Προς το περιεχόμενο

Ειπαμε στη γρια να χ*σει...


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, PAL said:

Πολύ ωραίο και αυτό. Μου άρεσε ιδιαίτερα η εισαγωγή και το σημείο με τους αρπισμούς και το σολάκι στο μπάσο αλά Pink Floyd.

Μην ξυνεις πληγές τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manosx είπε

φουγκετο αλα γιαπωνεζε

ααααΑΑΑΑΑΑΑΑααααεδωθαταχαλάσουμε.😆

 

Τι δικαιολογίες είναι αυτές, μαγειρικές και ξάσιμο του πατσά γκουρμεντάν, αλλά φουγκέτο γιαπωνέζε τσακμπαμ φαστφουντ;;;

 

ΌΟοοοοοοοοοοχι. Αφού κατέεις. Θα καθίσεις. Θα βάλεις αντίθεμα το χιτζαζ στο γιαπωνέζικο, και θα γράψεις φούγκα κανονική. Και στο στρέττο όποιον πάρει ο χάρος. ΑΦΤΟ θέλη.🤣

 

(Πάντως το αντιστικτικό στο πληκτροφόρο βλέπω πάει μαρούλι. Ρισπέκτ!)

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ειναι που ειναι το θεμα γαμησε τα, με κατι αλλοιωμενα leaps και τετοια, αμα του βαλω για αντιθεμα και το τσιφτετελι, θα σηκωθει ο Μπαχ απο τον ταφο του και θα μου φερει κανα silbermann στο κεφαλι. 😆

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

Ειναι που ειναι το θεμα γαμησε τα, με κατι αλλοιωμενα leaps και τετοια, αμα του βαλω για αντιθεμα και το τσιφτετελι, θα σηκωθει ο Μπαχ απο τον ταφο του και θα μου φερει κανα silbermann στο κεφαλι.

Ο Μπαχ (του οποίου τον σταυρό έχεις άβαταρ, και άρα μάλλον τον έχεις σε μεγάλη υπόληψη - ΔΙΚΑΙΩΣ) να σχωράει που τον ανακάλυψε ο Μέντελσον ποιος τον ανακάλυψε μετα 100 χρόνια, αλλιώς δε θα ξέραμε τι κιμπάρης συνθέτης και υπερφυσικός αντιστίκτης ήτανε. Αλλά είναι και νεκρός τώρα, άρα δεν παρεξηγιέται. Εγώ λέω να το κάνεις. Μια ζωή την έχουμε. Εμένα όποτε μου έρχονται τέτοιες βέβηλες ιδέες, τις δουλεύω και τις βάζω στο φάκελο "ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ". Και τα ακούω όποτε θέλω να γελάσω.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

 

 

  Οριστε, στο εκανα φουγκετο αλα γιαπωνεζε με εσανς απο σουσι και αυγο 850 ημερων, και εχε χαρη που επρεπε να φτιαξω και κανα (κανονικο ) φαι γιατι θα στο εκανα 10λεπτο, που θα με κανετε ροκα και ΠΑΝΚΣ σαν και τα μουτρα σας 😆 Εκκλησιαστικο ΜΟΝΟ, διοτι οταν ξεκιναει να παιζει καταλαβαινεις το μεγαλειο Του Θεου, και οταν σταματαει επιτελους να παιζει καταλαβαινεις την φιλευσπλαχνια Του 😆

 

 Thank you guys 😷

 

Γαμεικαιδερνει.

Ισεμουσικαρα...(Γιαπωνέζικο ινε αφτο)

  • Χαχα 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Ο Μπαχ (του οποίου τον σταυρό έχεις άβαταρ, και άρα μάλλον τον έχεις σε μεγάλη υπόληψη - ΔΙΚΑΙΩΣ) να σχωράει που τον ανακάλυψε ο Μέντελσον ποιος τον ανακάλυψε μετα 100 χρόνια, αλλιώς δε θα ξέραμε τι κιμπάρης συνθέτης και υπερφυσικός αντιστίκτης ήτανε.

 

 

 Νταξει, τον ειχανε παρει χαμπαρι ως δεξιοτεχνη, το καλως συγκερασμενο ηταν εργαλειο και για Μπετοβεν κλπ. Αυτο που δεν ειχαν παρει χαμπαρι ειναι το πνευματικο βαθος της μουσικης του, γιατι πραγματι τα μεγαλα χορωδιακα του δεν "φοριοντουσαν" 😁 ο Μεντελσον εκανε οντως δουλεια με αυτο.

 

 Να ενα παραδειγμα, που κυριολεκτικα με εχει βοηθησει σε δυσκολες στιγμες.

 

 

 

 

"Τι μας βοηθαει η βαθια θλιψη;
 Τι μας βοηθανε οι αναστεναγμοι;
Τι μας βοηθαει αν καθε πρωι
 βογκουμε  με τα βασανα μας;
Το μονο που καταφερνουμε με τη λυπη
ειναι να κανουμε τον πονο μας χειροτερο.

 

 

Μην πιστεψεις λοιπον μεσα στην αγωνια σου

 οτι ο Θεος σε εχει ξεχασει

 και οτι βρισκονται στην αγκαλια του Θεου  
 ολοι οσοι ζουν με καλη τυχη.

 

 Το περας του Χρονου αλλαζει πολλα πραγματα

 και φερνει τελος στα παντα."

 

 

 Πολυ νοημα που λεει και ο Χαρυ Κλυν 😁

 

 

 

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, manosx said:

  Ειναι που ειναι το θεμα γαμησε τα, με κατι αλλοιωμενα leaps και τετοια, αμα του βαλω για αντιθεμα και το τσιφτετελι, θα σηκωθει ο Μπαχ απο τον ταφο του και θα μου φερει κανα silbermann στο κεφαλι. 😆

 

 

Συμφωνώ. Ο Ιωάννης Σεβατιανός Βάκχος δεν χαρίζει ούτε "πετάλι"...🤣🙏😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάνο είναι πολύ ωραίο.

Αν το έκανες 18 λεπτά, μπορεί και να πίστευα ότι είναι Yes.

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος πάντως αυτός ο Μπάχ.

 Τον άκουσα στο youtube

Αντε να κανονίσουμε να τον καλέσουμε στην εκπομπή. 🤣

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Ali Barout said:

Ο Μπαχ (του οποίου τον σταυρό έχεις άβαταρ, και άρα μάλλον τον έχεις σε μεγάλη υπόληψη - ΔΙΚΑΙΩΣ) να σχωράει που τον ανακάλυψε ο Μέντελσον ποιος τον ανακάλυψε μετα 100 χρόνια, αλλιώς δε θα ξέραμε τι κιμπάρης συνθέτης και υπερφυσικός αντιστίκτης ήτανε. Αλλά είναι και νεκρός τώρα, άρα δεν παρεξηγιέται. Εγώ λέω να το κάνεις. Μια ζωή την έχουμε. Εμένα όποτε μου έρχονται τέτοιες βέβηλες ιδέες, τις δουλεύω και τις βάζω στο φάκελο "ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ". Και τα ακούω όποτε θέλω να γελάσω.

Ωπ!! Για μισο! Ο Γιάννης έβγαζε λεφτά πολύ πριν τον Φήλιξ το "γάτο", γράφοντας σονάτες για τους "φραγκάτους" της εποχής (πόσο άλλαξαν τα πράγματα από τότε)...σονάτα του καφέ, σονάτα του τσαγιού κτλ...έβγαζε τα προς το ζην γράφοντας κανα δυο π@π@ριες τη βδομάδα (οι π@π@ριες του Γιάννη εντωμεταξύ είναι έτη φωτός μακρυά από τους επόμενους...). Τάιζε τη φαμίλια (20 παιδιά έκανε ο θεούλης με δυο γυναίκες) και αφού τους άφηνε χορτάτους αφουγκαρζόταν το σύμπαν. Τελικά δεν πήρε νόμπελ για την ανακάλυψη του ήχου που κυριαρχούσε πριν το Big Bang αλλά έμεινε στην ιστορία. Μας χάρισε δημιουργίες που τόσα χρόνια μετα, δεν έχουν ξεπεραστεί. Προσωπικά, την εποχή των Χριστουγέννων (για να μη ρίξω καντήλια στους πήθικους που ουρλιάζουν εκείνη την εποχή) βρίσκω καταφύγιο σε αυτό:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου