Προς το περιεχόμενο

Pink Floyd Sheet Music


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ..δεν το ειδα πουθενα αυτο Wow!. Οπως δεν ειδα κανενα pm που να μου ζηταει να σβησω τα links.

Αντιθετως, μπηκα το πρωι, και ειδα με εκπληξη αλλαγμενο το post μου και ενα μελος να παραπονιεται.

Λυπαμαι, αλλα σαν εμπειρο μερος αλλου forum, μπορω να πω με σιγουρια πως αυτο ειναι κακη διαχειριση και νομιζω πως δεν εχω αδικο σε αυτο.,

Εαν εσυ πληρωσες και καποιος αλλος δεν πληρωνει για να παρεις αυτα που πηρες εσυ, δεν σημαινει πως πρεπει να καταδικαζεις ενα post ΑΛΛΑΖΟΝΤΑΣ το!

Κριμα παντως, γιατι πιστευα πως ολες αυτες οι αλλαγες που εκανε ο yameth, θα αλλαζαν και τη νοοτροπια του moderating και της διαχειρισης..Μαλλον καλυτερα να κατσω σιωπηλος, οπως εκανα τοσο καιρο και να απανταω με χαζοχαρουμενα μηνυματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μαλλον καλυτερα να κατσω σιωπηλος' date=' οπως εκανα τοσο καιρο και να απανταω με χαζοχαρουμενα μηνυματα![/quote']

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάθεσαι σιωπηλός και σίγουρα δεν είναι ευπρόσδεκτα τα (σκοπίμως) χαζοχαρούμενα μηνύματα.

 

Δηλαδή θες να μου πεις ότι η προσφορά ενός σοβαρού ανθρώπου και κατασταλαγμένου μουσικού όπως εσύ, περιορίζεται στην διάθεση links για παράνομο υλικό; Είμαι βέβαιος ότι δεν μιλάς σοβαρά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσυ θελεις να πεις, πως το να αλλαζει ενα post, χωρις να φαινεται το edit, και να παραμενει ολοκληρο, με "νεκρα" links ( χωρις καν πρωτα να ρωτηθω εαν ειναι δικα μου pdf ή να ειδοποιηθω με pm, πως πρεπει να σβησω τα links ) ειναι σωστη κινηση ενος σοβαρου moderator ( δεν ξερω ποιος το εκανε βεβαια και μαλλον δεν θα μαθω );

 

Και στο κατω κατω, η υπαρχουσα ελληνικη νομοθεσια δεν εχει ακομα ορισει παρανομη την πνευματικη "κλοπη" βιβλιων απο το internet. Και καλο ειναι να κοιταξεις αυτο πρωτα:

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3948

και θα δεις πως κανονικα επρεπε να διαγραφει ολοκληρο το μηνυμα ( στην περιπτωση οπου παραβιαζε τους κανονες του forum )..και οχι να αλλαχτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να μου πεις ότι η προσφορά ενός σοβαρού ανθρώπου και κατασταλαγμένου μουσικού όπως εσύ' date=' περιορίζεται στην διάθεση links για παράνομο υλικό; Είμαι βέβαιος ότι δεν μιλάς σοβαρά.[/quote']

Δηλαδή μας λες ότι:

 

Χ είναι σοβαρός άνθρωπος και κατασταλαγμένος μουσικός => Χ δεν νοείται να συνεισφέρει στη διάθεση links για παράνομο (...) υλικό

 

δηλαδή:

 

Ψ νοείται να συνεισφέρει στη διάθεση links για παράνομο υλικό => Ψ όχι σοβαρός άνθρωπος ή όχι κατασταλαγμένος μουσικός

 

Τι να σημαίνει άραγε αυτό για πολλούς πολλούς από εμάς εδωμέσα; Ότι δν είμαστε σοβαροί άνθρωποι ή ότι δν είμαστε κατασταλαγμένοι (αλήθεια τι εννοεί ο ποιητής με αυτό) μουσικοί ή και τα δυο μαζί;

 

Φιλικά και με διάθεση για διάλογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσυ θελεις να πεις' date=' πως το να αλλαζει ενα post, χωρις να φαινεται το edit, και να παραμενει ολοκληρο, με "νεκρα" links ( χωρις καν πρωτα να ρωτηθω εαν ειναι δικα μου pdf ή να ειδοποιηθω με pm, πως πρεπει να σβησω τα links ) ειναι σωστη κινηση ενος σοβαρου moderator ( δεν ξερω ποιος το εκανε βεβαια και μαλλον δεν θα μαθω );[/quote']

 

Αυτό που λες είναι σωστό, αλλά οφείλεται σε παρεξήγηση: εγώ έκανα το edit και άλλαξα ένα μέρος των link με τη φράση edit ανάμεσα σε αγκύλες. Εν' τούτοις, το σύστημα του noiz κατέστησε αυτή τη φράση που έγραψα αόρατη (υποθέτω ότι θα τη δεις αν θες να κάνεις edit).

 

Ευχαριστώ που αμφισβητείς τη σοβαρότητά μου - εγώ επιμένω ότι δεν θα αμφισβητήσω τη δική σου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω σκοπο να κανω edit, γιατι ως moderator σε αλλο forum, δεν θα ηθελα να επαναφερω τα links, πριν καταλαβω ακριβως το λογο που αλλαξαν.

Δεν ξερω τι προβλημα εχει το συστημα του noiz, ομως ξερεις πολυ καλα πως δεν θα ειχα προβλημα να διαγραφει ολοκληρο το post μου ( ισα ισα που δεν θα το επαιρνα και χαμπαρι ).

Δεν ξερω...το να παρεμβαινεις στα μηνυματα μελων, τα οποια δεν εξυβριζουν ή δεν παραβιαζουν τους κανονισμους που εχει ορισει το forum, ειναι λιγο αυταρχικο. Και αν ειναι να γινει, τουλαχιστον ας φανει ποιος το εκανε, ωστε να μπορει να επικοινωνησει ο ενδιαφερομενος με τον υπευθυνο.

Καλυτερα να προστεθει καποια επιπλεον παραγραφος στο post των κανονων, που να απαγορευει τη δημοσιευση τετοιων links.

Η σοβαροτηρα δεν εχει καμια σχεση με τη διαχειριση ενος προβληματος μεσα στο forum. Δεν ειπα ποτε κατι τετοιο Wow!. Και δεν ειμαι διατεθειμενος να μαλωνω επειδη ζηταω το λογικο δικιο σαν μελος που βλεπει αλλαγμενο το post του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χ είναι σοβαρός άνθρωπος και κατασταλαγμένος μουσικός => Χ δεν νοείται να συνεισφέρει στη διάθεση links για παράνομο (...) υλικό

 

δηλαδή:

 

Ψ νοείται να συνεισφέρει στη διάθεση links για παράνομο υλικό => Ψ όχι σοβαρός άνθρωπος ή όχι κατασταλαγμένος μουσικός

Δεν νομιζω να το εθεσε γενικα στο forum αυτο ο Wow!! :? Ουτε υποβιβασε κανεναν με αυτο που ειπε. Απλα συνεδεσε τη λογικη της προστασιας της δικης μας πνευματικης ιδιοκτησιας, με την πνευματικη ιδιοκτησια αλλων :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, σε κάθε περίπτωση κ εγώ δν έχω όρεξη ούτε πρόθεση να μπω στη διαδικασία της λογομαχίας. Συμφωνώ πάντως μαζί σου στο ακέραιο καθώς θεωρώ πώς θα ήταν πιο σωστό να διαγραφεί το ποστ ή έστω να παρατεθεί ένα ποστ-λινκ στους κανονισμούς του φόρουμ όπου να καθίσταται σαφές το ότι κάποιος από αυτούς παραβιάζεται. Αυτό που θέλω να πω επίσης είναι ότι δν είμαι καθόλου ζώο ώστε να παίζω το παιχνιδάκι του οποιουδήποτε θέλει να τρώω "file not found" επειδή ακολούθησα ένα παράνομο link. Επιτέλους δηλαδή ας ξεκαθαρίσουμε τη στάση μας απέναντι σε αυτή την "παρανομία". Νομίζω πως η IP μου είναι στη διάθεση των mods, μπορούν να επικοινωνήσουν με την αστυνομία κ αυτή θα με κάνει trace και θα με βρει, να έρθει να με βρει κ μετά να με αναλάβει η δικαιοσύνη. Ωραία; Αλλιώς ας μην κοροϊδευόμαστε, ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας... Διαφωνήστε ελεύθερα αλλά με επιχειρήματα επί της ουσίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως το καινούριο G.T. έχει όλο το σόλο του Shine on you crazy diamond,σε cd σαν front και backing track,τις ταμπλατούρες και παρτιτούρες,και πολλά άλλα καλούδια.Αν απαγορεύεται,σβήστε το,γι'αυτό και δεν γράφω με τη μία ολόκληρο τον τίτλο του περιοδικού. :wink:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου