Προς το περιεχόμενο

Δυτικός vs ανατολικός κόσμος, πάμε καλά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Εσενα σου το πε κιολας ο θειος πως ειναι Στραντιβαριους, αρα επρεπε να την ψιλιαστεις πως ειναι συλλεκτικη

Δεν είχε σχέση ο χριστιανός με αυτά. Ήταν του γιου του καλύτερου φίλου του.

 

Υ.Γ. Αν ήταν 2 tone sunburst μπορεί να ήταν και η δικιά μου.

 

Επεξεργασμένο από Nestoras
  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Με διάβασες πριν, ε, ε; 😄

Ναι, το ποστ σου ειδα κ το εγραψα 

  • Ευχαριστώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, Nestoras είπε

1995 περνάω από τον Καγμάκη και βλέπω τη 1η  φωτό. Παθαίνω τη πλάκα μου (χωρίς να την παίξω)

Ακριβώς έτσι (από τον Βαγγέλη) πήρα το Roscoe Beck 😎

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Δεν είχε σχέση ο χριστιανός με αυτά. Ήταν του γιου του καλύτερου φίλου του.

 

Υ.Γ. Αν ήταν 2 tone sunburst μπορεί να ήταν και η δικιά μου.

 

Πορτοκαλι (μπορει κ να ηταν φιεστα με παραπανω κιτρινο που μεγαλωνοντας αντι να γιενει ροζ, εγινε πορτοκαλια) 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nekkon είπε

Γιατί μας νοιάζει τόσο πολύ τι θα πουν οι άλλοι;

 

Νομίζω ότι αυτή η συζήτηση είναι τεράστια και δεν γίνεται εύκολα από το πληκτρολόγιο.

Μιλάμε για ψυχολογικά/ψυχαναλυτικά και κοινωνικά αίτια.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Γιατί μας νοιάζει τόσο πολύ τι θα πουν οι άλλοι;

Αν απευθυνεσαι στην ιστορια μου ειναι απλο. Μια κιθαριστικη ζωη μεχρι τοτε λιγουρευομουν Αμερικανα στρατ, δε ρηαλ θηνγκ. Εμπειρια τοτε του τι μ'αρεσει δεν ειχα. Με ματαλοκιθαρα επαιζα.  Πηρα μια, ολα καλα. Δε μπορουσα να δικαιολογησω στον εαυτο μου να αγορασω αλλη μια, το ιδιο μοντελο την επομενη μερα. Να αντικαταστουσα την USA με Squier δεν επαιζε στο μυαλο μου τοτε. Περασαν πολλα χρονια για να κρινω αλλιως τα οργανα. Τωρα εχω κολλημα με Τζαπαν οργανα. Οχι πως δεν εχω με απο Αμερικα (ή αλλα), αλλα ετσι οπως ειναι η αγορα στα μεταχειρισμενα κ τα οικονομικα μου, ξερω πως ειναι το καλυτερο vfm για τα γουστα μου κ τη τσεπη μου. Κ πως ειναι η μονη απο τις σχετικα οικονομικες λυσεις που θα μου δωσει ενα τεραστιο χαμογελο. Σκαλωματα που μπορει να μην ισχυουν,  εχω ακομα κ επηρεαζουν τις αποφασεις μου. Οι γιαπωνεζικες 2nd hand εχω βρει πως ειναι η ιδανικη λυση για να μην τρωγομαι με τα ρουχα μου😛

  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
8 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Τωρα εχω κολλημα με Τζαπαν οργανα

To Geddy Lee μου (1996, από τα πρώτα και Japan βεβαίως), είναι λατρεία μου. Δεν έχω πιάσει στο χέρι μεταγενέστερο από Mexico για να συγκρίνω, αλλά οι Ιάπωνες έκαναν εκπληκτική δουλειά.  

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

To Geddy Lee μου (1996, από τα πρώτα και Japan βεβαίως), είναι λατρεία μου. Δεν έχω πιάσει στο χέρι μεταγενέστερο από Mexico, αλλά οι Ιάπωνες έκαναν εκπληκτική δουλειά.  

Στις κιθαρες που παρατηρω την αγορα κ για 80's μεσα 90's που ψαχνω κυριως (οχι πως στα πιο μετα δε θα ριξω ενα βλεφαρο) στρατ κ σουπερστρατ γιαπωνεζικες εμφανιζονται απο κοντα στα 500 κ λεσπωλοειδη κοντα στα 650. Αν θες κανεις κ τα μοντ σου κ εισαι οικονομικοτατος. Αυτο το εκαναν εκπληκτικη δουλεια που λες το εχω πει (ειτε εχω ψωνισει ειτε οχι)  πολλες φορες. Στα μπασα ειναι τοσο καλες οι τιμες (μεταχειρισμενα)? Κ αν ναι εκει τι μαρκες κοιτας (εκτος Φεντερ τζαπαν)? 

 

Το μονο προβλημα ειναι πως εμφανιζονται σε μικροτερη συχνοτητα απ'οτι πριν κανα 5αρι χρονια. Βρισκεις ευκολα σε ευρωπαικες αγορες μεταχειρισμενων, αλλα δεν εχεις την ευκαιρια να τις δεις απο κοντα (που εκτος απο το πως σου καθονται, τσεκαρεις κ ταστα κ τυχον προβλημα).

Επεξεργασμένο από billaraskats27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Στα μπασα ειναι τοσο καλες οι τιμες (μεταχειρισμενα)? Κ αν ναι εκει τι μαρκες κοιτας (εκτος Φεντερ τζαπαν)? 

Παρότι δεν κοιτάω, θα σου πω για ένα "απωθημένο" από τα early 80s, την καταπληκτική σειρά SB600 Aria Pro II ή τα SB 1200. Ήταν φανταστικά όργανα. Και η Ibanez τότε είχε βγάλει τα εκπληκτικά Musician, επίσης τα πολύ αξιόλογα Roadster- αυτά είναι ιαπωνικά hidden jewels.

Για τιμές δεν έχω κοιτάξει, για να σου πω την αλήθεια.

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου