Προς το περιεχόμενο

Ειπαμε στη γρια να χ*σει...


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα βλέπω. Και μπλοφάρω με δύο αποσπάσματα από έργα του ομορφάντρα και του δασκάλου του.

 

Πετρούσκα: Στο 8:17 και μετά, αγαπημένο μέρος. Εδώ παίζουν συγκρατημένα, έχω ακούσει και ηχογραφήσεις που χύνονται σπληνάντερα.

 

Η Αλεπού: Χάος. Ενδιαφέρουσα περφόρμανς, μόνο που φωνάζουνε πολύ οι ακροβάτες/ηθοποιοί.

 

(Για όποιον δεν καταλαβαίνει τι στο μπ&3#_ο βλέπει: η αλεπού είναι μια φάρσα με σκηνική δράση. Πώς είναι ο μύθος του αισώπου με την αλεπού και το κοράκι; αλλά εδώ η αλεπού θέλει να ψήσει τον κόκορα να κατέβει για να τον φάει. Αλλά την περιλαβαίνουν κάθε φορά το κριάρι και η γάτα. Τομ και τζέρι του 1915 δηλαδή. Τώρα πώς μπορεί η γάτα και προγκάει την αλεπού... Δεν ξέρω, στη Ρωσία γίνονται πολλά περίεργα ανέκαθεν μάλλον)

 

Συμφωνία των Ψαλμών: διπλή φούγκα στο δεύτερο μέρος. Φόρος τιμής στον Μπαχ;

 

 

Κόρσακωφ: Από το 3:15 μετά, εμβατηριάκλα με βαρυτονία χιτζαζκιαρ παρακαλώ. Στειλιάρι πολιτισμένο, και τακτοποιημένο.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Σαμη Παραγκα said:

Αφρικανικό μονόχορδο

Το φαντάστηκα, αλλά δεν ήθελα να προβώ σε αναληθείς αποκαλύψεις...

2 minutes ago, Ali Barout said:

Τα βλέπω. Και μπλοφάρω με δύο αποσπάσματα από έργα του ομορφάντρα και του δασκάλου του.

 

Πετρούσκα: Στο 8:17 και μετά, αγαπημένο μέρος. Εδώ παίζουν συγκρατημένα, έχω ακούσει και ηχογραφήσεις που χύνονται σπληνάντερα.

 

Η Αλεπού: Χάος. Ενδιαφέρουσα περφόρμανς, μόνο που φωνάζουνε πολύ οι ακροβάτες/ηθοποιοί.

 

(Για όποιον δεν καταλαβαίνει τι στο μπ&3#_ο βλέπει: η αλεπού είναι μια φάρσα με σκηνική δράση. Πώς είναι ο μύθος του αισώπου με την αλεπού και το κοράκι; αλλά εδώ η αλεπού θέλει να ψήσει τον κόκορα να κατέβει για να τον φάει. Αλλά την περιλαβαίνουν κάθε φορά το κριάρι και η γάτα. Τομ και τζέρι του 2015 δηλαδή. Τώρα πώς μπορεί η γάτα και προγκάει την αλεπού... Δεν ξέρω, στη Ρωσία γίνονται πολλά περίεργα ανέκαθεν μάλλον)

 

Συμφωνία των Ψαλμών: διπλή φούγκα στο δεύτερο μέρος. Φόρος τιμής στον Μπαχ;

 

 

Κόρσακωφ: Από το 3:15 μετά, εμβατηριάκλα με βαρυτονία χιτζαζκιαρ παρακαλώ. Στειλιάρι πολιτισμένο, και τακτοποιημένο.

Πάσο...δεν έχω φύλο απόψε γμτ μου...🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Σαμη Παραγκα said:

Το  μονόχορδο όμως το έπιασες αμέσως

Σόρυ Μάνο

Εγώ μπορει να το έπιασα, αλλά εσύ το παίζεις (βάση των ισχυρισμών σου). Σόρυ Μάνο...(??) δε γ@μιετ@ι..σόρυ Μάνο κι εγώ....🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις .... ηρεμία λέμε.

Άντε μην τα πάρω και κάνω μπιφ, και γίνει της π@#^%νας ασούμε, εντάξει?

 

Παύλο, ο Σάμη είναι παλιό εξέχον μέλος που παίζει κιθάρα (και μάλιστα τελεκάστερ).

Αλλά κυρίως είναι συνθέτης/παραγωγός/δημιουργός μουσικής κολεκτίβας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Σαμη Παραγκα said:

Φαίνεται κύριε θα είχατε προηγούμενα μαζί μου σε κάποια άλλη ζωή, θυμόσασταν πως έπαιζα μονόχορδο αλλά αδυνατούσατε να θυμηθείτε πως ήταν αφρικανικό, πιάσατε μόνο το μονόχορδο, σας διέφυγε το αφρικανικό. Τώρα αν πιάσατε αυτό που παίζω δεν το γνωρίζω. Στη τελική αν έχετε να πειτε κάτι πείτε το, μην ανατρέχετε σε υπονοούμενα που προσβάλουν κυρίως εσάς

Με τη σειρά:
1. Σε κάποια άλλη ζωή ήμουν αρκούδα (το ξέρω από τις διαθέσεις μου ανά τας εποχάς), οπότε προηγούμενα δεν έχω. Το πολύ πολύ να σας είχα κάνει μεζεδάκι την αρχή της άνοιξης (ωραία εποχή - γιαμ γιαμ).
2. Όσο κι αν έχω γεράσει, επειδή ασχολούμαι με κάτι δημιουργικό σχετικά με την μουσική, δεν ανακατεύω ότι βρω μποστά μου, προσπαθώ με τα ελάχιστα που ξέρω να κάνω κάτι που να έχει νόημα.
3. Σε ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση ΔΕΝ χω πιάσει ότι κι αν παίζετε, μιας και δεν είναι μουσικό όργανο- υποθέτω, βλέπε νο.5) οπότε τώρα γνωρίζετε.
4. Ότι έχω να πω το λέω. Δεν ανατρέχω σε υπονοούμενα και δεν έχω σκοπό  να προσβάλω κανέναν.
5. Δεν μας είπατε όμως με ποιό μουσικό όργανο ασχολείσθε, έστω και τελείως ερασιτεχνικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, fusiongtr said:

Ρε σεις .... ηρεμία λέμε.

Άντε μην τα πάρω και κάνω μπιφ, και γίνει της π@#^%νας ασούμε, εντάξει?

 

Παύλο, ο Σάμη είναι παλιό εξέχον μέλος που παίζει κιθάρα (και μάλιστα τελεκάστερ).

Αλλά κυρίως είναι συνθέτης/παραγωγός/δημιουργός μουσικής κολεκτίβας.

Οκ, κι εγώ είμαι ο Ted Nugent. Και λοιπον; Να αρχισω να σπέρνω δεξιά και αριστερά σαχλαμάρες; Στην τελική ας ελέγξουν όσοι είναι Admin εδώ μέσα αν έχω πει κάτι που προσέβαλε κανένα μέχρι τώρα. Αν το έκανα, αποδέχομαι το ban. Διαφορετικά δεν θα κάτσω να ακούω μπαρούφες από κανέναν.
"συνθέτης/παραγωγός/δημιουργός μουσικής κολεκτίβας"...άιντε καλά... ψάρωσα τώρα...

@fusiongtr Επειδή σε σέβομαι, το σταματάω εδώ._

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

κολεκτίβας.

 

με ό,τι σημαίνει αυτό

16 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

κολεκτίβας.

 

με ό,τι σημαίνει αυτό

μπήκε και το delay

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε, καιρο είχαμε να πλακωθουμε😃

 

Δεν έχει νόημα αυτό που γίνεται ρε παλικάρια. Ανεβάστε καμια ωραία μουσική να κάνουμε λίγο χαβαλε. Θα ανέβαζα εγώ, αλλά περιμένω να παλιώσουν οι χορδές.

  • Like 3
  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, gkourmoul1 said:

Ωρε, καιρο είχαμε να πλακωθουμε😃

 

Δεν έχει νόημα αυτό που γίνεται ρε παλικάρια. Ανεβάστε καμια ωραία μουσική να κάνουμε λίγο χαβαλε. Θα ανέβαζα εγώ, αλλά περιμένω να παλιώσουν οι χορδές.

Μετά θέλουν μια βραση και είσαι έτοιμος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου