Προς το περιεχόμενο

Χαλαρό τζαμ σε D


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Καλά, τέτοια βάζε εσύ, και μέχρι το καλοκαίρι θα έχω τη γυναίκα να μου λέει "Γιατί δεν πάμε Κρήτη διακοπές, να χλαπακιάζουμε αβέρτα γνωρίσουμε τον Κουρμούλη;"

 

Έλα εσύ και ξα μου εμένα...

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω στα του ήχου της κιθάρας. Παίζω με στρατ, με το vox MV50, και έχω στακάρει δύο overdrives και ένα fuzz. Απευθείας στην κάρτα μεσω line out, και στο daw προσθεσα και λίγο low/high octaver ίσα ίσα να γίνεται αισθητό. Ελάχιστο κομπρεσιον και μπολικο EQ. Delay απο πετάλι, και reverb από πετάλι και λίγο εξτρα από το daw.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Παίζω με στρατ

Μάλιστα... μάλιστα...

Τέτοια να κάνεις, για να αποβληθείς από την LTI*

*League of Telecaster Influencers

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μάλιστα... μάλιστα...

Τέτοια να κάνεις, για να αποβληθείς από την LTI*

*League of Telecaster Influencers

 

Εάν έγραφα για οποιαδήποτε άλλη κιθάρα δεν θα άρεσε στον Νέστορα...

 

Το παίζω σε διπλό ταμπλό, όπως ο Τούρκος με Ρωσία και ΝΑΤΟ...

  • Χαχα 4

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν αναβολικά σκευάσματα για μουσικούς?

 Τι έχετε πάρει τελευταία, δεν προλαβαίνω να τα ακούσω όλα αλλά τα περισσότερα που ακούω και ποστάρονται στο φόρουμ είναι πραγματικά αξιοζήλευτα.

 

 Μπράβο!!!!

 Τι ωραίο!!!!

 Ευγε!!!!!!🤩😍

 Μπράβο George!!!!!

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

υπάρχουν αναβολικά σκευάσματα για μουσικούς?

 Τι έχετε πάρει τελευταία, δεν προλαβαίνω να τα ακούσω όλα αλλά τα περισσότερα που ακούω και ποστάρονται στο φόρουμ είναι πραγματικά αξιοζήλευτα.

 

Το δέχομαι αυτο. Κάθε μήνας που περνά είναι και καλύτερος, ποσοτικά και ποιοτικα. Εκτός από τους συνήθεις υπόπτους, μπαίνουν δυναμικά στο παιχνίδι νέα και παλαιά μέλη, τα οποία μας "αναστατώνουν" με τις δημιουργίες τους.

 

Αυτό που άκουσες, και βλακεία που δεν το αναφερα στο 1ο ποστ, είναι backing track που γρατζουνώ πάνω του. Οπότε δέχομαι ένα μέρος του μπράβο σου...🙃

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gkourmoul1 είπε

 

Το δέχομαι αυτο. Κάθε μήνας που περνά είναι και καλύτερος, ποσοτικά και ποιοτικα. Εκτός από τους συνήθεις υπόπτους, μπαίνουν δυναμικά στο παιχνίδι νέα και παλαιά μέλη, τα οποία μας "αναστατώνουν" με τις δημιουργίες τους.

 

Αυτό που άκουσες, και βλακεία που δεν το αναφερα στο 1ο ποστ, είναι backing track που γρατζουνώ πάνω του. Οπότε δέχομαι ένα μέρος του μπράβο σου...🙃

το κατάλαβα πως είναι backing track😀, αναφέρομαι στο παίξιμό σου πάνω σε αυτό το οποίο είναι εντυπωσιακότατο και ξέρω εγώ όταν λέω και έχω δίκιο. Ακούω, έκανες παπάδες, φανταστικο phrasing και διαμόρφωση του ήχου.

 

 Εύγε!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός ηχος και παίξιμο. Ο αυτοσχεδιασμός με ταξίδεψε και με ηρέμησε.

 

Γιώργο αυτά πλέον τα φτιάχνεις για πλάκα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Απόστολε!

 

Έψαχνα ένα chill, χαλαρωτικό backing track, ώστε για 5 λεπτά να μπω λίγο "μέσα" στον κόσμο του, να το "νιώσω", και να προσπαθήσω να παίξω λίγο εναλλακτικά.

 

Χαίρομαι ιδιαιτερως, που παρότι είναι 5 λεπτά (είχα γράψει όλο το 10λεπτο του backing), και είχε πολλά λαθη (έχανα συνεχώς αλλαγές ακορντων, πράσινες νότες, εκτός χρόνου κλπ), άρεσε σε πολλούς. 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου