Προς το περιεχόμενο

Δεν κοιμαμαι...Gypsy swing


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειτα απο τα instrumental σε Gypsy style, σειρα εχουν καποιες διασκευες swing τραγουδια με δικο μου ελληνικο στοιχο. Γενικα πειραματιζομε με το ειδος και θελω την αποψη σας. Η ηχογραφηση ειναι απλη και απειραχτει !!! :) Το τραγουδι λοιπον που θα ακουσετε ειναι τον Big Bad Voodoo Daddy και το I am not sleeping. Εχω κρατησει την μουσικη και την ονομασια το τραγουδιου...οι στιχοι ειναι ασχετοι με αυτους που υπαρχουν στο κανονικο τραγουδι. Καλη ακροαση,καθε σχολιο δεκτο αρκει να ειναι θετικο !!!  ;D ;D

Δεν_κοιμαμαι_voice.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου άρεσε πάρα πολύ. Μιας και δεν ήξερα και το κομμάτι το αντιμετωπίζω σαν δικό σου (και πάω τώρα να βρω το αυθεντικό)

Οι στίχοι βιωματικοί;  ;D

Η μουσική ως συνήθως εξαιρετική.

Αν έπρεπε να βρω κάτι αρνητικό θα ήταν στον τρόπο που τραγουδάς. Ενώ έχεις καλή φωνή, δεν έχεις τεχνική και στις μεταβάσεις σε μεγάλα διαστήματα (όπου και πρέπει να χρησιμοποιήσεις πιο ψηλή ή χαμηλή φωνή) δεν τοποθετείς καλά τη φωνή σου με αποτέλεσμα να ακούγεται σαν να τραγουδάς ή από τη μύτη ή το λαιμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου άρεσε πάρα πολύ. Μιας και δεν ήξερα και το κομμάτι το αντιμετωπίζω σαν δικό σου (και πάω τώρα να βρω το αυθεντικό)

Οι στίχοι βιωματικοί;  ;D

Η μουσική ως συνήθως εξαιρετική.

Αν έπρεπε να βρω κάτι αρνητικό θα ήταν στον τρόπο που τραγουδάς. Ενώ έχεις καλή φωνή, δεν έχεις τεχνική και στις μεταβάσεις σε μεγάλα διαστήματα (όπου και πρέπει να χρησιμοποιήσεις πιο ψηλή ή χαμηλή φωνή) δεν τοποθετείς καλά τη φωνή σου με αποτέλεσμα να ακούγεται σαν να τραγουδάς ή από τη μύτη ή το λαιμό.

 

Ευχαριστω πολυ για το σχολιο και φυσικα εχεις απολυτο δικιο και εμενα τωρα που το ακουω αυτο με ενοχλει,και με ενοχλει και πολυ..... Λες να πρεπει να κανω κανα μαθημα ?

 

Βεβαια η φωνη ειναι ενα ή δυο take αλλα εχεις δικιο πρεπει να μαθω να τραγουδαω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καναδυο σκουπάκια και χοντρομπάσσο γίνεται χιτάκι  , ίσως και με μια ναζιάρα τζάζογκόμενα να απογειωθεί      ;D

 

Ειπες την μαγικη λεξη.." ναζιάρα τζάζογκόμενα" βασικα θελω να κανω ενα σχηματακι ειτε με 2 κιθαρες  μια γυναικεια φωνη ή με 2 κιθαρες ,μπασσο και εμενα φωνη .Αλλα δεν ειμαι συγουρος αν αρεσει η φωνη μου γενικα και γι αυτο ανεβασα ποιο πολυ το τραγουδι για να παρω γνωμες και να δω τι θα κανω. Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου.

 

ΥΓ Δεν θελω το σχημα να υπερβαίνει τα 3 ατομα (αρχικα ...μετα βλεπουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για το σχολιο και φυσικα εχεις απολυτο δικιο και εμενα τωρα που το ακουω αυτο με ενοχλει,και με ενοχλει και πολυ..... Λες να πρεπει να κανω κανα μαθημα ?

 

Βεβαια η φωνη ειναι ενα ή δυο take αλλα εχεις δικιο πρεπει να μαθω να τραγουδαω..

Τα μαθήματα δεν πάνε ποτέ χαμένα, ειδικά στη φωνή που είναι και το πιο ευαίσθητο όργανο. Πάντως σε καλό δρόμο είσαι :)

 

Btw η μπάντα Big Bad Voodoo Daddy πολύ ωραία! Θενκς φορ δε τιπ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιχαλη σε σχεση με τα προηγουμενα ειναι πολυ πιο κοντρολαρισμενο

και βελτιωμενο στο παιξιμο.Το οτι κουναει λιιιιγο σε καποια σημειακια

δε λεει και τιποτα-καποια πραγματα δεν ειναι τεχνικη αλλα κυριως

τι βγαινει στο τελος κι εδω ειναι ωραιο.Στο φιναλε Gypsy ειναι λαικη

μουσικη κι εμπιπτει στην κατηγορια αυτων που εγραψε ο ελευθερος

βραχος74 ;D ;D ;D για το νησι τις μπυρες και τα υπολοιπα.

Η χροια της φωνης μ αρεσει και νομιζω οτι θα ταιριαξει μ αυτο που

θελεις να κανεις.

Τα μαθήματα δεν πάνε ποτέ χαμένα, ειδικά στη φωνή που είναι και το πιο ευαίσθητο όργανο.

Σωστα και τα δυο.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαθήματα δεν πάνε ποτέ χαμένα, ειδικά στη φωνή που είναι και το πιο ευαίσθητο όργανο. Πάντως σε καλό δρόμο είσαι :)

 

Btw η μπάντα Big Bad Voodoo Daddy πολύ ωραία! Θενκς φορ δε τιπ !

 

Ευχαριστω να σαι καλα......Ψαξε να ακουσεις κι αλλα τραγουδια απο αυτους.Ειναι και super .Τους ανακαληψα περυσι και δεν εχω ξεκολλήσει ακομα .

 

Mιχαλη σε σχεση με τα προηγουμενα ειναι πολυ πιο κοντρολαρισμενο

και βελτιωμενο στο παιξιμο.Το οτι κουναει λιιιιγο σε καποια σημειακια

δε λεει και τιποτα-καποια πραγματα δεν ειναι τεχνικη αλλα κυριως

τι βγαινει στο τελος κι εδω ειναι ωραιο.Στο φιναλε Gypsy ειναι λαικη

μουσικη κι εμπιπτει στην κατηγορια αυτων που εγραψε ο ελευθερος

βραχος74 ;D ;D ;D για το νησι τις μπυρες και τα υπολοιπα.

Η χροια της φωνης μ αρεσει και νομιζω οτι θα ταιριαξει μ αυτο που

θελεις να κανεις.Σωστα και τα δυο.

 

 

 

Γυναικα - Μιχαλης σημειωσατε Χ  ;D  Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου και για τα καλα σου λογια .Σε καποια μου αρεσει η φωνη μου σε αλλα δεν μπορω να με ακουω !!!  :D :D

Εχει αρκετα λαθακια βεβαια αλλα ειπαμε ολα ειναι 1,2 και....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Ταμτακο,

ΕΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!

Εχεις βρει κατι που παιζεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και το σημαντικοτερο..

ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΙΧΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΤΕΙ.(Οι ΝΑΜΑ ισως το αγγιξαν..)

Βρηκες παρθενο πεδιο φιλε,πρωτοτυπεις, και αφου το γουσταρεις,κανε μου σε παρακαλω τη χαρη να γραψεις κι αλλα και να κανεις CD και να το κυκλοφορησεις.

Για ο,τι χρειαζεσαι ειμαι εδω  αν μπορω να βοηθησω.

 

Το κομματι μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ σε ολα τα επιπεδα!

 

Ας μου επιτραπει να διαφωνησω για τα μαθηματα φωνητικης ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ.

Δε χρειαζεσαι τιποτα,εχεις τη ψυχη και το προσωπικο υφος που χρειαζεται γι αυτα που θες να πεις.Αστην ετσι,με τις αλητικες αδυναμιες της.

Εκτος αν τραγουδας και κουραζεσαι.

ΠΡΟΧΩΡΑ ΛΕΜΕ!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου