Προς το περιεχόμενο

Κιθαριστικο αγοραστικό διλλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας αφήσω την μικρή μου άποψη.

Δεν έχω ακουμπήσει την Σέκχτερ.

Έχω παίξει με τις Ιμπανέζες.  Του Άντυ ( στα δικά μου χέρια αυτιά και λοιπά )   είναι από τις καλύτερες Strat .+-

Και νομίζω από τις καλύτερες τιμές .     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, bouzoukleri είπε

Ας αφήσω την μικρή μου άποψη.

Δεν έχω ακουμπήσει την Σέκχτερ.

Έχω παίξει με τις Ιμπανέζες.  Του Άντυ ( στα δικά μου χέρια αυτιά και λοιπά )   είναι από τις καλύτερες Strat .+-

Και νομίζω από τις καλύτερες τιμές .     

 

Εγώ το ανάποδο. Πριν λίγες μέρες χάιδευα, πάλι, την σέκτερ.

Τις ibanez δεν τις εχω κάν δει απο κοντά. Του άντυ πολύ θα ήθελα να τη δοκιμάσω, είναι η αλήθεια.

 

Εάν είχα 1500 ευρώ και ήθελα να παρω μια απο τις τρεις, θα έπαιρνα του Andy. Αν και η πρωτη μου επιλογή ηταν η σεκτερ, έχω στην κατοχή μου την sire S7, που είναι πολύ κοντά στην nick johnston (σαν να είναι από το ίδιο εργοστάσιο). Άρα θα ήθελα κάτι διαφορετικό, κυρίως ηχητικά.

 

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Όχι φίλος... Ο άνθρωπος έχει εστιάσει σε alder και τον σύρεις σε ash. Μήπως είσαι... influencer; 😆

 

ΥΓ: Ε, η τιμή είναι λίγο "αλμυρή", αλλά για 21 χιλιάρικα διαφορά δεν θα τα χαλάσουμε. 😄

Ως προς το αρχικό ερώτημα, η βασική «φιλοσοφία» σε αυτές τις τρεις κιθάρες είναι σε γενικές γραμμές κοινή: Alder, maple (και ο έβενος της Schecter είναι "σκαστός") και Η bridge μαγνήτης- super strat κατάσταση. 

Καθώς απ' ότι αντιλαμβάνομαι από τα συμφραζόμενα, λόγω του budget μιλάμε για την 1 και την 2, ψηφίζω 2  για καθαρά αισθητικούς λόγους. 

Χωρίς να τις γνωρίζω τις... κιουρίες, μου μοιάζουν αρκετά "συναφείς" στις γενικές κατευθύνσεις τους.  

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η japan ,ibanez  ειδικά η συγκεκριμένη σειρά είναι έτη φωτός καλύτερη  κατασκευαστικά από οποιαδήποτε αμερικάνικη. Αν έχεις τα λεφτά τσίμπα την.Μιλαω για την AZ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Αυτή όμως δεν την είχε στο δίλημμα  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου