Προς το περιεχόμενο

Ειπαμε στη γρια να χ*σει...


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Συμπαθέστατο, δείχνει ευρυμάθεια,   ικανότητα στη χρήση των μηχανών, τους κανόνες της μουσικής.

 

Συμφωνώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Σαμη Παραγκα said:

Συμπαθέστατο, δείχνει ευρυμάθεια,   ικανότητα στη χρήση των μηχανών, τους κανόνες της μουσικής.

 

Για θύμισέ μας συμφορουμίτη, με ποιό μουσικό όργανο ασχολείσαι; (😕) και δεν εννοώ σε ποιό επίπεδο, επαγγελματικά, αν έχεις κάνει ωδείο κτλ. Όπως λένε και στο χωρίο μου: Τι γρατσνάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το ειχα δει το ορατοριο των Χριστουγεννων σε αιθουσα καποια Χριστουγεννα (προφανως 😁 ), ακομα θυμαμαι ποσο γουσταρα οταν μπηκε η παρακατω υπεραρια, αφου με πηρε χαμπαρι η αλλη που ειχαμε παει μαζι και μου λεει : "Πω, σου αρεσε πολυ αυτο ετσι; "😁

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, manosx said:

 Το ειχα δει το ορατοριο των Χριστουγεννων σε αιθουσα καποια Χριστουγεννα (προφανως 😁 ), ακομα θυμαμαι ποσο γουσταρα οταν μπηκε η παρακατω υπεραρια, αφου με πηρε χαμπαρι η αλλη που ειχαμε παει μαζι και μου λεει : "Πω, σου αρεσε πολυ αυτο ετσι; "😁

 

Εγώ προσωπικά ανατριχιάζω. Ο μεγαλύτερος αδερφός μου κι ο γιός μου πάνε για κατούρημα...
Δεν θα κρίνω κανέναν για τις προσωπικές του επιλογές, αλλά θα "κλίνω" περισσότερο σε κάποιον που μπορεί να εκτιμήσει αυτό...
Ο γιός μου εντωμεταξύ είναι 23 και τον μεγάλωσα με Hammerfall και Blind Guardian οπότε σύντομα θα έρθει κοντά μου:
No description available.
(Με φωνή Βέγγου) Παιδίιιιιιιιιιιι μου!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Ωπ!! Για μισο! Ο Γιάννης έβγαζε λεφτά πολύ πριν τον Φήλιξ το "γάτο", γράφοντας σονάτες για τους "φραγκάτους" της εποχής (πόσο άλλαξαν τα πράγματα από τότε)...σονάτα του καφέ, σονάτα του τσαγιού κτλ...έβγαζε τα προς το ζην γράφοντας κανα δυο π@π@ριες τη βδομάδα (οι π@π@ριες του Γιάννη εντωμεταξύ είναι έτη φωτός μακρυά από τους επόμενους...). Τάιζε τη φαμίλια (20 παιδιά έκανε ο θεούλης με δυο γυναίκες) και αφού τους άφηνε χορτάτους αφουγκαρζόταν το σύμπαν. Τελικά δεν πήρε νόμπελ για την ανακάλυψη του ήχου που κυριαρχούσε πριν το Big Bang αλλά έμεινε στην ιστορία. Μας χάρισε δημιουργίες που τόσα χρόνια μετα, δεν έχουν ξεπεραστεί. Προσωπικά, την εποχή των Χριστουγέννων (για να μη ρίξω καντήλια στους πήθικους που ουρλιάζουν εκείνη την εποχή) βρίσκω καταφύγιο σε αυτό:

 

Να κάνω δήλωση συμμόρφωσης εδώ για να μην παρεξηγηθώ:

 

"Βλέπω Μπαχ; Τουμπεκί. Αρχηγού παρόντος πάσα αρχή παυσάτω. Ο μεγαλύτερος συνθέτης ΟΛΩΝ των εποχών, για εμένα. Ότι προτιμώ τις μπιρμπιλοκώλικες ενορχηστρώσεις των ρώσων από 1850-1920, και ταυτίζομαι περισσότερο, γιατί είμαι χλεμπονιάρης πανηγυρτζής που μου αρέσει το ντιριντάχτα, άλλο αυτό."

 

Ali Barout, Φρεβάρης 23

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Ali Barout said:

Να κάνω δήλωση συμμόρφωσης εδώ για να μην παρεξηγηθώ:

 

"Βλέπω Μπαχ; Τουμπεκί. Αρχηγού παρόντος πάσα αρχή παυσάτω. Ο μεγαλύτερος συνθέτης ΟΛΩΝ των εποχών, για εμένα. Ότι προτιμώ τις μπιρμπιλοκώλικες ενορχηστρώσεις των ρώσων από 1850-1920, και ταυτίζομαι περισσότερο, γιατί είμαι χλεμπονιάρης πανηγυρτζής που μου αρέσει το ντιριντάχτα, άλλο αυτό."

 

Ali Barout, Φρεβάρης 23

Ευχαριστώ φίλε! Άλλωστε ο αήμνηστος Χριστόδουλος Χάλαρης είχε πεί: "Η μουσική των δυτικών είναι τσελεμεντές, αλλά ο Μπάχ είναι ο αρχιμάγειρος".
Τώρα, εμείς ποιοί ήμαστε να το αμφισβητίσουμε αυτό;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

προτιμώ τις μπιρμπιλοκώλικες ενορχηστρώσεις των ρώσων από 1850-1920

 

 

Καλα ναι, οι ενορχηστρωσεις δεν ειναι το φορτε του, ακομα και στην εποχη του, που δεν ειναι και η τοπ εποχη για αυτα, αυτη που αναφερεις ειναι, ακομα και τοτε ομως ο Χεντελ π.χ. παιζει πολυ πιο εξυπνα μπαλα. Ο Μπαχ δεν συμβιβαζει τιποτα απο τις γραμμες, με αποτελεσμα το εξης:

 

11 λεπτά πριν, Pavloz είπε

Εγώ προσωπικά ανατριχιάζω. Ο μεγαλύτερος αδερφός μου κι ο γιός μου πάνε για κατούρημα...
 

 

 

 Ειναι δυσκολος ο ατιμος, για αυτο θεωρείται και ο "μουσικος των μουσικων." Ειναι δυσκολος και πνευματικα και ψυχικα, δεν συμβιβαζεται  για τον ακροατη. Ενω ο Χεντελ μπαινει και στον υμνο του Τσαμπιονς Λιγκ αμαλαχει ασουμε 😁

Επεξεργασμένο από manosx
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manosx είπε

ο Χεντελ π.χ. παιζει πολυ πιο εξυπνα μπαλα.

Ε βέβαια! Κοντσέρτι γκρόσσι... μιλάμε για χρυσές επιτυχίες.

 

Παμε Στα Κλαρινα / 72 Συρτα Καλαματιανα Τσιφτετελια Τσαμικα Γλεντι Μεχρι  Πρωιας Κορος Βασιλοπουλος : CD :: Studio 52

 

Πανευκολούρα, έξυπνα, πιασάρικα.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, manosx said:

 

 

Καλα ναι, οι ενορχηστρωσεις δεν ειναι το φορτε του, ακομα και στην εποχη του, που δεν ειναι και η τοπ εποχη για αυτα, αυτη που αναφερεις ειναι, ακομα και τοτε ομως ο Χεντελ π.χ. παιζει πολυ πιο εξυπνα μπαλα. Ο Μπαχ δεν συμβιβαζει τιποτα απο τις γραμμες, με αποτελεσμα το εξης:

 

 

 

 Ειναι δυσκολος ο ατιμος, για αυτο θεωρείται και ο "μουσικος των μουσικων." Ειναι δυσκολος και πνευματικα και ψυχικα, δεν συμβιβαζεται  για τον ακροατη. Ενω ο Χεντελ μπαινει και στον υμνο του Τσαμπιονς Λιγκ αμαλαχει ασουμε 😁

Α γειά σου...άμα έχεις ΚΟΧΟΝΑΣ, ακολούθα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσει που έχετε πιάσει όλους τους τέρατους και παίζετε μπαλίτσα.

Και ο Ιγκόρ ΘΕΟΣ, και ο Γιαννάκης, κλπ.

Συνεχίστε, το απολαμβάνω.

 

Μόνο προς θεού ρε παιδιά, μην πάει το θέμα πάλι στο ΠΑΣΟΚ, τις συντάξεις και την ακρίβεια.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου