Προς το περιεχόμενο

DIY guitar project - custom design


mkm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Με το απλόλυτο jig για αυτή τη δουλειά, και με την (κυριολεκτικά) χειρουργική ακρίβεια του @argytar, κόπηκε η γωνία στο μπράτσο στο 16ο τάστο για να κάτσει στο neck pocket (που είναι και το επόμενο βήμα).

 

 

jig.jpg

jig2.jpg

jig3.jpg

jig4.jpg

jig5.jpg

ready.jpg

Επεξεργασμένο από mkm
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@mkm Η κιθάρα δείχνει ότι θα γίνει σούπερ, αλλά πραγματικά έχω απορήσει με την υπομονή σου 😄

 

Προσωπικά δεν είμαι της υπομονής και θα την ήθελα έτοιμη σε μια, άντε δύο (βαριά- βαριά) εβδομάδες 😂

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα προσεγγίζεται περοσσότερο σαν χόμπι. Απο αυτή την άποψη οι δουλειές γίνονται μόνο σε ελεύθερο χρόνο. Και απο εμένα σχεδιαστικά, και απο τον Αργύρη εκτελεστικά.

Περισσότερο είναι ένα σχέδιο που τεστάρουμε (το κονσεπτ στο 1ο ποστ), και αφού η δουλειά θα γίνει που θα γίνει, είπαμε να βάλουμε και καλά components.

 

26 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Γιατί απλά δεν πήρες μια PRS που δείχνει στην φώτο και είναι και εγγύηση;

 

Καλή και η PRS, αλλά δεν είναι τελε😁....ετούτη, έστω και λίγο, θα είναι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@mkm Η κιθάρα δείχνει ότι θα γίνει σούπερ, αλλά πραγματικά έχω απορήσει με την υπομονή σου 😄

 

Προσωπικά δεν είμαι της υπομονής και θα την ήθελα έτοιμη σε μια, άντε δύο (βαριά- βαριά) εβδομάδες 😂


Για αυτό το λόγο κάνουμε κιθάρες μόνο για άτομα με Ιώβειο υπομονή, βλέπε SF και mkm διότι ο χρόνος είναι μια πολυτέλεια. Εδώ βέβαια δε θα έλεγα ότι την κάνω μόνος την κιθάρα αλλά μαζί , διότι με φωτοζ και βίντεο κλήσεις υπάρχει συμβούλιο κάθε βδομάδα για το πώς προχωράμε και μπορώ να πω ότι όλος ο σχεδιασμός ήταν του mkm σε επίπεδο τριγωνομετρίας θα έλεγε κανείς!

Νομίζω πως μετά τον σκόπελο της γωνίας του μανικιού θα βλέπετε πιο συχνά νέα μας.

  • Like 3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου