Προς το περιεχόμενο

Bοηθεια-γνωμη για Parkwood PW-360M!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας παιδια σας ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Εδω και καιρο θελω να αγορασω την συγκεκριμενη κιθαρα http://www.thomann.de/gr/cort_pw_360m.htm

 

Επειτα απο ερευνα σε μαγαζια στην αθηνα, την βρηκα με τελικη τιμη 590 ευρω...με ενα προβλημα. Ειναι η κιθαρα της βιτρινας. Δεν υπαρχει αλλη πουθενα. Ουτε στο στοκ του μαγαζιου.  Ενω την τεσταρα δεν ειδα καποιο ορατο προβλημα... Αλλα μπαινω στο ψητο.

Ετυχε και την βρηκα σε ενα αγγλικο σάιτ, 560 ευρω (!) καινουρια. Και προφανως θα την αγοραζα. Ενας φιλος μου ειπε ομως οτι ειναι ρισκο να παρω κιθαρα απο ιντερνετ, επειδη δεν την εχω ακουσει.. και επειδη τεσταρα της ιδιας μαρκας και ιδιο μοντελο, δεν σημαινει οτι και αυτη του ιντερνετ θα παιζει το ιδιο.. Με λιγα λογια, εννοει, οτι δυο κιθαρες ιδιας μαρκας ιδιου μοντελου, μπορει να ναι διαφορετικες.

Τι θα κανατε εσεις στη θεση μου. Ειμαι σε μεγαλο διλημα και η βοηθεια σας μου ειναι πολυτιμη... να στε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην καλωσήρθες ! Μηπως θα μπορουσες να μας περιγραψεις πιο ακριβως ειναι το προβλημα της κιθαρας ? εχει μηπως καποιο χτυπημα η κατι παρομοιο?

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!Εγω προσωπικά θα έπαιρνα αυτή που δοκίμασα-ακουσα-είδα!!Κ ειδικά άμα μιλάμε για διαφορά 30ευρώ.Κ αν υπάρχει διαφορα στην τιμή γιατί πρεπει να υπολογίδεις κ τα μεταφορικά για να σου έρθει η κιθάρα!!Προσωπική μου άποψη βέβαια αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε την τιμή του ίντερνετ στο μαγαζάτορα και πες του να σου κάνει καλύτερη τιμή μιας και το κομμάτι είναι, έτσι κι αλλιώς, βιτρίνας.

Μεταφορικά δεν χρεώνουν συνήθως τα ιντερνετικά μαγαζιά για αγορά τέτοιου ύψους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην καλωσήρθες ! Μηπως θα μπορουσες να μας περιγραψεις πιο ακριβως ειναι το προβλημα της κιθαρας ? εχει μηπως καποιο χτυπημα η κατι παρομοιο?

με ενα προβλημα --> Ειναι η κιθαρα της βιτρινας.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να στε καλα, καλως σας βρισκω! :)

Η κιθαρα ειχε κατι σαν "μπαλωμα" πανω απο την τρυπα του ηχειου, οχι κατι ιδιαιτερο, ισως εκανε νερα και το ξυλο.. δεν ηταν κατι δηλ, σημαντικο. Απλα το θεμα, δεν ειναι οτι ειναι μονο της βιτρινας. Ειναι κρεμασμενη, εκει, και ενας Θεος ξερει τι μπορει να της εχουν κανει τοσα χερια που μπορει να δοκιμαζουν την συγκεκριμενη... (κι αυτο επειδη ειδα οτι το μοντελο βγηκε γυρω στο 2006, δεν εχω ιδεα ποσο καιρο μπορει να ναι εκει κρεμασμενη)

Απ την αλλη, η αλλη που βρηκα στο ιντερνετ ειναι  καινουρια (της κολας που λεμε..χεχε)  και δεν χρεωνουν μεταφορικα, απλα δεν μπορω φυσικα να την εχω ακουσει.... Γι αυτο δεν ξερω τι να κανω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορα τιμης ειναι μικρη οποτε εφοσον την δοκιμασες και σε ικανοποιησε... η αποψη μου ειναι να την αγορασεις  ;)

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα επαιρνα την κιθαρα της βιτρινας.

 

Πρωτα θα ελεγχα εξονυχιστικα για καποιο σημαδι απο ζωνη ή καποιο χτυπηματάκι απο τη λειτουργία της ως demo κιθαρα (για καθε τετοιο θα εριχνα την τιμη) και θα ζητουσα αμεσο σεταπ και αλλαγη χορδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου