Προς το περιεχόμενο

Crazy Tube Curcuits: Χρήστος Νταϊφώτης (συνέντευξη)...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Πώς θα σας φαίνονταν αν μαθαίνατε ότι ο ήχος από τις κιθάρες από τα πιο δημοφιλή συγκροτήματα σε ολόκληρο τον κόσμο, όπως είναι οι Aerosmith, o Μπίλι Γκίμπονς των ZZ Top, ο γιος του Bob Marley και πολλοί άλλοι ρυθμίζεται από τους προενισχυτές που κατασκευάζει ένας Έλληνας στον Βύρωνα;
Περισσότερα στο epixeiro.gr.

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπράβο του, έκανε τη " τρέλα" του επιτυχημένη επιχείριση  :D

Και στα δικά μας ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλια (και βάλε) μπράβο!!!

 

Όλο αυτό το ξεκίνησα συνέβει τυχαία, όταν το 2000 έπαιζα σε μία μπάντα και ήθελα να βγάλω κάποιους συγκεκριμένους ήχους. Μάλιστα, μου άρεσε πολύ ένας ήχος που έβγαζε η κιθάρα του Βrian May, τoυ κιθαρίστα των Queen. Τότε, πειραματίστηκα να φτιάξω ένα πετάλι, που αντιλαμβανόμουν ότι χρησιμοποιούσε αυτός, για να βγάλει τον ήχο του. Τις πρώτες 2-3 φορές απέτυχα, όπως ήταν αναμενόμενο. Σιγά σιγά όμως μου μπήκε το μικρόβιο, άρχισα να διαβάζω σχετικά με την κατασκευή πεταλιών και να ασχολούμαι πολλές ώρες με αυτό. Ξεκίνησα λοιπόν να φτιάχνω προενισχυτές για φίλους και για τους φίλους των φίλων μου...

 

χαχα... κάπως έτσι έκανα κι εγώ (και πολλοί άλλοι φαντάζομαι), αλλά δεν έκανα αυτό:

 

...και σιγά σιγά άρχισα να ασχολούμαι καθαρά επαγγελματικά με αυτό

 

 

Εύγε Χρήστο!

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική γνώμη: ο Χρήστος δεν τα κατάφερε επειδή μπλα μπλα μπλα μεράκι μπλα μπλα δαιμόνιο της φυλής μπλα μπλα τώρα με το ίντερνετς μπλα μπλα. Φυσικά όλα αυτά υπήρχαν στο κάδρο, αυτό έλειπε, να φτιάξεις παγκόσμιο πελατολόγιο χωρίς δουλειά.

Το θέμα όμως είναι ότι το προϊόν ήταν/είναι και γαμώ.

Όταν, εκτός από εμάς "του χωριού", το είδανε κι άλλοι, οι "αναρριχήσεις" έγιναν ψηλότερες.

Μακάρι να συνεχίσει ανοδικά.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα, θεωρω το splash mk3 απο τα πιο μουσικα reverb που εχω ακουσει (το χω ξαναγραψει εδω σε αναλογο θεμα). Τα πεταλια του Χρηστου διακρινονται γιατι ξεφευγουν απο αυτο που κανει το 80% των μικρων κατασκευαστων, δηλαδη απλως αναπαραγωγη γνωστων κυκλωματων με μικρες τροποποιησεις. Νομιζω οτι οι μικροι κατασκευαστες, μεταξυ των οποιων και καποιες προσπαθειες απο Ελλαδα, ανεβαινουν σιγα σιγα χαριν και των πλεονεκτηματων του διαδικτυου.

 

Μπραβο Χρήστο, μπράβο Brian :)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τα σχόλια των Earendil & AudDriv. Η ποιότητα στο προϊόν, η μοναδικότητα και η καινοτομία είναι χαρακτηριστικά όλων των πεταλιών του Χρίστου. Τα πετάλια του είναι εξαιρετικά και με κάνει να ντρέπομαι το γεγονός ότι δεν έχω πετάλι του στο board μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να προσθέσω μιας κι εχω συνεργαστεί λίγο μαζί του και μ έχει εξυπηρετήσει ΠΑΝΤΑ χωρίς δισταγμό , ότι ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ χαρακτήρας και low profile!!!

Και σ ανώτερα του εύχομαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός επαγγελματίας. Στη μία επαφή που είχα μαζί του με εξυπηρέτησε με τον καλύτερο τρόπο και σε θεματάκι δυσκολούτσικο.

facebook.com/needband

needband.net needband.bandcamp.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου