Προς το περιεχόμενο

Ήρθε το καινούργιο Prophet. Και κάνει μόνο 399€ !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Παντως προσωπικα, σαφως θα προτιμουσα αυτο το ubx το behringer απο ενα minimoog, σε φαση βεβαια για να το εχω να παιζω ετσι; Οχι να το πουλησω η να το βαλω στο χρηματοκιβωτιο. 😆

 

 Με την προυποθεση βεβαια οτι δε θα τα φτυσει στο εξαμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manosx είπε

σαφως θα προτιμουσα

Θα επιμείνω ρε παίχτες: εσύ δηλαδή, την ίδια μέρα και την ίδια ώρα, θα ήσουν σε κατάστημα πώλησης πληκτροφόρων, θα είχες προαποφασίσει για ένα ποσό (ότι δηλαδή δεν θα το γυρίσεις στο σπίτι για να πληρώσεις κοινόχρηστα) και με αυτό το ποσό θα μπορούσες να πάρεις το Moog ή το UBX και ΔΕΝ θα έπαιρνες το Moog; Αν δηλαδή είχαν τα ίδια χρήματα, θα έπαιρνες το B;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν ηταν σιγουρο οτι δε θα μου μεινει στα χερια, σαφως.

 

 Σε σχεση παντα με το minimoog ετσι; Αν μιλαγαμε για κανα moog one τοτε καρφωτα moog one, με την προυποθεση οτι θα δουλευει και αυτο σωστα (δυστυχως εχει θεματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μ'αρέσει η Σαρλίζ, ποτέ δε μ'άρεσε. Μου άρεσε πάντα η.... ..η Jennifer Connelly!! Αυτή μάλιστα.

 

 

JC.jpg

Επεξεργασμένο από Πάνος Χελιδόνης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, trolley είπε

Έχεις αναμίξει δεκαετίες, price ranges, τύπο οργάνου κλπ.

To Mirage (και αρκετά άλλα από αυτά που αναφέρεις, όχι βέβαια την... κουδουνίστρα), ήταν φθηνότερο, όχι φθηνό με τη σημερινή έννοια, όπου με το βασικό μισθό παίρνεις δύο Behringer.

Ήταν φτηνότερο πάντα σε σχέση με τα άλλα samplers της εποχής. Πριν το Mirage, με $1,700 όχι sampler δεν αγόραζες, αλλά ούτε πασατέμπο. Το αμέσως ακριβότερο κόστιζε 8 χιλιάρικα (Emulator II), και μην πιάσουμε τα Fairlight και τα Synclavier που χτύπαγαν πενταψήφια και εξαψήφια νούμερα.

 

44 λεπτά πριν, trolley είπε

Αλλά ρε Waterfall, πραγματικά, προς τι το οπαδιλίκι; 

Κανένα οπαδιλίκι δεν υπάρχει, ούτε καν υπέρ της Yamaha, η οποία είναι, πέραν πάσης αμφιβολίας, η μεγαλύτερη κατασκευάστρια μουσικών οργάνων και synths στον πλανήτη. Το "μεγαλύτερη" παρ'το όπως θες, μέσα θα είσαι.

Το να δηλώνει κανείς ότι το F22 είναι το καλύτερο πολεμικό αεροσκάφος στον πλανήτη δεν δείχνει οπαδιλίκι, δείχνει γνώση του αντικειμένου και κατανόηση της πραγματικότητας. Το ακριβώς αντίθετο δηλαδή με το να δηλώνει κανείς ότι το Spitfire είναι το καλύτερο πολεμικό αεροσκάφος στον πλανήτη (οποιαδήποτε σύνδεση του Spitfire και της Moog βρίσκονται μόνο εις την κεφαλήν σου).

 

44 λεπτά πριν, trolley είπε

Έλεος πια, εργολαβία το έχεις πάρει να πουλάει ο Uli τα κουτάκια του; Εσύ, έχεις πάρει κανένα;

Δεν έχω πάρει κανένα και ούτε θα πάρω, έχω δηλώσει άπειρες φορές ότι δεν με ενδιαφέρουν τα αναλογικά synths. Όταν και αν με το καλό μπει στη digital κατηγορία, βλέπουμε.  

Όλα αυτά που γράφω στο παραπάνω σεντόνι είναι μπας και τα διαβάσεις και ξεκολλήσεις από τη σύνδεση της τιμής και του μεγέθους ενός synth από τις synth δυνατότητες του. Τιμή και synth δυνατότητες ΔΕΝ πάνε πάντα παρέα, πότε θα το καταλάβεις?
Όταν θα κατανοήσεις ότι ένα Hydrasynth Explorer των €610 είναι ΑΠΕΙΡΕΣ φορές ΚΑΛΥΤΕΡΟ synth από ένα Moog One των €11,000, τότε η αποστολή μου θα έχει λάβει τέλος.

Δεν τρέφω και μεγάλες ελπίδες βέβαια, αλλά η προσπάθεια συνεχίζεται....image.gif.7b1cb969c7d0c5bd0bfb513ccb586cea.gif

 

21 λεπτά πριν, trolley είπε

ΚΑΝΕΝΑΣ και ΠΟΤΕ αν είχε τη δυνατότητα να πάρει MOOG δεν θα αγόραζε BEHRINGER.

Καλό. Όχι, πραγματικά καλό...😁

Ο μόνoς που έχει φτιάξει στο μυαλό του ένα μοντέλο είσαι εσύ trοlley, συνεχίζοντας εν έτει 2023 να θεωρείς την Moog σαν την Σαρλίζ Θερόν του synth κόσμου. Δηλαδή κάπου έλεος ρε φίλε, λυπήσου μας...image.gif.3ee6f39940842e13067a4c01df16fe76.gif

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν τρέφω και μεγάλες ελπίδες βέβαια, αλλά η προσπάθεια συνεχίζεται...

 

Έχω το Hydrasynth. Με τα πλήκτρα. Ηρέμησε.

 

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

δείχνει γνώση του αντικειμένου

 

Ναι, αλλά ποιου αντικειμένου; Είσαι τεχνικός του Keith; Το "αντικείμενο" στο οποίο αναφέρεσαι μου είναι απίστευτα γνωστό. Ονομάζεται "non working musicians / photographers / car racers / cyclists / painters / cooks κλπ κλπ" έχουν γνώμη για τον εξοπλισμό που συνήθως επιλέγουν οι "working musicians / photographers / car racers / cyclists / painters / cooks κλπ κλπ" και τους κάνουν επισημάνσεις του τύπου  "πολύ ακριβά τα γιαπωνέζικα μαχαίρια που χρησιμοποιείς μάστορα, δεν χρειάζεται κάτι τόσο ακριβό για να κόψεις μία ντομάτα".

 

Δεν θέλω να σε θίξω, αλλά εκεί είμαστε - άσε τους Pros να επιλέγουν ότι θέλουν.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

Έχω το Hydrasynth. Με τα πλήκτρα. Ηρέμησε.

μμμμμ.

 Θα έρθω μια μέρα να στο απαλλοτριώσω🤣

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Πριν το Mirage, με $1,700 όχι sampler δεν αγόραζες, αλλά ούτε πασατέμπο

Ξέρεις πόσα σημερινά χρήματα είναι αυτά; είναι σχεδόν 4800 δολάρια. Πάλι θα το έκραζες. :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατήστε και το link, για να μην υπάρχουν ψευδαισθήσεις για τις τιμές παλαιότερων οργάνων (ή σπιτιών π.χ.)

 

https://smartasset.com/investing/inflation-calculator

 

Πόσους μισθούς θα χρειαζόταν κάποιος για να πάρει το Mirage στην Ελλάδα, τότε;

Πόσους σήμερα;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία μου έλεγε πως πήρε το σπίτι στον πρώτο όροφο το 1972 για 350.000 δραχμες

 Πόσο έχει το σπίτι σήμερα?χαχαχαχααχαχ🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου