτερη παρεκλιση απο το αυθεντικο, μη χανουμε κ χρονο για arranging τωρα τι κανουμε τεχνη?

 

η κοπέλα εμφανώς πουλάει την εικόνα της σε συνδυασμό με κάποιο τάλαντό της... θα μπορούσε αντί πιάνου να πετάει κορίνες στον αέρα... θα πρεπε να ενδρέπεται?... το ότι εσύ (και μεις) το αντιμετωπίζεις από την πλευρά της μουσικής τέχνης δεν νομίζω να την απασχολεί (και ορθώς)... άμα κριτικάρουμε από την πλευρά της τέχνης και τις μπάντες γάμων το χάσαμε το κορμί (της τέχνης) πατριώτ'...🙂

και όπως βλέπω ήδη με προλαβαίνει ο Λάκης

 

6 λεπτά πριν, LK είπε

Απλά θέλω να πώ , ότι μάλλον δεν απευθύνεται η συγκεκριμένη, ούτε σε εσένα...ούτε σε εμένα.

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, npap είπε

άμα κριτικάρουμε από την πλευρά της τέχνης και τις μπάντες γάμων το χάσαμε το κορμί (της τέχνης) πατριώτ'...🙂

 

 

Στο states Νίκο μου υπάρχουν κάτι μπάντες γάμων που σπέρνουν κανονικά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Στο states Νίκο μου υπάρχουν κάτι μπάντες γάμων που σπέρνουν κανονικά.

 

και όχι μόνο στο states Στράτο μου, θα συμφωνήσω, αλλά δεν παύουν ως εξαιρέσεις να επιβεβαιώνουν απλά τον κανόνα...😉

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, npap είπε

 

η κοπέλα εμφανώς πουλάει την εικόνα της σε συνδυασμό με κάποιο τάλαντό της... θα μπορούσε αντί πιάνου να πετάει κορίνες στον αέρα... θα πρεπε να ενδρέπεται?... το ότι εσύ (και μεις) το αντιμετωπίζεις από την πλευρά της μουσικής τέχνης δεν νομίζω να την απασχολεί (και ορθώς)... άμα κριτικάρουμε από την πλευρά της τέχνης και τις μπάντες γάμων το χάσαμε το κορμί (της τέχνης) πατριώτ'...🙂

και όπως βλέπω ήδη με προλαβαίνει ο Λάκης

 

 

 

Συμφωνουμε. Ειπα πως επιτηδες θα το γυρισω στο μουσικο κομματι να το εξετασουμε κι απο εκει. Το αλλο ειναι προφανες. Δε βρισκω κατι για το οποιο θα επρεπε να ντρεπεται. Δεν ειπα πουθενα κατι τετοιο. Το μονο που βρισκω περιεργο ειναι πως σε τετοιες παρουσιασεις αν αρχιζουμε να σχολιασουμε μονο το οπτικο θα μας πουν σεξιστες εως καφρους. Κ ερωτω γιατι? Αφου αυτο πουλαει η κοπελα? Οποτε κ εγω ειπα να εξετασουμε το μουσικο μερος αντιθετα απο αλλες παρομοιες περιπτωσεις (thread) στο παρελθον

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ορίστε πειδή την φάγατε την κοπέλα για την καρέκλα...😛

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Στον PAL απευθύνεται, γνωστό αυτό.

Είναι επειδηΣ δεν έχω Ξενοδοχείο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου