Προς το περιεχόμενο

Διαβάζετε τους στίχους των αγγλόφωνων τραγουδιών;


Διαβάζετε τους στίχους των αγγλόφωνων τραγουδιών;  

26 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Αν ακούσετε ένα τραγούδι που σας αρέσει ψάχνετε να βρείτε τους στίχους;

    • Ναι - θα ψάξω να τους βρω
      11
    • Ναι - αλλά μόνο αν είναι εύκολα προσβάσιμοι πχ κάτω απο το βίντεο στο youtube
      4
    • Όχι - δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι στίχοι
      5
    • Όχι - γνωρίζω πολύ καλά αγγλικά και τους καταλαβαίνω εξ' αρχής
      6
  2. 2. Αν οι στίχοι δεν είναι εύκολα κατανοητοί ξοδεύετε χρόνο να σκεφτείτε/ αναζητήσετε στο internet την ερμηνεία τους;

    • Ναι - αφιερώνω χρόνο στο να σκεφτώ τι ήθελε να πει ο ποιητής
      14
    • Ναι αλλά ψάχνω απευθείας στο google να δω αν υπάρχει έτοιμη ερμηνεία
      3
    • Όχι - δεν με ενδιαφέρει να μάθω
      4
    • Πλάκα μου κάνεις ρε φίλε; Ποιος έχει χρόνο να ασχοληθεί;
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αρχικά έγραψες ότι δεν αποκτήσαμε ποτέ ροκ σκηνή..

 

Στις 3/3/2023 στις 9:36 ΠΜ, trolley είπε

Η κακή σχέση του έλληνα ροκ τραγουδοποιού με τους στίχους είναι ένας από τους διαρκείς λόγους που δεν αποκτήσαμε ποτέ ροκ σκηνή 

 

 

μετά σαν κάτι να είχαμε πριν 30χρόνια..

 

4 ώρες πριν, trolley είπε

Τριάντα χρόνια πριν, όμως.

 

τώρα κάτι Τρύπες, Σπαθιά,Κρίνα,Ενδελέχεια,Magic de Spell και ένα σωρό άλλες μπάντες,

μάλλον είναι έντεχνο ελαφρολαϊκό..

 

5 ώρες πριν, trolley είπε

Γιατί κύριε καθηγητά, ποιος την αναγνωρίζει;

Ενημερώστε μας, μη μας αφήνετε στο σκοτάδι.

 

Το κοινό πάντως, τελευταία φορά που κάποια μου είπε ότι ακούει ελληνικό ροκ, εννοούσε τελικά τους ΠΥΞ-ΛΑΞ. :) :) :) :) :) :)

 

Ποιους να ενημερώσω κύριε trolley;

Εκπροσωπείτε κάποια σέχτα αρνητών της ύπαρξης του ελληνικού ροκ ή μονάχα τον εαυτό σας;

 

Δεν έχεις βαρεθεί να είσαι εριστικός;

Λες και εγώ όταν γίνω πουρέιτζερ να γυρνάω στα φόρα και να ψάχνομαι για καυγάδες;

Tράτζικ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, manosx είπε

Ρε πστη, οι αλλοι εχουν led zeppelin, rolling stones, queen και το λουρι της μανας, και εμεις με τους τσακνηδες συζηταμε για σκηνη, ενταξει κυριοι, εχουμε σκηνη, σκηνη σε φαση τσαντιρι, το τσαντιρι της ελληνικης ροκ, ΟΚ, παμε παρακατω.

 

Μια χαρά σκηνή ανέπτυξε η Ελλάδα τηρουμένων των αναλογιών και των κοινωνικών συνθηκών.

Οι άλλοι είχαν πρόσβαση σε μουσικά όργανα, πλήρη ελευθερία ιδεών,woodstock,κ.λ.π.

και Ελλάδα είχες χούντα και είχες βγει από δεκαετίες πάσης φύσεως καταστροφής και ταλαιπωρίας.

 

Όσοι ανέφερες είχαν και το πλεονέκτημα των αγγλικών και όχι να προσπαθούν να κάνουν ροκ στη γλώσσα τους,με ότι συνεπάγεται αυτό.

 

Η ελληνική ροκ διαμόρφωσε μια ολόκληρη γενιά,έβαλε μουσικά όργανα σε χέρια εφήβων,έδωσε δημιουργικό διέξοδο.

 

Επίσης όπως αναφερθηκε και πριν, χώρες με πολλαπλάσιο πληθυσμό και πιο πρόσφορες κοινωνικές συνθήκες,έχουν παράξει ελάχιστα σε σχέση με την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιρνετε προσωπικα ρε παιδια, το παιρνετε προσωπικα.

 

 Εγω λατρευω την κλασσικη ωραια; Δηλαδη τι να πω, οτι υπαρχουμε στο χαρτη, και η ελληνικη κλασσικη μουσικη; Που δεν εχει η ελληνικη ροκ σκαλκωτα ετσι; Να το ξεκαθαρισουμε αυτο, δεν υπαρχει γκρουπ "Σκαλκωτας", ουτε ο παυλος ουτε κανεις, διοτι ναι ο παυλος σαν τραγουδιστης θεος, και σαν στιχοι θεος, ΑΛΛΑ δεν ειναι οι παραγωγες του στο επιπεδο της αγγλιας, ουτε σαν ηχος, ουτε σαν ενορχηστρωση, ουτε τιποτα, δε φταιει αυτος, ειναι ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ, θελει υποδομη, και οι λεπτομεριες ακομα και στο καθεαυτο μουσικο περιεχομενο μετρανε, και μετρανε και ΠΟΛΥ, πιο πολυ ΑΠΟ ΟΛΑ. Οχι στην ουσια της ετσι; Οχι το songwriting, αλλα αν θελει το κεντηματακι της, να βαλουμε και κανα σεμεδακι εδω και τετοια, θα φαει τελος παντων και ενα σιδερωματακι απο τους ανθρωπους με τα λευκα, τα πεμπτα σκαθαρια ρε παιδακι μου, ΑΥΤΟΙ ειναι παραγωγοι- εργοδηγοι, ολιστικη προσεγγιση, δεν ειναι να βγαινει η παραγωγαρα της ελλαδας, που ειναι μεγαλο κεφαλαιο και δεν το συζητω, και να λεει με εμαθαν οι ξενοι να γραφω ντραμς το ενενηνταφευγα, καληνυχτα μαργαριτα καληνυχτα μαργαρω.

 

 Λοιπον ο σκαλκωτας δε χρειαζεται ουτε βιομηχανια ουτε σιδερωματακι ουτε τιποτα, ηταν γκουρου απο μονος του. ΑΛΛΑ και τι να λεει ο σκαλκωτας ρε παιδια και τι να λεει. Οταν ο μπαχ και ο χεντελ εγραφαν ελλαδα δεν υπηρχε ΚΑΝ, και οταν ο μπετοβεν εγραφε την ενατη, και εφτανε η φαση της περουκας στο πικ της, εδω εγραφε ο ανταποκριτης ο ξενος "ο προεδρος της συνελευσης των ελληνων φοραει τσαρουχια, φουστανελα και απο πανω το ευρωπαικο κοστουμι, κωμικοτερο θεαμα δεν εχω δει."

 

 Ετσι και με το ροκ, οταν ηταν στο πικ του εμεις ειχαμε ΧΟΥΝΤΑ, και πηγαινες στη ρομ συναυλια και βγαιναν οι τσοιμπα ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΠΑΓΑΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ, πιο ροκ και ξεροκ, οι αλλο εκαναν γουντστοκ και αλλαζαν τον κοσμο, και εδω ερχοταν κανα γκρουπ να παιξει και εμεις ΔΕΡΝΑΜΕ τον κοσμο, λες και το ροκ ειναι ξερω γω ο τσεγκεβαρας, για αυτο το εχουν υιοθετησει και οι τσεγκεβαρες.

 

 Τι δεν καταλαβαινετε, να σας το εξηγησω.

 

 Και αφηστε τη δεκαετια του 90, οταν εδω πηγε οντως να γινει mainstream, οπως ειναι και εξω δηλαδη, το πικ ειχε σβησει εξω, ο μπαχ του ροκ και ολης της μοντερνας ποπ, ροκ, μεταλ, jungle ηλεκτρονικης ( !)  και δεν μπορειτε να φανταστειτε τι αλλο, λοιπον ο Μπαχ ειναι οι beatles και οι ενατη το wall των floyd.

 

 Ok, αυθαιρετο το wall, βαλτε κατι αλλο εκει, για τους beatles δεν το συζητω. Η φαση οπως και να εχει ειχε τελειωσει το 90φευγα, ουτε μπαφους ουτε πακια ουτε κοκα κολα πουλαγε το συστημα, το γυρισε στη ρουχλα και ειχε γινει η φαση δεν μπορουμε να παρουμε τα ποδια μας, παρακμη μεχρι τελικης πτωσεως, και θυμηθηκαμε εμεις το λιωμενο παγωτο, διοτι βλεπεις εφυγε η δεκαετια του 80 που εβλεπε ο τσεος κοτσιδα πανω σε μηχανη και εβγαζε το γκλοπ, μας ειχε ξεβλαχεψει ο κωστοπουλος πλεον βλεπετε.

 

 Ροκ στην ελλαδα, κολοκυθια με τη ριγανη, κλασσικη στην ελλαδα, κωμικο το θεαμα, ποπ στην ελλαδα, βεβαια πως, οι αλλοι εβγαζαν madonna και μαικλ τζακσον, και εμεις ειχαμε λεπα και λειντι αντζι, γιατι αυτους ειχαμε, μη μου ξεθαψει κανεις τις μαιμουδιες του τοτε, οι δημοφιλεις στην ελλαδα τοτε ηταν  ο παπαγαλος και η λαιδη, μην το κανουμε και το ποπ underground, γιατι πια θα ειμαστε γελιοι.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kanimothrios είπε

 

Αρχικά έγραψες ότι δεν αποκτήσαμε ποτέ ροκ σκηνή..

 

 

 

μετά σαν κάτι να είχαμε πριν 30χρόνια..

 

 

τώρα κάτι Τρύπες, Σπαθιά,Κρίνα,Ενδελέχεια,Magic de Spell και ένα σωρό άλλες μπάντες,

μάλλον είναι έντεχνο ελαφρολαϊκό..

 

 

Ποιους να ενημερώσω κύριε trolley;

Εκπροσωπείτε κάποια σέχτα αρνητών της ύπαρξης του ελληνικού ροκ ή μονάχα τον εαυτό σας;

 

Δεν έχεις βαρεθεί να είσαι εριστικός;

Λες και εγώ όταν γίνω πουρέιτζερ να γυρνάω στα φόρα και να ψάχνομαι για καυγάδες;

Tράτζικ..

 

Κοίτα, κάνεις μερικά λάθη. Θα σου εξηγήσω ποια είναι για να είμαστε στην ίδια σελίδα.

 

Πρώτον, ναι τώρα είμαι 57 ετών, αλλά αυτά τα γράφω και τα λέω (ειδικά το δεύτερο) από τα 35, στο noiz και σε παρέες. Οπότε δεν είναι γεροντικό το φαινόμενο, ούτε άλλωστε είναι και κανένα μυστικό ότι διαφωνώ με αρκετούς συνφορουμίτες για διάφορα θέματα. Επίσης, δε "γυρνάω" στα φόρα, ούτε έχω συμμετέχει ποτέ σε άλλο μουσικό τέτοιο.

 

Δεύτερον, οι μουσικοί που αναφέρεις και όλοι όσοι δεν αναφέρεις  (και τους οποίους εσύ ανακάλυψες κατόπιν εορτής - αυτό υποθέτω αφού επικαλείσαι ότι είσαι νεότερός μου), ούτε έδρασαν την ίδια περίοδο, ούτε είχαν κοινές αναφορές, ούτε ανέβηκαν μαζί σε οποιοδήποτε πάλκο, ούτε τίποτε άλλο που σηματοδοτεί την ύπαρξη "σκηνής" όπως την εννοούμε για όλο τον υπόλοιπο μουσικό πλανήτη. Εκτός αυτού, κανά δύο (από αυτούς που έγραψες, από άλλους πολύ-πολύ περισσότεροι) ήταν φίλοι μου και συνεργάτες (έχω φτιάξει τα εξώφυλλα δύο ελληνικών "ροκ" δίσκων), οπότε έχω άμεση επίγνωση γεγονότων και πεπραγμένων.

 

Τρίτον, επειδή ρωτάς ποιον άλλο εκπροσωπώ, παρ' ότι δε σκέπτομαι τον εαυτό μου σαν "εκπρόσωπο", η αλήθεια είναι ότι η ερώτησή σου σηκώνει πολύ πλάκα, διότι μιλάμε για ένα θέμα που αγνοεί πλήρως το 99,9999% του κοινού, οπότε για να σου κάνω τη χάρη, ας πούμε ότι εκπροσωπώ αυτούς. Ελπίζω ότι είναι αρκετοί.

 

Τέταρτον, θα σου πω ακριβώς τι θα κάνεις όταν θα φτάσεις στην ηλικία μου: ότι κάνεις και τώρα, δηλαδή θα φαντασιώνεσαι ότι υπάρχει κάτι, και μάλλον θα φαντασιώνεσαι ότι είσαι/ήσουν και εσύ μέρος αυτού του "κάτι", αν όχι δια ζώσης (γράφεις πως ζεις σε άλλη χώρα), σίγουρα εν' πνεύματι. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό, ο καθένας με τις αναμνήσεις του και ιδιαίτερα με τις φαντασιώσεις του (και εγώ επίσης), αλλά μην έχεις δημόσιες αυταπάτες, δεν είμαστε όλοι "θύματα" των online περιοδικών που αρθρογραφούν συνομήλικοί σου, βαυκαλιζόμενοι πως αυτό τους κάνει σχετικούς.

 

Bonus: όχι, δεν έχω βαρεθεί να γίνομαι "εριστικός", διότι απλώς δεν είναι δική ευθύνη το ότι κάποιος μπορεί να εκνευρίζεται με όσα διαβάζει. Και εγώ διαφωνώ με άλλους, επί είκοσι χρόνια δεν έχω κατηγορήσει κανέναν για εριστικότητα, απλώς αν διαφωνώ (και θέλω να απαντήσω), απαντώ. Σου προτείνω να το κάνεις και εσύ, όπου αντί για επιχειρήματα, κάνεις συρραφή από σχόλιά μου σε ποστ τρίτων, νομίζοντας ότι αυτό στοιχειοθετεί τοποθέτηση.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπαχ, μπετοβεν, μπητλσ, πινκ φλουντ, ΑΡΡΗΚΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, εκει ειναι το κλειδι ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΔΙΑΦΩΤΙΣΜΟΣ- ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, φοραγανε ΠΕΡΟΥΚΕΣ κυριοι,που πατε χωρις την ΠΕΡΟΥΚΑ ΣΑΣ, με το φεσι θα μπειτε, αμ δε σφαξανε, και πηδατε τις μαντρες, μπας και βγαλετε ροκ τωρα που πεθανε, και μπας και προλαβετε το τρενο με τις μοντερνες προσεγγισεις στα 40, ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

 

 

 Και δυο κομματια απο τους μπαχ του ροκ, και την εννατη του ροκ, μπας και καταλαβετε τι παιζει.

 

 

 

 

 

 Ρε βαλτε ολους τους μαχαιριτσες και τον αλλο με τη μυτη, επι χιλια σας το δινω, καμια ελπιδα. Οχι τιποτα αλλο, μην παμε στο γκαλιτλντεχνοικω και το τσεγκεβαρα, ΕΧΕΙ ΑΠΛΩΣΕΙ ο ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΕΝΑ ΕΡΓΟΧΕΙΡΟ, ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΠΕΡΟΥΚΑΣ, που ειπαμε, διωχνει μακρυα την καλαμπορτζια και το στο γονατο, πισω καφροι, oh yes, everything in greece is arpa colla

 

 Παραδειγμα δυο, απο την ενατη του ροκ

 

 

 

 Δεν εχω λεει την κιθαρα του beck, και την κιθαρα του gilmour, ρε ποια κιθαρα, αστε την κιθαρα, ασε και τη συμφωνικη, παρε ενα gm module του πεταματου, βαλε μεσα το κομματι, και αν δεν ανατριχισεις να με φτυσεις, γιατι εχει βαλει μεσα το πλεκτο ο μιχαλακης ο καμενος, ΜΕ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΠΕΡΟΥΚΑΣ, που σε παει και με το ρολαντ τον καμβα στον εβδομο ουρανο.

 

 Σας το ειπα, να ξερετε τι αφηνετε πισω κε την μοντερνα προσεγγιση, ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΦΗΝΕΤΕ, τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, trolley είπε

 

Κοίτα, κάνεις μερικά λάθη. Θα σου εξηγήσω ποια είναι για να είμαστε στην ίδια σελίδα.

 

Πρώτον, ναι τώρα είμαι 57 ετών, αλλά αυτά τα γράφω και τα λέω (ειδικά το δεύτερο) από τα 35, στο noiz και σε παρέες. Οπότε δεν είναι γεροντικό το φαινόμενο, ούτε άλλωστε είναι και κανένα μυστικό ότι διαφωνώ με αρκετούς συνφορουμίτες για διάφορα θέματα. Επίσης, δε "γυρνάω" στα φόρα, ούτε έχω συμμετέχει ποτέ σε άλλο μουσικό τέτοιο.

 

Δεύτερον, οι μουσικοί που αναφέρεις και όλοι όσοι δεν αναφέρεις  (και τους οποίους εσύ ανακάλυψες κατόπιν εορτής - αυτό υποθέτω αφού επικαλείσαι ότι είσαι νεότερός μου), ούτε έδρασαν την ίδια περίοδο, ούτε είχαν κοινές αναφορές, ούτε ανέβηκαν μαζί σε οποιοδήποτε πάλκο, ούτε τίποτε άλλο που σηματοδοτεί την ύπαρξη "σκηνής" όπως την εννοούμε για όλο τον υπόλοιπο μουσικό πλανήτη. Εκτός αυτού, κανά δύο (από αυτούς που έγραψες, από άλλους πολύ-πολύ περισσότεροι) ήταν φίλοι μου και συνεργάτες (έχω φτιάξει τα εξώφυλλα δύο ελληνικών "ροκ" δίσκων), οπότε έχω άμεση επίγνωση γεγονότων και πεπραγμένων.

 

Τρίτον, επειδή ρωτάς ποιον άλλο εκπροσωπώ, παρ' ότι δε σκέπτομαι τον εαυτό μου σαν "εκπρόσωπο", η αλήθεια είναι ότι η ερώτησή σου σηκώνει πολύ πλάκα, διότι μιλάμε για ένα θέμα που αγνοεί πλήρως το 99,9999% του κοινού, οπότε για να σου κάνω τη χάρη, ας πούμε ότι εκπροσωπώ αυτούς. Ελπίζω ότι είναι αρκετοί.

 

Τέταρτον, θα σου πω ακριβώς τι θα κάνεις όταν θα φτάσεις στην ηλικία μου: ότι κάνεις και τώρα, δηλαδή θα φαντασιώνεσαι ότι υπάρχει κάτι, και μάλλον θα φαντασιώνεσαι ότι είσαι/ήσουν και εσύ μέρος αυτού του "κάτι", αν όχι δια ζώσης (γράφεις πως ζεις σε άλλη χώρα), σίγουρα εν' πνεύματι. Δεν έχω πρόβλημα με αυτό, ο καθένας με τις αναμνήσεις του και ιδιαίτερα με τις φαντασιώσεις του (και εγώ επίσης), αλλά μην έχεις δημόσιες αυταπάτες, δεν είμαστε όλοι "θύματα" των online περιοδικών που αρθρογραφούν συνομήλικοί σου, βαυκαλιζόμενοι πως αυτό τους κάνει σχετικούς.

 

Bonus: όχι, δεν έχω βαρεθεί να γίνομαι "εριστικός", διότι απλώς δεν είναι δική ευθύνη το ότι κάποιος μπορεί να εκνευρίζεται με όσα διαβάζει. Και εγώ διαφωνώ με άλλους, επί είκοσι χρόνια δεν έχω κατηγορήσει κανέναν για εριστικότητα, απλώς αν διαφωνώ (και θέλω να απαντήσω), απαντώ. Σου προτείνω να το κάνεις και εσύ, όπου αντί για επιχειρήματα, κάνεις συρραφή από σχόλιά μου σε ποστ τρίτων, νομίζοντας ότι αυτό στοιχειοθετεί τοποθέτηση.

 

Σε διαβάζω πολλά χρόνια και ακόμη και στα ποστ σου που συμφωνώ, έχεις μια έπαρση και προκλητικότητα, που δεν ξέρω από που πηγάζει.

Ωραία, είσαι μια 5ετία μικρότερος από τους γονείς μου.

Απλά ήθελα να πιστεύω ότι ο άνθρωπος γίνεται πιο ήπιος με το πέρασμα του χρόνου.

Προφανώς,δε συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Ναι, τους ανακάλυψα κατόπιν εορτής, πολλούς τους είδα και live,αλλά το πιο σημαντικό,

είδα πόση επίδραση είχαν σε εμένα και στον περίγυρό μου.

Αφού έχεις επίγνωση γεγονότων και πεπραγμένων, θα ξέρεις και ότι οι Τρύπες και τα Σπαθιά,

έχουν ανέβει στο ίδιο πάλκο, π.χ. στο Rockwave του 1998.

Ότι πολλά από αυτά τα συγκροτήματα και συνυπήρχαν και συνέδρασαν.

Έχουν παίξει και μαζί σε διάφορα φεστιβάλ.

Επίσης ξέρεις ας πούμε και τι κοινές αναφορές μπορεί να έχουν τα Μωρά στη Φωτιά με τα Ξύλινα Σπαθιά.

Μπορώ να σου γράφω σεντόνια,απλά θα σου πω ότι όλα τα παραπάνω, είναι κοινή γνώση που πηγάζει όχι από λαϊκές αφηγήσεις και προσωπικές απόψεις, αλλά από τη δισκογραφία,γνωστές συναυλίες, οπτικοακουστικά μέσα,κ.λ.π.

 

Είναι μεγάλο λογικό άλμα, να βγαίνεις και να αναιρείς όλα αυτά.

Οι ισοπεδωτικές και ακραίες απόψεις, είναι δείγμα κοινωνικής απόκλισης, όποιο θέμα και αν αφορούν αυτές.

Καμία πρωτοπορία δεν υπάρχει στα άκρα.

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αρα παιδι μου 😁 δεν εισουν στο ξυλο που επεσε στο λυκαβητο με τους Τρυπες. ΚΑΛΥΤΕΡΑ, μιλαμε ΓΙΑ ΤΟ ΞΥΛΟ, ουτε στους slayer στον Πειραια δεν επεσε τοσο, ευτυχως ημουν και στα ντουζενια μου, και εσωσα ενα φιλαρακι μικροκαμωμενο που ειχε πεσει στα τεσσερα μεσα στο μπαχαλο, θα τον τσαλαπατουσαν, σα σακι τον σηκωσα με ενα χερι, ειμαι λιγο μπαμπατσικος.

 

 Λοιπον, ωραιες, που λεει ο λογος, αναμνησεις, ΑΛΛΑ κοιτα το southpark, μολις λιγα χρονια μετα

 

 

 

 

 

 Ειχε χαθει το τρενο, το χασαμε το κορμι πατριωτη, περσινα ξινα σταφυλια, μπουμερ καταστασεις, τιποτα σε bad bunny εχετε;

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λοιπόν, σιγα σιγα συνερχομαι απο τα Ταμπη, μια εικονα που περιμενα απο το 2005, αλλα οταν τελικα εγινε (μαθηματικα βεβαιο οτι θα γινοταν ) με συγκλονισε, και θα τελειωσει η λογοδιαρροια, και ζηταω συγγνωμη.

 

 

 Λοιπον οτι ειπα και εδω και στον αλλο αμοιρο με τα μαθηματα ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΒΑΘΟΣ, τα ειπα στυλ αλεφαντου, αλλα κακως, οσοι λενε την αληθεια απο 9 χωρια τους διωχνουν.

 

 Οσοι καταλαβαν, καταλαβαν.

 

 

 Ο trolley λοιπον, ετσι σαν επιλογο, ειπε κατι πολυ σοφο καπου: Δεν καταλαβαν οι ελληνες ροκαδες το πανκ, δεν το καταλαβαν, Και ο σκοπος ηταν να καταλαβουν τοτε, στην εποχη του.

 

 Εγω που ειμουν λιγο πιο μετα, μου το φορεσανε με το thrash, που ειναι metal με πανκ μαζι, και εβγαιναν οι anthrax στο παντρεμενοι με παιδια, και οι metallica στο mtv.

 

 Λοιπον, σαν κλεισιμο: Θα πατε να δειτε το southpark, ω ναι, το southpark, με το επισοδιο die hippie die. Μην μπερδευεστε λοιπον, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΑΝΚΣ θα ηταν οι τρυπες, να παιζουμε slayer και να μακελευουμε τους χιπις, μην μπερδευεστε γιατι δεν εχετε παρει χαμπαρι, να τον ακουτε τον τρολλευ ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι σχέση έχετε μανοςχ-τρολλευ(η αλήθεια είναι ότι αρχίζω να ανησυχώ) αλλά αν και πιστεύετε ότι κατέχετε το πετράδι της γνώσης και της Σοφίας, στη πραγματικότητα 'ακούγεστε' σαν τους γέρους του μαπετ σοου

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, noe13 είπε

η αλήθεια είναι ότι αρχίζω να ανησυχώ

Για ποιο πράγμα ανησυχείς; Μήπως τι;

Επίσης, πότε είπαν ψέμματα οι γέροι στο Μάπετ Σώου;

 

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου