Προς το περιεχόμενο

Δεν κοιμαμαι...Gypsy swing


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από τον τίτλο περίμενα ότι θα ακούσω διασκευή σούινγκ του

ΑΝΤΥΠΑΣ - ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ( ΑΡΑΓΕ )

 

πολύ ωραίο Μιχάλη!

Μου αρέσει ο στίχος και νομίζω ότι με λίγο καλύτερη παραγωγή ή σε συνθήκες συναυλίας θα το διασκέδαζα πολύ!

Πρόσφατα έχω ακούσει δύο τραγουδήστριες που νομίζω ότι είναι στο κλίμα: Σοφία Κουρτίδου και Μαρίζα Ρίζου. Εξαιρετικές.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα θετικο ειναι οτι αυτο που χρειαζεται η τζιπζι τζαζ,το βγαζεις και στο παιξιμο αλλα και στη φωνη,αν και κατα βαση ειναι ορχηστρικη μουσικη!αστους να λενε για τη φωνη.και το σχημα να το κανεις οπως ειπες με δυο κιθαρες(κι αν βρεις κανα βιολακι)και τη δικια σου φωνη!οι γυναικες,και ειδικα οι ''ναζιαρες'',σε ενα γκρουπ τις περισσοτερες φορες φερνουν προβληματα!και τωρα το αρνητικο.....ακομα περιμενω να μου πεις απο που παρηγγειλες την κιθαρα!χαχα!να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικο!! Τρελο τσαγανο, και στην κιθαρα και στη φωνη!! Μου αρεσε παρα πολυ! Η αληθεια παντως ειναι οτι δεν το βρισκω κατι τοσο πρωτοτυπο, ειναι της μοδας πλεον το swing με ελληνικο στιχο, μου θυμισε αρκετα maraveyas, κατι απο Μουζουρακη, Penny and the swinging cats κλπ, αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο, ισα ισα που εχεις πεδιο να δρασεις, αρκει να το κανεις γρηγορα πριν περασει η μοδα!! Μπραβο και παλι, καλες μουσικες να εχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο και παλι μικ. Τεχνικα εχεις ξεφυγει πολύ μπροστα και το κομματι συνολικα είναι πολύ ενδιαφέρον/ευχάριστο. Αν ήταν δική σου και η μουσική θα μιλαγα με πολύ περισσότερο ενθουσιασμό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο σκοπεύεις να γράφεις δικά σου swing κομμάτια. Αν το τολμήσεις έχεις την ευχή μου (;D) και θα περιμένω με πολύ ενδιαφέρον το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Ταμτακο,

ΕΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!

Εχεις βρει κατι που παιζεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και το σημαντικοτερο..

ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΙΧΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΤΕΙ.(Οι ΝΑΜΑ ισως το αγγιξαν..)

Βρηκες παρθενο πεδιο φιλε,πρωτοτυπεις, και αφου το γουσταρεις,κανε μου σε παρακαλω τη χαρη να γραψεις κι αλλα και να κανεις CD και να το κυκλοφορησεις.

Για ο,τι χρειαζεσαι ειμαι εδω  αν μπορω να βοηθησω.

 

Το κομματι μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ σε ολα τα επιπεδα!

 

Ας μου επιτραπει να διαφωνησω για τα μαθηματα φωνητικης ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ.

Δε χρειαζεσαι τιποτα,εχεις τη ψυχη και το προσωπικο υφος που χρειαζεται γι αυτα που θες να πεις.Αστην ετσι,με τις αλητικες αδυναμιες της.

Εκτος αν τραγουδας και κουραζεσαι.

ΠΡΟΧΩΡΑ ΛΕΜΕ!

 

Να σαι καλα ρε Σταυρο σε ευχαριστω πολυ..Μερικες φορες μου αρεσει η φωνη μου και αλλες οχι, εχω ενα θεματακι....εγκεφαλικο μαλλον ειναι !!! ;D ;D

 

Ωραίο,καλή συνέχεια!

 

Σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα φιλε μου.

 

από τον τίτλο περίμενα ότι θα ακούσω διασκευή σούινγκ του

πολύ ωραίο Μιχάλη!

Μου αρέσει ο στίχος και νομίζω ότι με λίγο καλύτερη παραγωγή ή σε συνθήκες συναυλίας θα το διασκέδαζα πολύ!

Πρόσφατα έχω ακούσει δύο τραγουδήστριες που νομίζω ότι είναι στο κλίμα: Σοφία Κουρτίδου και Μαρίζα Ρίζου. Εξαιρετικές.

 

Ευχαριστω για τα ονοματα των κοριτσιων...λες να κανω διασκευες παλια αγαπημενα λαικα? δεν ειναι κακο !!!

 

Ευχαριστω πολυ

 

ενα θετικο ειναι οτι αυτο που χρειαζεται η τζιπζι τζαζ,το βγαζεις και στο παιξιμο αλλα και στη φωνη,αν και κατα βαση ειναι ορχηστρικη μουσικη!αστους να λενε για τη φωνη.και το σχημα να το κανεις οπως ειπες με δυο κιθαρες(κι αν βρεις κανα βιολακι)και τη δικια σου φωνη!οι γυναικες,και ειδικα οι ''ναζιαρες'',σε ενα γκρουπ τις περισσοτερες φορες φερνουν προβληματα!και τωρα το αρνητικο.....ακομα περιμενω να μου πεις απο που παρηγγειλες την κιθαρα!χαχα!να σαι καλα!

 

Ωραια Γυναικα - Μιχαλης σημειωσατε 2....οντως γυναικα ισον προβλημα. ;D Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου να σαι καλα

 

πολύ ωραίο και ξεχωριστό  ;) ;) ;)

 

"Ξεχωριστο " ευχαριστω πολυ  γι αυτο,με τιμας..

 

 

μπραβο και παλι μικ. Τεχνικα εχεις ξεφυγει πολύ μπροστα και το κομματι συνολικα είναι πολύ ενδιαφέρον/ευχάριστο. Αν ήταν δική σου και η μουσική θα μιλαγα με πολύ περισσότερο ενθουσιασμό, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο σκοπεύεις να γράφεις δικά σου swing κομμάτια. Αν το τολμήσεις έχεις την ευχή μου (;D) και θα περιμένω με πολύ ενδιαφέρον το αποτέλεσμα.

 

Να σου πω την αληθεια εχω ενα ορχηστρικο δικο μου. Ειναι ενα κλασσικο τραγουδι που το εγραψα και το επαιξε τοτε που εδινα εξετασεις κλασσικη (νομιζω 3η ανοτερα ...κατι τετοιο) και το εκανα σε swing και μου ακουγετε ωραιο΄....Μπορει να το ανεβασω. Σε ευχαριστω παρα πολυ για το σχολιο σου.

 

ΥΓ Θα τα πουμε και απο κοντα σύντομα...  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο!!!!

Δεν εχω ακουσει το πρωτοτυπο,αλλα ο,τι και αν ειναι,ΑΥΤΟ ειναι πιο αμεσο....2 κιθαρες,ωραιος ρυθμος,και πολυ καλο τραγουδι!!!ΤΙ ΑΛΛΟ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλοοοοοοοοοοοοοοοοο!  ;D

ασε τις ναζιαρες και τραγουδα εσυ!

εχω βαρεθει να ακουω "καλες" φωνες

 

η δικια σου φωνη εχει να μου πει κατι! μου τραβαει την προσοχη οχι με τις σωστες νοτες αλλα με τον τροπο που τα λες! παρε ενα κοντρα και μια κιθαρα ακομα και ορμα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο!!!!

Δεν εχω ακουσει το πρωτοτυπο,αλλα ο,τι και αν ειναι,ΑΥΤΟ ειναι πιο αμεσο....2 κιθαρες,ωραιος ρυθμος,και πολυ καλο τραγουδι!!!ΤΙ ΑΛΛΟ????????

 

Να σαι καλα ρε συ σε ευχαριστω.

 

 

πολυ καλοοοοοοοοοοοοοοοοο!  ;D

ασε τις ναζιαρες και τραγουδα εσυ!

εχω βαρεθει να ακουω "καλες" φωνες

 

η δικια σου φωνη εχει να μου πει κατι! μου τραβαει την προσοχη οχι με τις σωστες νοτες αλλα με τον τροπο που τα λες! παρε ενα κοντρα και μια κιθαρα ακομα και ορμα!

 

Σε ευχαριστω ,και αυτο ειναι που θα κανω κατα 99% που να μπλεκω τωρα με τραγουδιαρες..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχαλη το κομματι τα σπαει!

 

Κατ'αλλα με καλυψε πληρως ο Σταυρος, κυριως στο ζητημα μιας επισημης κυκλοφοριας του υλικου σου.

 

:)

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου