Προς το περιεχόμενο

Κιθαριστικο αγοραστικό διλλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, smaroned είπε

 

αν νομιζει καποιος οτι κανω κατι κακο να κλεισει το θεμα τωρα....συγνωμη εαν προκαλεσα κομφουζιο...

 

Όχι βρε, απλά έτσι όπως το είδα δεν ήξερα τι να υποθέσω.

 

Στο θέμα τώρα.

Αν και οι τρεις που έβαλες σε καλύπτουν στα "θέλω" σου, πάρε την φθηνότερη.

Καλό θα ήταν να μπορούσες να τις παίξεις, αλλά λες ότι δεν μπορείς.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Όχι βρε, απλά έτσι όπως το είδα δεν ήξερα τι να υποθέσω.

νταξει ρε παιδες..αν εισαι μεσηλικας καπου τα κανεις λιγο κουλουβαχατα.....και παλι σορρυ....εμπλεξα και τον ανθρωπο..

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, smaroned είπε

νταξει ρε παιδες..αν εισαι μεσηλικας καπου τα κανεις λιγο κουλουβαχατα.....και παλι σορρυ....εμπλεξα και τον ανθρωπο..

 

Μην μασάς βρε.

Εγώ είμαι υπερήλικας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, smaroned είπε

νταξει ρε παιδες..αν εισαι μεσηλικας καπου τα κανεις λιγο κουλουβαχατα.....και παλι σορρυ....εμπλεξα και τον ανθρωπο..

 

Δεν ξερω τι εννοεις με το μεσηλικας, εμεις παντως ειμαστε κατω απο 100 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Νταξ άμα είναι να προτείνουμε στον άνθρωπο από τις φτηνές, υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές. Αλλά με αυτή, θες άλλα τόσα για σετάπ, αλλαγή κλειδιών, μαγνήτες, γέφυρα κλπ.

  • Χαχα 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jazzjoker είπε

Νταξ άμα είναι να προτείνουμε στον άνθρωπο από τις φτηνές, υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές. Αλλά με αυτή, θες άλλα τόσα για σετάπ, αλλαγή κλειδιών, μαγνήτες, γέφυρα κλπ.

 

Έχεις δίκιο.

Οπότε λέω να προτείνεις κάτι τέτοιο

  • Λυπάμαι 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

59 λεπτά πριν, smaroned είπε

ο ροσσι ειναι  φιλος 9πινουμε μπυριτσα) και μπηκα απο το κινητο του του γιατι ειχα θεμα  με την εισοδο μου εκεινη την στιγμη....ξερω οτι φανηκε γελοιο αλλα δεν ειναι το ιδιο προσωπο παντως.

αν νομιζει καποιος οτι κανω κατι κακο να κλεισει το θεμα τωρα....συγνωμη εαν προκαλεσα κομφουζιο...

Καλως ορισες. 

Δεν προκαλεσες κομφουζιο. Προκαλεσες τον φιουζιο😁

 

Προσπαθησε να γινεις λιγο πιο αναλυτικος σ'αυτα που απαντας μπας κ σε βοηθησουμε λιγο. 

Και οι 3 ειναι καλυτερες απο οποιαδηποτε χαρλευ μπεντον.

 

Οι δυο πρωτες στρατιζουν χωρις να ειναι κλασσικες στρατ. Κ οι 2 σουπερ. Εγω θα επαιρνα την Τιμμονς. Γιατι προτιμω το maple. Επισης την προτιμω εμφανισιακα. Επισης στρατ εχω οποτε αν πηγαινα σε κατι πολυ κοντα σε στρατ αλλα πιο μοντερνο προτιμω τους μαγνητες της. Επισης προτιμω τον Τιμμονς

 

Η αλλη εχει 24 ταστα κ διπλους. Πολυ πιο shred oriented. Δε μ'αρεσει εμφανισιακα. Αν πηγαινα σε τοσο μοντερνο κ σρεντυ θα διαλεγα την RG550 Genesis. Ψεμματα. Θα επαιρνα  γιαπωνεζικη RG μεταχειρισμενη μεχρι μεσα 90's με 5-6 κατοσταρικα, θα της αλλαζα μαγνητες κ θα επαιρνα κ σουβλακια κ κανα καλο πεταλι με τα ρεστα

 

Ολα αυτα τα εγραψα για να δειξω πως τα κριτηρια μπορει να ειναι εντελως υποκειμενικα

 

Το αντικειμενικο ειναι πως κ οι 3 ειναι πολυ καλες κιθαρες. Οι 2 ειναι μοντερνες hot strat κ η μια πιο εξευγενισμενο shred machine. Αν κοιτας τoν ηχο με τις 2 πρωτες θα παρεις κ καποιους μοντερνους ηχους κ πειστικους faux classic ηχους. Με την 3η με τα 24 ταστα, στον νεκ μαγνητη θα εχεις μεγαλυτερο προβλημα να βγαλεις πιο classic συνταγες. Ολες θα τα κανουν ολα ηχητικα. Απλα οι 2 πρωτες πιο πειστικα  

 

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Like 2
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φιλος θελεις μια απο τις τρεις σωνει και καλα θα παρεις τη Schecter.
Δεν αξιζει να δωσεις εναμισο και δυο χιλιαρικα για μια ibanez.
Αν εισαι δε και συ κατω των 100, με 1,5 και 2 χιλιαρικα περνεις πολυ καλυτερα οργανα, εκτος κι αν εισαι χεβυμεταλας.

ΥΓ
Παρε μια telecaster....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου