Προς το περιεχόμενο

Ήρθε το καινούργιο Prophet. Και κάνει μόνο 399€ !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Δηλαδη, επειδη οι ταδε pros εχουν minimoog, επειδη ειχαν minimoog ξερω γω στο δισκο που εκαναν 50 χρονια πριν και παιζουν ακομα με αυτο, αυτο δηλαδη τι λεει; Δηλαδη εμεις οι Ελληναρες θα πρεπει ξερω γω να παιζουμε μονο τσιφτετελια με arranger και ηχους "κλαμα"; 😆 Η αν ανεβαζαν οι floyd κανα γουρουνι στη σκηνη να μουγκανισει για της εισαγωγη του pigs, επρεπε να παρουμε και εμεις κανα γουρουνι καλα και ντε; Και αν το γουρουνι ηταν mercedes 😆 επρεπε να το αγορασουμε σε τιμη ιπποδρομιακου αλογου;

 

 Εγω διαφωνω με τον waterfall, για μενα το minimoog ΗΤΑΝ κατι σαν το spitfire, και ειναι σιγουρο οτι αν θες καλα και ντε την ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ αισθηση του spitfire θα πρεπει να μπεις σε spitfire ΑΛΛΑ οπως και να εχει υπαρχουν πια τα F22.

 

 Τωρα, απο το φτηνο hydrasynth θα προτιμουσα το moog one 😁 ειπαμε, οχι και ετσι 😁 αλλα σε σχεση π.χ.  με ενα virus μαζι με κανα καινουργιο montage (ουτε τα μισα λεφτα δεν κοστιζουν αυτα τα δυο μαζι σε σχεση με το moog one) θα τα προτιμουσα χιλιες φορες, αλλη φαση, ειναι και το moog one φασαριοζικο και μισοτελειωμενο, και το ΠΣΗΦΙΟ ειναι ομως αλλη φαση ρε παιδια, θελω ΠΣΗΦΙΟ, δε μπορω τη σκετη αναλογικιλα, με πιανει καταθλιψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε. ναι ρε, είπα εγώ πουθενά ότι μου αρέσουν τα αναλογικά; Είναι σα να έχεις την Κόνελυ και να την ντύνεις Γκόλφω.

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

Είναι σα να έχεις την Κόνελυ και να την ντύνεις Γκόλφω.

 

Αυτό μάλιστα.

Σούπερ φαντασίωση.

Μου τρέχουν τα σάλια ρε Πάνο ... :classic_tongue:

42 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Μου άρεσε πάντα η.... ..η Jennifer Connelly!! Αυτή μάλιστα.

 

 

Ωωωω, ναι.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, trolley είπε

Έχω το Hydrasynth. Με τα πλήκτρα.

Τρία Hydrasynth υπάρχουν με πλήκτρα.

 

30 λεπτά πριν, trolley είπε

άσε τους Pros να επιλέγουν ότι θέλουν.

Εγώ τους αφήνω. Τώρα γιατί σου έχει βιδωθεί στο μυαλό ότι οι "pros" επιλέγουν Moog εν έτει 2023, μόνο ο Carl Young θα μπορούσε να μας εξηγήσει.

Note:

Οι συντριπτική πλειονότητα των "pros" δεν ξέρει που πέφτει το κουμπί EDIT πάνω στα synths τους. Ας είναι καλά οι χρυσοπληρωμένοι sound designers και τα άπειρα sound sets που μπορεί να αγοράσει ο κάθε "pro/διάσημος".

 

22 λεπτά πριν, trolley είπε

Ξέρεις πόσα σημερινά χρήματα είναι αυτά; είναι σχεδόν 4800 δολάρια. Πάλι θα το έκραζες. :) :) :) :)

Και τα περίπου $40,000 ενός Fairlight CMI II της ίδιας εποχής είναι σήμερα $118,000. 

Είπαμε, το Mirage κόστιζε $1,700 το 1984, την στιγμή που ένα Fairlight κόστιζε $40Κ. Οπότε το Mirage ήταν μονόδρομος για την πλειονότητα των μουσικών. 

Η διαφορά της Fairlight και της Moog είναι ότι η πρώτη πούλαγε στα $40Κ ό,τι πιο προηγμένο και high tech υπήρχε στον πλανήτη Γη εκείνη τη στιγμή, σε αντίθεση με την Moog που συνεχίζει να πουλάει τεχνολογία των '60s σε τιμές Fairlight των '80s. Αν δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό το τόσο απλό, τζάμπα χάνουμε τον χρόνο μας συζητώντας τα ίδια και τα ίδια αυτονόητα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, trolley είπε

Ε. ναι ρε, είπα εγώ πουθενά ότι μου αρέσουν τα αναλογικά; Είναι σα να έχεις την Κόνελυ και να την ντύνεις Γκόλφω.

 

 

 

Untitled.jpg

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μου τρέχουν τα σάλια ρε Πάνο ...

Καλά, δεν κατέχει κανείς σας από ΑΙ δημιουργία εικόνας, να μας το φτιάξει αυτό να το δούμε;

Συμβιβάζομαι και με την Κόνελυ - Ιμπραήμ Πασσά.

 

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Τρία Hydrasynth υπάρχουν με πλήκτρα.

ΠρόοδοΘ. Το στάνταρ, αυτό που βγήκε πρώτο.

 

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 

 

 

Untitled.jpg

Φίλος, το σκλήρυνες.... κυριολεκτικά ...!!!

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, manosx είπε

Εγω διαφωνω με τον waterfall, για μενα το minimoog ΗΤΑΝ κατι σαν το spitfire, και ειναι σιγουρο οτι αν θες καλα και ντε την ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ αισθηση του spitfire θα πρεπει να μπεις σε spitfire ΑΛΛΑ οπως και να εχει υπαρχουν πια τα F22.

Που διαφωνείς τότε? Κι εγώ το ίδιο λέω, τα M🐮🐮g ήταν (και παραμένουν) Spitfire. Πως θα έβλεπες μία σημερινή ρέπλικα του Spitfire να κοστίζει τα πενταπλάσια από ένα F22?  Φαντάζομαι θα το θεωρούσες ανέκδοτο.🥳🤡 
Ε, κάπως έτσι γίνεται και με την Moog σήμερα.😁

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνοντας την πλάκα (για λίγο), προκειμένου να δω τα άλλα Hydrasynth που μνημόνευσε ο Καταρράκτης, πήγα στη σχετική σελίδα του Τόμαν, όπου πληροφορήθηκα πως το δικό μου είναι 56ο στη σειρά κατάταξης πωλήσεων. "Τι λες ρε παιδί μου.... " σκέφτηκα, "Ας δω ποια προηγούνται....". Έχει ενδιαφέρον, θα δείτε πράγματα και θαύματα, π.χ. τρίτο είναι ένα όργανο των 6000 ευρώ, ενώ διάφορα πανάκριβα Moog εμφανίζονται σε διάφορες θέσεις ΑΝΑΜΕΣΑ σε πάμφθηνα άλλων εταιρειών. Μάλλον τελικά δεν υπήρχε πρόβλημα τζίρου, εκτός αν ο Θωμάς ψεύδεται.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, trolley είπε

εκτός αν ο Θωμάς ψεύδεται

Βασικά ή μας δουλεύει ή δεν έχουμε καταλάβει με ποιο τρόπο βγάζει αυτές τις λίστες.

 

image.thumb.png.8504eef4c330d75b55cd8c19c124620e.png

 

image.png.0285751760f3e465150e666c58dafdcb.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

δεν έχουμε καταλάβει με ποιο τρόπο βγάζει αυτές τις λίστες.

Δε θυμάμαι αν είναι ανα εβδομάδα, μήνα, η all time αυτό το ranking.

 

Το soma terra δε μου φαίνεται περίεργο να είναι πρώτο, γιατί μπαίνει χειμώνας τώρα, άρα καιρός για ταβέρνα, άρα καιρος για κρέατα, άρα πού θα σερβιστεί η σταβλίσια; σε πιατέλα; πού είμαστε; στο 80;

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου