Προς το περιεχόμενο

Crazy Tube Curcuits: Χρήστος Νταϊφώτης (συνέντευξη)...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βέβαια δεν τα λες και φτηνά ή προσιτά και αυτό είναι ένα θέμα που θα πρέπει να το δει με τον κινέζικο ανταγωνισμό.

 

Προσωπικά δε νομίζω ότι ανταγωνίζεται την Άπω Ανατολή, ούτε η CTC ούτε οποιαδήποτε άλλη boutique φίρμα.

 

Ποιός το θυμάται όμως;

 

Όσοι ήμασταν στην έκθεση το θυμόμαστε σίγουρα. Αλλά σε τελική ανάλυση και ο Γιάννης (JAM) και ο Χρήστος (CTC) "δικοί μας" ήταν, παλαιόθεν...

Ο npap δε τα θυμάται καλά...  :-*

Τη Δευτέρα διαγώνισμα Noiz, κεφάλαια 2006 - 2008. :D ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς

Τα παιδιά αυτά (διάβασα τη συνέντευξη) κατασκευάζουν το κύκλωμα ή όλο το πετάλι (κουμπιά – κουτί κ.λ.π).

Θέλω να πω π.χ. στο black magic τα κουμπιά (knobs) π.χ. είναι ιδιοκατασκευή τους  ή τα αγοράζουν και τα συναρμολογούν .

Όχι ότι έχει καμία σημασία, απλά μου γεννήθηκε η απορία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο npap δε τα θυμάται καλά...  :-*

Τη Δευτέρα διαγώνισμα Noiz, κεφάλαια 2006 - 2008. :D ;)

 

βρε σκασμένα επειδή ακριβώς θυμάμαι (και γνωρίζω τις ευαισθησίες ειδικά του συνγέροντά μου), λέω μήπως πρέπει να καθιερωθεί και μια "κατηγορία" για μια πιο συστηματική προσέγγιση...  :P ;D :-*

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς

Τα παιδιά αυτά (διάβασα τη συνέντευξη) κατασκευάζουν το κύκλωμα ή όλο το πετάλι (κουμπιά – κουτί κ.λ.π).

Θέλω να πω π.χ. στο black magic τα κουμπιά (knobs) π.χ. είναι ιδιοκατασκευή τους  ή τα αγοράζουν και τα συναρμολογούν .

Όχι ότι έχει καμία σημασία, απλά μου γεννήθηκε η απορία.

 

 

Η απαντηση είναι η ιδια με αυτή που θα εδινες εσυ σε εναν πελάτη σου αν σε ρωταγε αν κατασκευαζεις εσυ ο ιδιος το χαρτι και το μελανι με το οποιο φτιάχνεις και υπογραφεις τα νομικα σου εγγραφα :-)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα καλά λόγια.

 

Η "τρέλα" αυτή σίγουρα εξελίχθηκε και μέσω του noiz και της συμμετοχής στο θεματικό "Made in Greece" περίπτερο του noiz  στη Music World Expo .

Στην έκθεση αυτή γνώρισα πολλά μέλη του noiz από κοντά και με κάποιους έχω κρατήσει ακόμα επαφές ή και συνεργάζομαι.

 

Όσοι ήμασταν στην έκθεση το θυμόμαστε σίγουρα. Αλλά σε τελική ανάλυση και ο Γιάννης (JAM) και ο Χρήστος (CTC) "δικοί μας" ήταν, παλαιόθεν...

 

Και παραμένουμε... παρακολουθούμε συχνά, απλά γράφουμε σπάνια  ;)

 

 

Εγώ δεν κατάλαβα ακριβώς

Τα παιδιά αυτά (διάβασα τη συνέντευξη) κατασκευάζουν το κύκλωμα ή όλο το πετάλι (κουμπιά – κουτί κ.λ.π).

Θέλω να πω π.χ. στο black magic τα κουμπιά (knobs) π.χ. είναι ιδιοκατασκευή τους  ή τα αγοράζουν και τα συναρμολογούν .

Όχι ότι έχει καμία σημασία, απλά μου γεννήθηκε η απορία.

 

Η απαντηση είναι η ιδια με αυτή που θα εδινες εσυ σε εναν πελάτη σου αν σε ρωταγε αν κατασκευαζεις εσυ ο ιδιος το χαρτι και το μελανι με το οποιο φτιάχνεις και υπογραφεις τα νομικα σου εγγραφα :-)

 

 

 

Νομίζω δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα. Αναλαμβάνουμε την ηλεκτρονική σχεδίαση των κυκλωμάτων της CTC καθώς και κάποιων άλλων ελληνικών και ξένων εταιρειών του χώρου αλλά δεν κατασκευάζουμε τις αντιστάσεις, τους πυκνωτές, τα ποτενσιόμετρα κλπ. Τις περισσότερες πρώτες ύλες τις επιλέγουμε και τις αγοράζουμε από τα αντίστοιχα εργοστάσια ή προμηθευτές.

 

 

Δεν το'ξερα ότι είναι ΣΕΜΦίτης. Άρα δε θα'ναι πάνω από 36 χρονών. Όπως και να'χει, μπράβο και εις ανώτερα.

 

 

 

Φάντασμα ΣΕΜΦίτης θες να πεις...  ;D

 

 

 

 

PS: Η αλήθεια είναι πώς όταν διάβασα την πρώτη παράγραφο του άρθρου "έτρεχα να κρυφτώ" και ζήτησα ανεπιτυχώς να διορθωθεί αλλά μετά συνειδητοποίησα πως ...

 

η αρθρογράφος, γνωρίζει λιγότερα από μουσική τεχνολογία, από ότι εγώ κι εσύ μαζί για το υπόστρωμα του make up της... οπότε μάλλον πρέπει να μαστε και ευτυχείς που η συνέντευξη δεν περιορίστηκε αυστηρά γύρω από το μπορδοροδοκόκκινο του Magnifier ας πούμε...  :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αναλαμβάνουμε την ηλεκτρονική σχεδίαση των κυκλωμάτων της CTC καθώς και κάποιων άλλων ελληνικών και ξένων εταιρειών του χώρου αλλά δεν κατασκευάζουμε τις αντιστάσεις, τους πυκνωτές, τα ποτενσιόμετρα κλπ. Τις περισσότερες πρώτες ύλες τις επιλέγουμε και τις αγοράζουμε από τα αντίστοιχα εργοστάσια ή προμηθευτές.

 

 

 

I see. Μπράβο σας λοιπόν και καλή συνέχεια , σας το εύχομαι ειλικρινά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου