Προς το περιεχόμενο

Διαβάζετε τους στίχους των αγγλόφωνων τραγουδιών;


Διαβάζετε τους στίχους των αγγλόφωνων τραγουδιών;  

26 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Αν ακούσετε ένα τραγούδι που σας αρέσει ψάχνετε να βρείτε τους στίχους;

    • Ναι - θα ψάξω να τους βρω
      11
    • Ναι - αλλά μόνο αν είναι εύκολα προσβάσιμοι πχ κάτω απο το βίντεο στο youtube
      4
    • Όχι - δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι στίχοι
      5
    • Όχι - γνωρίζω πολύ καλά αγγλικά και τους καταλαβαίνω εξ' αρχής
      6
  2. 2. Αν οι στίχοι δεν είναι εύκολα κατανοητοί ξοδεύετε χρόνο να σκεφτείτε/ αναζητήσετε στο internet την ερμηνεία τους;

    • Ναι - αφιερώνω χρόνο στο να σκεφτώ τι ήθελε να πει ο ποιητής
      14
    • Ναι αλλά ψάχνω απευθείας στο google να δω αν υπάρχει έτοιμη ερμηνεία
      3
    • Όχι - δεν με ενδιαφέρει να μάθω
      4
    • Πλάκα μου κάνεις ρε φίλε; Ποιος έχει χρόνο να ασχοληθεί;
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, noe13 είπε

Δε ξέρω τι σχέση έχετε μανοςχ-τρολλευ(η αλήθεια είναι ότι αρχίζω να ανησυχώ) αλλά αν και πιστεύετε ότι κατέχετε το πετράδι της γνώσης και της Σοφίας, στη πραγματικότητα 'ακούγεστε' σαν τους γέρους του μαπετ σοου


Στο ξαναειπα γραψτουςστα π@παρια σου, διαμαντια και μπριλαντια ειναι. Δεν χρειαζεται να ανησυχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, trolley είπε

Για ποιο πράγμα ανησυχείς; Μήπως τι;

Επίσης, πότε είπαν ψέμματα οι γέροι στο Μάπετ Σώου;

 

Είπε κανείς τπτ για ψέματα?επισης νομίζω εσύ κατηγορουσες τον dimsonic ότι μιλάει σαν να έχει την απόλυτη γνώση... 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noe13 είπε

επισης νομίζω εσύ κατηγορουσες τον dimsonic ότι μιλάει σαν να έχει την απόλυτη γνώση... 

Τον κατηγορούσα επειδή αφού άνοιγε ένα θέμα, μετά έμπαινε και έλεγε ότι δεν τον ενδιαφέρει η εξέλιξή του, ή ότι δεν εγκρίνει την εξέλιξή του, εν' πολλοίς ότι δεν τον ενδιαφέρει τι γράφεται. Οπότε, του είπα πως αυτό σημαίνει ότι δεν έχει μπει να συζητήσει αλλά να διδάξει.

 

Και βέβαια, το "κατηγορούσα" είναι πολύ βαρειά λέξη, δεν υπάρχει ποινικό Δίκαιο εδώ μέσα, και ακόμη και αν υπήρχε εγώ δεν έχω αρμοδιότητες.

 

Στον αντίποδα, εγώ παρακολουθώ τη συζήτηση, ενθαρρύνω τον αντίλογο και με ενδιαφέρει το τι γράφεται. Οπότε δεν έχεις δίκηο αγαπητέ Νώε.

-

Στην πραγματικότητα, επιχειρείς να με μέμψεις για το φερόμενο ως επηρμένο και απόλυτο ύφος μου. Το ακούω. Από επιχειρήματα (για το θέμα) τίποτε έχουμε;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Τον κατηγορούσα επειδή αφού άνοιγε ένα θέμα, μετά έμπαινε και έλεγε ότι δεν τον ενδιαφέρει η εξέλιξή του, ή ότι δεν εγκρίνει την εξέλιξή του, εν' πολλοίς ότι δεν τον ενδιαφέρει τι γράφεται. Οπότε, του είπα πως αυτό σημαίνει ότι δεν έχει μπει να συζητήσει αλλά να διδάξει.

 

Και βέβαια, το "κατηγορούσα" είναι πολύ βαρειά λέξη, δεν υπάρχει ποινικό Δίκαιο εδώ μέσα, και ακόμη και αν υπήρχε εγώ δεν έχω αρμοδιότητες.

 

Στον αντίποδα, εγώ παρακολουθώ τη συζήτηση, ενθαρρύνω τον αντίλογο και με ενδιαφέρει το τι γράφεται. Οπότε δεν έχεις δίκηο αγαπητέ Νώε.

-

Στην πραγματικότητα, επιχειρείς να με μέμψεις για το φερόμενο ως επηρμένο και απόλυτο ύφος μου. Το ακούω. Από επιχειρήματα (για το θέμα) τίποτε έχουμε;

Μάλλον η έπαρση δεν σε αφήνει να διαβάσεις προσεκτικά το θέμα... Την έχω γράψει τη γνώμη μου για ένα υποκειμενικό θεμα στο οποίο ο φίλος σου Μάνος κουνάει το δάχτυλο σε όσους δεν δίνουν βάση στους στίχους... Επίσης από τι βλέπω δεν είμαι ο μοναδικός που έχει αυτή την αποψη

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, noe13 είπε

Μάλλον η έπαρση δεν σε αφήνει να διαβάσεις προσεκτικά το θέμα...

Το θέμα λοιπόν είναι "υποκειμενικό" (η μόνιμη υπεκφυγη που χρησιμοποιεί κάποιος για να διατηρήσει λυσσαλέα την όποια άποψή του), αλλά εγώ (και ο manosx) δεν έχουμε δικαίωμα σε αυτή την υποκειμενικότητα. Είναι "υποκειμενικό" μέχρις του σημείου του να ενοχληθείς εσύ και δεν ξέρω ποιος άλλος. Ενδιαφέρουσα άποψη αυτή, θα σου έλεγα πως τη λένε επισήμως, αλλά θέλω να φάω ένα γιαούρτι με κυδώνι και θα κρυώσει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, noe13 είπε

Βαρέθηκα ήδη...

Δεν είμαστε εδώ για να σε διασκεδάζουμε.

Μπορείς να ακολουθήσεις τις οδηγίες του ThomaσSot, που φαίνεται σοβαρός άνθρωπος.

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μας ενοχλεί κάτι συγκεκριμένο σε κάποιον,τον αντιμετωπίζουμε σε αυτό ακριβώς το κάτι.Εάν δεν μπορούμε,το αφήνουμε να πάει στο διάολο και απλά δεν ασχολούμαστε.

 

Βαρεμάρες και παπάρια δεν βοηθούν σε τίποτα.

 

Πάμε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έγραψα ακριβώς τι με ενοχλεί αλλά ο συζητητής συνεχίζει στο ίδιο ύφος και έτσι η συζήτηση κάνει ατερμονους κύκλους... Αυτό λέγεται ιντερνετικη βαρεμάρα λοιπόν... 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noe13 είπε

Εγώ έγραψα ακριβώς τι με ενοχλεί αλλά ο συζητητής συνεχίζει στο ίδιο ύφος και έτσι η συζήτηση κάνει ατερμονους κύκλους... Αυτό λέγεται ιντερνετικη βαρεμάρα λοιπόν... 


Τωρα τον εσκισες.....🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου